Ziņas - Orientierists Ants Grende – sestais Eiropas Čempionātā velo orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.jūlijs /
Maruta, Alda
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Orientierists Ants Grende – sestais Eiropas Čempionātā velo orientēšanās sportā

  24.03.2007

  LOF

  Ants Grende

  Orientierists Ants Grende izcīnījis augsto 6.vietu gan sprinta, gan arī vidējā distancē 2006. gada Eiropas čempionātā veloorientēšanās sportā*, kas no 1. līdz 3. septembrim norisinājās Polijā, Varšavas apkārtnē. Šis ir augstākais Latvijas veloorientieristu sasniegums augsta līmeņa veloorientēšanās sacensībās. Komandu cīņā stafetēs Latvijas komanda – Ants Grende, Reinis Zobens un Uģis Voiceščuks – ierindojās 9. vietā 28 komandu konkurencē.

  Šis bija pirmais Eiropas čempionāts veloorientēšanās sportā, un tas pulcēja kopā vairāk kā 300 sportistus no 22 pasaules valstīm, ieskaitot viesus no Austrālijas un Jaunzēlandes. No Latvijas uz Eiropas čempionātu devās delegācija 6 sportistu sastāvā - Ants Grende, Didzis Kirstuks, Jānis Malcāns, Uģis Voiceščuks, Reinis Zobens – M21 grupā un Egīls Gruzde – M40 grupā.

  Latvijas sportistu labāko sniegumu kopsavilkums: Sprinta Kausā - Ants Grende ierindojās 6.vietā 53 dalībnieku konkurencē. Vidējā distancē 75 dalībnieku konkurencē Ants Grende - 6.vietā, Uģis Voiceščuks - 14. vietā; Ultra garajā distancē, kurā startēja 85 dalībnieki, Uģis Voiceščuks - 21. vietā, Jānis Malcāns – 25. vietā; Veterānu grupā klasiskajā distancē Egīls Gruzde ierindojās 5. vietā; Stafetēs vīriem 9.vieta 28 komandu konkurencē.

  Uģa Voiceščuka komentāri par katru no sacensībām:

  Sprinta Kauss

  Eiropas čempionāta organizatori izmantoja iespēju pirms galvenajām sacensībām noorganizēt pirmās veloorientēšanās sprinta sacensības. Tās notika vienā no Varšavas parkiem 1:7500 un 1:2500 mēroga kartēs, divos apļos, katrs no kuriem bija savā lapas pusē, kas ne vienam vien sportistam pamatīgi sagrozīja galvu. Lielais kontrolpunktu (KP) blīvums priekšrocības radīja tiem sportistiem, kuriem bija stiprāki nervi un labākas atzīmēšanās iemaņas.

  EČ Ultra garā distance

  Šī bija vēl viena čempionāta organizatoru radītā novitāte. 48 km garajā distancē, kuras pieveikšana uzvarētājam prasīja nedaudz vairāk par 2 stundām, vīrieši devās ar kopējo startu. Perfekti nostrādāja izkliedēšanas sistēma, jo jau pēc dažiem pirmajiem KP grupa bija pilnībā izkliedēta. Distance bija izveidota trijos apļos, dažādas braucamības ceļiem un takām bagātā apvidū. Tā kā apļa garumi bija ļoti dažādi, tad līdz pat pēdējiem KP saglabājās intriga par to, kurš būs uzvarētājs. Galu galā uz augstākā pjedestāla kāpa vairākkārtējie Pasaules čempionātu un pasaules ranga sacensību uzvarētāji soms Mika Tervala un austriete Mihaela Gigona. No Latvijas sportistiem pārsteidzošu un savu labāko šāda līmeņa sacensībās rezultātu uzrādīja Jānis Malcāns. Ants Grende taupījās vidējai distancei un distanci pilnībā nepieveica. Uģis Voiceščuks bija cerējis uz labāku rezultātu, bet ilgā iejušanās kartē distances sākumā tomēr bija prasījusi pārāk daudz laika.

  EČ Vidējā distance

  Gandrīz 20 km garā un ar 24 kontrolpunktiem bagātā distance, kuru uzvarētājs soms Matti Keskinarkaus veica gandrīz vienā stundā, bija tehniski sarežģīta, un daži kontrolpunkti pat bija izvietoti Varšavas privātmāju rajonos. Bet neskatoties uz to ātrums nežēlīgs un jebkura lieka skatīšanās kartē atsvieda sportistu par pāris vietām atpakaļ. Tās pašas nieka divas sekundes šķīra Miku Tervalu no otrās zelta medaļas šajā Eiropas čempionātā un savukārt tikai 18 sekundes lēnāk par Miku nostartēja viņa komandas biedrs Tuoma Tompuri.

  Šī gada pasaules ranga līderi igauņi Margus Halliks un Tonis Erms joprojām netika pie medaļas, gandrīz vai tradicionāli ierindodamies nu jau viņus izmisumā dzenošajās 4. un 5.vietās. No Latvijas sportistiem kārtējo reizi savu spēju sagatavoties svarīgiem mačiem un savu izcilo orientēšanās tehniku nodemonstrēja Ants Grende, kas šāda līmeņa veloorientēšanās mačos sasniedza līdz šim labāko Latvijas sportistu rezultātu, iekļūstot labāko sportistu sešiniekā. Uģis Voiceščuks šajā ātrajā distancē, lai arī nespēja iztikt bez kļūdām, tomēr uzrādīja savu līdz šim vislabāko sportisko sasniegumu – viņam 14. vieta.

  EČ Stafetes

  Vismaz vīriešu konkurencē, ja komanda vēlas iekļūt sešiniekā, tad visiem trim tās dalībniekiem ir jānostartē ļoti labi, ja trijniekā, tad vienam no viņiem izcili. Ants Grende bija iejuties un nostartēja izcili, Reinis Zobens un Uģis Voiceščuks bija mazliet saguruši, tomēr Latvijai 9.vieta 28 komandu konkurencē ir ļoti labs rezultāts.

  Atklātās sacensības

  Piedalīties atklātajās Eiropas čempionāta sacensībās bija ieradušies arī Latvijas veloorientieristu jaunā paaudze. M14 grupā divās distancēs uzvarēja un vienā trešais palika Reinis Grende, bet Dāvis Voiceščuks šajā grupā trīs dienas rādija stabilu sniegumu visās izcīnot 2 vietu. Savukārt Ēriks Gruzde M12 grupā ar velosipēdu, kas lielāks par pašu, divas dienas bija uzvarētājs un vienu dienu ieņēma trešo vietu.

  Rezultāti publicēti: www.mtbo.pl/eumtboc/eumtboc.htm
  Plašāka informācija par Latvijas sportistu sniegumu Eiropas čempionātā veloorientēšanās sportā publicēta portālā www.orientesanas.lv

  Informāciju sagatavoja:
  Uģis Voiceščuks

Atlikušo zīmju skaits:

0,049268007278442