Ziņas - MTBO jeb velo-o sezona atsākusies! Drīz LČ vidējā un garajā distancē. ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

24.janvāris /
Krišs, Eglons, Ksenija
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • MTBO jeb velo-o sezona atsākusies! Drīz LČ vidējā un garajā distancē.

  03.08.2020

  Velo-o komisija | Nav komentāru

  Velo orientieristi, tāpat kā visa orientēšanās sabiedrība, iesildījušies treniņos un koptreniņos, jūlijā ir atsākuši oficiālo pulcēšanos sacensībās. Sākumā par tuvākajām  sacensībām augusta mēnesī. 

   

  Līdz 3. augusta pusnaktij, ikvienam vēl ir iespēja pieteikties uz Latvijas Čempionātu vidējā distancē, kas 8.augustā notiks Siguldas pievārtē un Kocēnu sprintu veloorientēšanās 9.augustā. Pietiekšanās caur LOF pieteikumu sistēmu https://lof.lv/pieteikumi/?act=info&id=2020080820. Pēc 3.augusta pieteikšanās uz vakantajām vietām.

  Augusta pēdējā nedēļas nogalē savukārt visi tiek gaidīti uz Latvijas Čempionātu garajā distancē Baldonē un Baldones sprintu.

   

  Zemāk sīkāt par notikušajām sacensībām velo orientēšanās.

   

  Sēlijas Salas atklātais čempionāts MTBO

  Latvijas Kausa pirmais posms: Sēlijas Salas atklātais čempionāts MTBO vidējā distancē norisinājās Jēkabpils pievārtē, Salā 11.jūlijā. V21 puišiem sīva cīņa izvērtās starp nupat junioru rindas atstājušo Andri Sarksņu (OK OGRE/SC) un Edgaru Krūmiņu (IK Auseklis). Duelī ātrākais bija Andris, pierādot to ar savu vairāku gadu garumā ieguldīto darbu un uzkrāto pieredzi, kā trešo atstājot Latvijas MTBO labāko distanču plānotāju Mārtiņu Lasmani (IK Auseklis). S21 konkurencē labākā Dina Zobena (OK Kāpa). Gandrīz visās grupās dalību ņēma arī vietējie OK Sēlijas Mežs pārstāvji, kas iepriecināja tradicionālo MTBO sacensību dalībniekus, kas vienmēr gaida jaunu konkurenci. Labākie : Kristiāns Lipskis V21 grupā 5.vieta un Līga Lazdāne 3.vieta S21 grupā. Jau ierasti kuplākajās vīru veterānu grupās V40 un V50, labākie bija Mārtiņš Godiņš (OK Azimuts) un Igors Jamčuks (IK Auseklis), bet labākā S50 dāma Ilze Lūkina (Siguldas Takas). Ātrākie 18 gadīgo grupās: Ronalds Lūkins (Siguldas Takas) un individuāli startējošā Elizabete Dzalbe. 16 gadīgo jauniešu grupā uzvarēja šādu sacensību debitanti Renārs Kļaviņš (OK Azimuts) un Līva Elīza Andresone. Pilni rezultāti šeit: https://lof.lv/uploads/sacensibas/2020/2020050121/results.html.

  Igaunijas čempionāts

  Tradicionāli jūlija otrajā pusē Igauņi rīkoja savu ļoti piesātināto čempionātu, kurš gan šogad COVID dēļ atteicās no WRE ieskaites, tomēr spēja savākt itin kuplu dalībnieku pulku no visām Baltijas valstīm un Somijas. Divās dienās sportistiem bija jāveic gan vidējā, gan sprinta, gan arī garā distance. Saku-Saustinõmme apkārtnē interesantās un piņķerīgās distancēs godalgoto trijniekā no latviešiem izdevās iekļūt vien Ramonai Poreiterei (Ozons RSP) D17 grupā vidējā, sprinta un garajā distancē, Andim Pirktiņam (OK KO) V60 grupā sprintā. Andris Sarksņa ļoti spēcīgajā konkurencē ierindojās 9. vietā vidējā un garajā distancēs, bet 10.vietā sprintā. Labu ieskatu sacensībās var gūt no elites grupu GPS ceļiem: https://sportrec.eu/ui/#1fheb5u; https://sportrec.eu/ui/#1fhebnb; https://sportrec.eu/ui/#1fhebpb. Kā arī pilni rezultāti pieejami šeit: https://porterracing.ee/mtbo/

  TAKAS, Lietuva

  Ļoti tālu ceļu šogad bija jāmēro Takas Daudzdienu dalībniekiem, kur tradicionāli dalību ņemt varēja ne tikai skrējēji, bet arī veloorientieristi. Šogad papildus  pirmajās divās dienās bija iespēja cīnīties arī par Baltijas čempionāta medaļām. Dzūkijas nacionālais parks, netālu no Alitas pilsētas sagaidīja dalībniekus ar visai fiziski smagu apvidu, jo Nemunas ieleja ļāva sasniegt augstuma starpību starp zemāko un augstāko punktu līdz pat 100m. Arī distanču plānojums nelika vilties, jo bija gan dažādi iespējami ceļu varianti, gan “taurenīši”, kas pārbaudīja vērību. 

  Baltijas čempionāta medaļas no latviešiem izdevās izcīnīt Ramonai Poreiterei D17 grupā masu startā iegūstot zelta medaļu, bet vidējā distancē – bronzu,  un V60 grupā Andim Pirktiņam masu startā – 3.vieta un Paulim Bričonokam (OK Kāpa) 3.vieta vidējā distancē.

  Ļoti atzīstamu sasniegumu V21 grupā uzrādīja Andris Sarksņa, masu startā vien par sekundi piekāpjoties 3.vietai, bet paliekot ceturtais. S21 Dinai Zobenai labākais rezultāts vidējā distancē uzrādītā 5.vieta.

  TAKAS daudzdienu pēdējā diena jau bija vienā no tiem apvidiem, kur kā dalībnieki jokojoties saka, būtu jāaizliedz rīkot MTBO sacensības. Tomēr tehniskās iemaņas un veiksme/neveiksme spēja arī pamainīt vietu izkārtojumu sacensību 3 dienu kopsummā. Apbalvojamo sešiniekā elites grupās iekļuva Andris Sarksņa, iegūstot 4 vietu, un Dina Zobena, kas kopvērtējumā ierindojās 5.vietā. Ramona Poreiterei veiksmes pietika, lai saglabātu 1.vietu S17 grupā atstājot konkurenti vien 7 sekunžu attālumā 3 dienu kopvērtējumā. Mārtiņš Lasmanis kopvērtējumā izcīnīja augsto 2.vietu V40 grupā, Valdis Kokorišs (OK Mona) – 3.vietā V50 grupā, bet Andis Pirktiņš 3.vietā V60 grupā.

  Pirmo divu dienu GPS elites grupām ir apskatāmi: http://otracker.lt/, detalizēti rezultāti https://dbsportas.lt/lv/varz/2020032?diena=0

   

   

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,046673059463501