Ziņas - MTBO Latvijas čempionāts vidējā distancē bija karsts! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

24.janvāris /
Krišs, Eglons, Ksenija
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • MTBO Latvijas čempionāts vidējā distancē bija karsts!

  12.08.2020

  Velo-o komisija | Nav komentāru

  Īsti vasarīgi laikapstākļi gan priecēja, gan sagādāja papildus grūtības veloorientieristiem izcīnot Latvijas Čempionāta medaļas Siguldas apkārtnes apvidū.

  Šoreiz īpašu prieku gan organizatoriem, gan dalībniekiem sagādāja nopietnāka konkurence kā ierasts, jo bija ieradušies daudz spēcīgu dalībnieku gan no Lietuvas, gan no Igaunijas. Tāpat atzīmējama ir jauniešu grupu aktivitāte, šajā sporta veidā sevi izaicināja gan jaunieši no Siguldas, gan Smiltenes Azimuta, sastādot konkurenci jau ilgāku pieredzi guvušajiem jauniešiem no Ogres, Rīgas, Cēsīm un Naukšēniem.

  Distances bija saplānotas interesantas un arī smagas, ja ātrumu varēja izbaudīt Katlapieža pusē, tad Laurenču puses un Ķeizarkrēsla kalni lika kārtīgi pamocīt sevi un pasvīst. Daudziem šīs izvērtās par smagām ugunskristībām, iemēģinot veloorientēšanos tieši Siguldā, bet noteikti nevajag padoties grūtību priekšā un pamēģināt vēlreiz arī citos apvidos un distancēs.

  ME grupā Latvijas čempiona titulu izcīnīja Edgars Krūmiņš (IK Auseklis), nepilnas četras minūtes aiz sevis atstājot Mārtiņu Lindi (Ozons) un Edgaru Bričonoku (OK Kāpa). Ātrākais gan šajā grupā lietuvietis Ignas Ambrazas. WE grupā Latvijas čempionāta zelta medaļa Dinai Zobenai (OK Kāpa), sudrabs – Vilmai Alberingai (Burkānciems&Co), bet ātrākā arī šajā grupā kaimiņvalsts pārstāve Ramune Arlauskiene.

  Toties M16 grupā sacensību pjedetāls viss pienācās Latvijas čempionāta medaļniekiem: zeltu ieguva Mārtiņš Mežsargs (Siguldas sporta skola), sudrabs – Edijam Čākuram (Naukšēni), bet bronza – Renāram Kļaviņam (Azimuts Ok/Smiltenes BJSS). Meiteņu S16 grupā jau pieredzējušās dalībnieces izdevās apsteigt Anetei Actiņai (3A), sudrabu atstājot Ramonai Poreiterei (Ozons/RSP) un bronzu- Ernestīnei Knētai (Meridiāns-SPSS- Pārgauja). M18 grupā labākais Latvijas čempionāta vērtējumā Rolands Lūkins (Siguldas takas), sudrabu iegūst Jēkabs Toms Andersons, bet bronza Robertam Nīmanim (abi - Ogre OK/SC). Puišus gan pārspēja spēcīgi jaunieši no Lietuvas un Igaunijas, no kuriem ātrākais Vejus Zigileju, kas pārstāv Lietuvas MTBO team.

  Veterānu grupas arī bija ļoti apmeklētas un izcīnot medaļas nācās krietni papūlēties. M40 zelta medaļa Eduardam Rēnam (A2), dāmām W40 – Mārītei Kājiņai (Mona OK), bet M50 labākais bija Valdis Kokorišs (Mona OK).

  Svētdienā, agri no rīta, pēc smagās vidējās distances bija dota izbaudīt sprintu Vaidavas ciematā, izbraucot MTBO distanci Kocēnu Sprints veloorientēšanās. Sprintā svarīgi ir nezaudējot ātrumu, spēt saorientēties un precīzi veikt distanci parku celiņu, dārziņu, puķudobju un citu objektu koncentrācijā. Vakardienas neveiksmes šeit spēja reabilitēt ME uzvarētājs Andris Sarksņa, kurš par 40 sek. apsteidza vakardienas uzvarētāju Ignas Ambrazas un arī Edgaru Krūmiņu, kuri distanci veica ar vienādu laiku. Par zaudējumu Siguldas gravās revanšējās arī WE grupā Dina Zobena, par nieka sekundi apsteidzot vakardienas līderi Ramuni Arlauskieni un par minūti ātro Romu Puišieni (abas LTU MTBO Team).


  M16 grupā šajā distancē labākais bija Timo Kudre no Igaunijas, bet labākais no latviešiem tāpat kā vakar -Mārtiņš Mežsargs. W16 grupā revanšēties izdevās Ramonai Poreiterei. M18 grupā nepārspēts palika Vejus Zigilejus, labākais no latviešiem Roberts Nīmanis, kurš ierindojās 6.vietā. W18 ātrākā Ausrine Zvirbulyte no LTU MTBO Team.

  M40 grupā sprinta distancē ātrākais bija Kārlis Dzalbs (Ozons), bet W40 Ingrit Kala (Igaunijas klubs Peko). M50 grupā nepārspēts palika Rauls Kudre (Igaunijas klubs Peko), bet labākais no latviešiem Valdis Kokorišs izcīnīja otro vietu. W50 grupā uzvarētāja Inga Vīksna-Āboliņa no Kocēnu MTB komandas.

  Paldies organizatoriem SIA Heinola jeb Heinolu ģimenei par kārtējiem svētkiem MTBO sabiedrībai!

  Detalizēti rezultāti un bildes:  https://lof.lv/velo-os-kalendars?fid=2020080820

  Elites distances un ielādētie ceļi no GPX failiem atrodami arī:

  http://3drerun.worldofo.com/index.php?id=-16799319&type=info

  http://3drerun.worldofo.com/index.php?id=-16799482&type=info 

   

  Nākamās sacensības būs LČ garajā distancē 29.augustā Baldonē. Pietiekšanās caur LOF pieteikumu sistēmu https://lof.lv/pieteikumi/?act=mans&id=2020082921. Pēc 25.augusta pieteikšanās uz vakantajām vietām.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,07194995880127