Ziņas - MTBO LČ garās distances medaļas sadalītas ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.janvāris /
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • MTBO LČ garās distances medaļas sadalītas

  03.09.2020

  Velo-o komisija | Nav komentāru

  Augusta izskaņā velo orientieristi tikās Baldones pievārtē, sadalot Latvijas čempionāta MTBO garās distances medaļas.

  Uzņēmējdarbības dēļ nevarēja izmantot Riekstukalna slaloma nogāžu un taciņu izaicinājumus, tomēr distanču plānojums garajai distancei bija ļoti interesants. Gan garo etapu ceļu izvēles, gan reljefs sagādāja dalībniekiem izaicinājumu un lika kārtīgi nopūlēties. Nopietnu konkurenci pašmāju sportistiem sastādīja lietuviešu, kā arī igauņi un somu sportisti.

  Vīru elites grupā sīva cīņa izvērtās starp abiem sezonas līderiem: Andri Sarksņu (Ok Ogre) un Edgaru Krūmiņu (IK Auseklis), Andrim veiksmīgāka padevās distances sākumdaļa, spējot nosargāt pārsvaru arī līdz distances beigām. Latvijas čempionāta bronzas medaļu ieguva Edgars Bričonoks (Ok Kāpa). Dāmu elites grupā LČ zelta medaļu ieguva Dina Zobena (Ok Kāpa).

  Jaunākajā grupā, kurā tika sadalītas LČ medaļas  - M16 Edijs Čākurs (Naukšēni) pierādīja pieredzes vērtību un apsteidza Siguldas spora skolas pārstāvjus Mārtiņu Mežsargu un Artūru Strakšu, kuri attiecīgi ieguva sudraba un bronzas godalgas. Arī W16 goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Ramona Poreitere (RSP/Ozons), pārliecinoši apsteidzot Ernestīni Knētu (Meridiāns-CPSS-Pārgauja) un Aneti Actiņu (Siguldas sporta skola).  18 gadīgo jauniešu grupās labākie bija Jēkabs Toms Andersons (Ok Ogre) un Elizabete Dzalbe (ind.).  Lai arī 14 gadīgo jauniešu grupā LČ medaļas netika sadalītas, tomēr priecēja jauniešu apmeklējums un spars cīnoties. Siguldas jaunieši ar katru apmeklēto sacensību iegūst arvien jaunu pieredzi, prasmes un palielinās arī azarts. Meiteņu duelī šajā distancē pārāka izrādījās Adele Balansa, otrā – Annija Ošāne, bet puišu grupā ātrākais bija Matiss Martinsons, otrais- Arturs Brēmanis, bet trešais – Atis Dubrovskis.

                       

  Veterānu grupās uzvaras un LČ zelta medaļas izcīnīja Eduards Rēns (A2) un Mārīte Kājiņa (OK Mona), kā arī vēl pieredzējušākajā M50 grupā kopējā konkurencē, gan piekāpjoties somu sportistam Juhani Jetsonen, ātrākais bija Valdis Kokorišs (OK Mona).

  Elites grupu distances un ielādētos ceļus var apskatīt:

  http://3drerun.worldofo.com/index.php?id=-16804442&type=info

  Svētdienā šajā pašā apvidū dalībnieki tikās uz Baldones sprintu, kas gan šoreiz vairāk bija saīsināta vidējā distance, neizmantojot pilsētvidi, bet cīnoties gan ar mazajām, tehniskajām piepilsētas taciņām, gan Riekstukalna apkārtnes kalniem.

  Elitas grupās labākie bija viesi no Lietuvas, vīriem- Ignas Ambrazas, aiz sevis atstājot Andri Sarksņu un Aivi Zetmani (Ok Azimuts). Dāmām ātrākā Ramune Arlauskiene, kam uz papēžiem mina Dina Zobena, bet trešā MTBO debitante Līga Celiņa (Ok Meridiāns).

  M16 Edijs Čākurs arī šajā distancē apliecināja savu pārākumu, atstājot aiz sevis divus lietuviešu jaunos sportistus. Meitenēm 16, labākā tāpat kā garajā distancē Ramona Poreitere, otrā šoreiz Anete Actiņa, bet trešā Ernestīne Knēta.  M14 nepārspēts palika Matiss Martinsons, otrā vieta šajā distancē Atim Dubrovskim (Siguldas takas), bet trešā – Artim Regnāram Labsvīram (Siguldas sporta skola).

      

  M18 tāpat kā garajā distancē pārāks par mūsējiem bija Raul Viitmaa no Igaunijas, bet šoreiz labākais no latviešiem Roberts Nīmanis (OK Ogre). W18 grupu vinnēja Elizabete Dzalbe.

  W40 grupā nepārspēta palika Mārīte Kājiņa, bet dalībnieku skaitā pašu kuplāko M40 grupu vinnēja  Kārlis Dzalbs (Ok Ozons). M50 grupā ātrākais atkal somu sportists Juhani Jetsonen, un arī W50 ātrākā bija Somijas pārstāve Sari Jetsonen.

  Elites grupu distances un ielādētos ceļus var apskatīt:

  http://3drerun.worldofo.com/index.php?id=-16804644&type=info 

  Paldies Mārtiņam Lasmanim ar komandu, kas neskatoties uz dažādam tehniskām un organizatoriskām grūtībām, spēja dalībniekus iepriecināt ar interesantām distancēm.

   

  Sezonas turpinājumā (ko gan var ietekmēt COVID 19 izplatība) ir MTBO sacensībās Lietuvā https://dbsportas.lt/en/varz, notiks velo rogainingi, bet novembra sākumā ir plānots sadalīt pēdējo LČ medaļu komplektu sprintā. Sīkāka informācija par Latvijas čempionātu sprintā vēl sekos.

   

  Velo orientēšanas iespējas šajā gada nogalē:

  19.09.2020 https://madonasrogainings.lv/ 3h MTBO rogainings

  17.10.2020. http://www.magnets.lv/ Jūrmalas Rogainings, 4h MTBO rogainings

  24.10.2020 Šauļu rogainings, Lietuva

  31.10.2020 Lapsu rogainings

  01.11.2020 Latvijas čempionāts, MTBO sprints, Limbaži

   

  Aktīvai atpūtai un treniņiem https://www.exitriga.lv/veloorientesanas/aktivitasu-datumi. Bezmaksas pasākumi, izmantojot aplikāciju QRENTEERINGS.

Atlikušo zīmju skaits:

0,091201066970825