Ziņas - Latvijai divas bronzas medaļas Eiropas velo orientēšanās čempionātā - PAPILDINĀTS AR MEDAĻNIEKU KOMENTĀRIEM ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Aldis, Alfons, Aldris
22.novembris /
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijai divas bronzas medaļas Eiropas velo orientēšanās čempionātā - PAPILDINĀTS AR MEDAĻNIEKU KOMENTĀRIEM

  25.06.2013

  Kristīne Bertuka, LOF preses dienests

  No 15. līdz 23. jūnijam Polijā notika 2013. gada Eiropas čempionāts veloorientēšanās sportā, kuram paralēli tika sadalītas medaļas arī junioru (līdz 20 gadiem) un jauniešu (līdz 17 gadiem) vecuma grupās. Latvijas izlasei šis čempionāts bija īpaši veiksmīgs ar divām bronzas medaļām: Atim Heinolam (M17 grupā) vidējā distancē, bet Ērikam Gruzdem (M20 grupā) garajā distancē ar masu startu.

  Eiropas čempionātā dalībniekiem tika piedāvāta ļoti plaša sacensību programma: sprints, vidējā distance, garā distance ar masu startu, stafete un jauktā sprinta stafete (2 dalībnieki veic katrs 2 etapus).

  Līdzjutējus šoreiz visvairāk iepriecināja komandas jaunākie dalībnieki. Vispirms vidējā distancē M17 grupā (jaunieši) Atis Heinols izcīnīja 3. vietu, un arī sprintā Atim vieta labāko desmitniekā – 8. rezultāts. Vienā no pēdējām sacensību dienām vēl vienu bronzas medaļu Latvijai izcīnīja juniors Ēriks Gruzde (M20 grupa), šoreiz garajā distancē ar masu startu.

  Latvijas izlasi pieaugušo konkurencē pārstāvēja 5 veloorientieristi: Aiga Strazdiņa, Inese Kauķe, Ingrīda šmite, Uģis Voiceščuks un Mārtiņš Lasmanis. Augstvērtīgāko rezultātu, 35. vietu, vīru konkurencē vidējā distancē izcīnīja Uģis Voiceščuks, savukārt dāmām garajā distancē Inesei Kauķei arī 35. rezultāts.
  Stafetēs vīru komandai 15., bet dāmām 12 vieta.

  Atis Heinols par savu sniegumu Polijā:
  šis bija mans pirmais Eiropas MTB-O čempionāts, kurā individuālajās distancēs startēju jauniešu (M17) grupā. Vidējā distancē izcīnīju 3. vietu, sprintā 8. vietu, bet garajā distancē mani pievīla tehnika. Esmu priecīgs par paveikto, šis ir mans augstākais sasniegtais rezultāts starptautiskās sacensībās.
  Sprintā braucās labi, spēks bija, bet viens izvēlētais ceļa variants būtiski ietekmēja manu rezultātu. Vidējā distancē īsti necerēju tikt starp labākajiem, jo domāju, ka spēšu sevi labi parādīt tikai garajā distancē. Braucot vidējo distanci, ar nelielām kļūdiņām, sāku panākt citus dalībniekus, tālāk mēģināju braukt bez lieka stresa un viss izdevās lieliski. Stafetē elites sastāvā arī veicās labi, varēju sevi salīdzināt ar elites „večiem”, kopā ar Uģi Voiceščuku (ME) un Ēriku Gruzdi (M20) izcīnījām 15. vietu. Garā distance bija ar kopējo startu, distances sākuma posmā izvirzījos vadībā, gāju pa 1.-2. vietu, līdz pie 4. punkta pārrāvu ķēdi, kas liedza turpināt distanci. Ne ko darīt, šis tomēr ir tehniskais sporta veids.
  Gribu pateikt paldies maniem pārējiem Latvijas komandas biedriem, kuri uzticēja un izlēma, ka man jābrauc MIX stafetē elites grupā tandēmā ar Inesi Kauķi, pieredzes krāšanai! Liels paldies visiem atbalstītājiem - ZVOC un trenerei Ingunai, vecākiem!


  Ērika Gruzdes komentārs par saviem startiem Polijā:
  Uz sacensībām ieradāmies naktī, tieši pirms modeļa. Tas bija ļoti labi, jo varēja kārtīgi izgulēties no garā ceļa. Modelī ar Ati izbraucām visus ceļu variantus, lai spētu saprast kartes zīmētāja pieeju kartē zīmētajam no tā, kas bija dabā. Viss šķita saprotams un jutos ļoti labi. Domas virzījās sprintam, kas man ir viena no mīļākajām distancēm.
  Sprinta dienā nepatika ilgā gaidīšana karantīnas  zonā, jo junioriem starts sākās tikai pēc pus stundas, kad bija startējis pēdējais no elites, tas nedaudz nogurdināja. Pirms starta nejutos baigi labi, taču ticēju, ka viss būs kārtībā. Uz  1. punktu uztaisīju kļūdu dēļ neprecizitātes kartē, līdz ar to nākamais dalībnieks mani jau bija noķēris. Distances turpinājumā arī bija nelielas kļūdiņas, taču rezultātā 12. vieta.
  Nākamā distance bija vidējā.  Nedaudz likās kaut kā dīvaini, ka gan sprintā, gan vidējā distancē, biju ielozēts pirmajās minūtēs, bet tam daudz uzmanības nepievērsu, lai neradītu sev lieku stresu. Pirms starta iesildījos ļoti labi, likās, ka viss būs. Sākumu paņēmu ļoti labi, taču, kad tiku sarežģītajā taku tīklā, uztaisīju lielas kļūdas, jo nespēju pārorientēties uz sīkajām takām. Rezultātā 22. vieta, kas mani galīgi neapmierināja.
  Nākamajā dienā bija stafete. Viss bija kārtībā, taču uz beigām uztaisīju milzīgu kļūdu, kas sagrāva mani, bet zināju, ka jānobrauc maksimāli labi, tāpēc beigās saņēmos un nobraucu tās ideāli. Pēc finiša atklāju, ka ritenim kaut kas nav tā – skrūvējās vaļā centra skrūve klaņiem un arī stūre bija kļuvusi vaļīga. Nākamā diena bija atpūtas diena, kurā tiešām atpūtos kārtīgi, lai spētu atgūties garajai distancei, jo tā vien bija atlikusi sevis pierādīšanai, kā arī mēģināju salabot tehniku startam.
  No rīta atklājās, ka tā skrūve vēl joprojām skrūvējas vaļā, šķita, ka viss ir beidzies un neko tur nevarēs izdarīt, taču tad Uģis pievērsās šai problēmai, un ar atjautīgu domāšanu spēja uztaisīt visai labu pagaidu variantu, kas likās ļoti cerīgs, un tas viss notika apmēram 40 minūtes pirms starta. Pirms starta domas nebija vispār, jutos ļoti slikti, jo dūra kaut kas vēderā, un iesildījies arī praktiski nebiju. Startu ņēmu ar mierīgu prātu visus laižot pa priekšu. Uz otro punktu ļoti daudzi skrēja pa mežu, jo tā bija taisnāk, negribējās ņemt savu variantu, tāpēc maucu līdzi. Jutu, ka visi iet nost no punkta, tāpēc mainīju virzienu nedaudz pa labi un tad ieraudzīju punktu, paņēmu to un braucot uz nākamo visi brauca pretī. Tālāko distances daļu saķēru pārējos, kuriem nebija tas iepriekšējais farsts. Garo etapu izvēlējos pēc sava skatījuma, un pēc tā visu pārējo distanci nemanīju nevienu no savas grupas, kas lika pat nedaudz šaubīties par sevi vai tik neesmu zaudējis ar to varianta izvēli. Finišējot biju patīkami pārsteigts par veikumu. Nākamajā dienā bija mix stafete, kurā atteicu savu dalību, jo vēlējos atpūsties pēc garās distances.
  Kopumā čempionātu vērtēju kā izdevušos, nedaudz esmu vīlies ar vidējās un sprinta rezultātiem, taču ir iegūta nozīmīga pieredze nākamajiem startiem. Tagad plāns ir kārtīgi sagatavoties Pasaules junioru čempionātam, kurš notiks augustā, Igaunijā.


  Sacensību mājaslapa ar rezultātiem, etapu laikiem un kartēm.

  M17 grupas vidējās distance (uzklikšķinot uz kartes, tā atvērsies lielākā izmērā):
  M20 grupas garās distance:

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.026481866836548