Ziņas - Latvijas MTBO Čempionāts garajā distancē aizvadīts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.februāris /
Kintija, Kora
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijas MTBO Čempionāts garajā distancē aizvadīts

  20.08.2019

  velo-o komisija | Nav komentāru

  Vienlaicīgi turot roku uz pulsa un sekojot līdzi kā iet Latvijas izlasei Norvēģijas mežos, velo orientieristi 17.-18.augustā aizvadīja sportisku nedēļas nogali Smiltenes apkārtnē, kur SIA Heinola organizēja  Smiltenes MTB-O divdienas un svētdienā tika izcīnītas arī  Latvijas čempionāta medaļas garajā distancē.

  Paldies Heinolu ģimenei, kas veica lielu darbu sagatavojot jaunu MTBO kartes materiālu, iekļaujot pēdējos gados Vivus.lv MTV un citos velo maratonos iebrauktās taciņas, kā arī veiksmīgi noorganizēja mums šos MTBO svētkus.

  Vidējā distance notika Niedrāja ezera apkārtnē, kur ir ļoti prasīgs reljefs, diezgan blīvs dažādas braucamības stigu un taku tīkls, kas pie veiksmīgā plānojuma deva daudz variantu iespējas izvēloties ceļu, līdz ar to arī interesanta izvērtās cīņa.

  Dāmu elites grupā pēc vairāk nekā 1 stundas un 25 minūšu cīņas, pirmās četras sportistes iekļāvās 1,5 minūšu robežās, tā saglabājot labas izredzes uz pjedestālu divu dienu kopvērtējumā. Veiksmīgākā no šīs četrotnes izrādījās Dina Zobena no OK Purva Bridējs, kam sekoja ilggadīgā Lietuvas MTBO līdere Ramune Arlauskiene, bet trešā sportiste no Krievijas Victoria Zdeblovskaja. Vīru elites grupā rezultāti nebija tik blīvi, handikapu pirms garās distances par mazliet vairāk kā divām minūtēm, kopā distancē pavadot 1:12:11, ieguva Edgars Krūmiņš no IK Auseklis, 2.vietā juniors Andris Sarksņa no Ogre OK/SK, bet trešais- igaunis Marek Karm.

  Jauniešu 16 grupā pārliecinoši labākais bija Roberts Nīmanis no Ogre OK/SK, bet meitenēm – Ramona Poreitere no Ozons/RSP. Jauniešu 18 grupā uzvarētāji bija Zigilejus Vejus no Lietuvas un Zhurkina Anastasia no Krievijas. Jaunajā veterānu jeb M40 grupā ātrākais, apsteidzot gan tautiešus, gan ārvalstu konkurentus bija Aivis Zetmanis no Azimuts OK/Smiltenes BJSS, bet dāmām – Inga Vaļska no Meridiāns/CPSS/Pārgauja. M/W50 grupā labākie Darius Kalvaitis no Lietuvas un Ilze Lūkina no Siguldas Takām, bet vecākajā veterānu grupā nepārspēts palika Andis Pirktiņš no OK KO un Salvinija Deksniene no Lietuvas. Bet OPEN grupā, kur piedalās tie kas nolēmuši pamēģināt šo sporta veidu nepiedaloties uzreiz vecuma grupu konkurencē, veiksmīgi ar distanci tika galā Jānis Bormanis no Azimuts OK/Smiltenes BJSS.

  Svētdienā, sacensības sākot no Smiltenes pilsētas puses, vēlreiz tika apgūta Niedrāja ezera apkārtne. Izpildot vairākus “puķītes” apļus, kā arī iekļaujot tradicionāli – garos etapus un vairākus nelielus, bet tehniski sarežģītus kalnainu taku rajonus, dalībnieki veica garo distanci gan cīnoties par divu dienu kopvērtējumu, gan sadalot Latvijas čempionāta medaļas.

  Vīriešu elites grupā priecēja pjedestāls! Visi latvieši! Aiz sevis atstājot gan pieredzējušus igauņus, gan nesen no Pasaules junioru čempionāta atbraukušo lietuviešu juniorus, zelta godalgu LČ ieguva Edgars Bričonoks no Kāpa OK/Carnikava , kopvērtējumā gan uzrādot vien 3. labāko summu, sudrabs – Edgaram Krūmiņam, kurš triumfēja divu dienu kopvērtējumā, bet trešo vietu izcīnīja Andris Sarksņa, kurš kopvērtējumā izcīnīja augsto – otro vietu.

  Dāmu elites pjedestāls bija gandrīz tik pat priecējošs, jo atzīstot vien Krievijas sportistes  Victoria Zdeblovskaya pārākumu, otro vietu kopvērtējumā un vienlaicīgi LČ zelta medaļu ieguva Dina Zobena, bet trešo vietu kopvērtējumā un sudraba medaļu LČ garajā distancē ieguva Mārīte Kājiņa no OK Mona.

  Jauniešu 16 grupā, tehnisku neveiksmi mežā cieta pirmās dienas līderis Roberts Nīmanis, tomēr ar uzteicamu attieksmi distanci pieveica līdz galam, atkāpjoties uz otro vietu kopvērtējumā un izcīnot arī sudraba godalgu LČ garās distances vērtējumā, piekāpjoties vien Edijam Čākuram no Naukšēniem, kuram kaklā tika kārta zelta LČ medaļa. Meiteņu grupā šodien pārsteigumu nebija, uzvarēja Ramona Poreitere, bet sudraba medaļu LČ garajā distancē izcīnīja Ernestīne Knēta no Meridiāns/CSPP/Pārgauja. 18 gadīgo jauniešu grupā līderi nemainīgi- Anastasia Zhurkina un Zigilejus Vejus, bet neveiksmīga distances beigu daļa izdevās Ronaldam Lūkinam, kurš gan izcīnīja zeltu LČ, bet divu dienu kopvērtējumā izslīdēja no labāko trijnieka.

  Jaunajiem veterāniem Aivis Zetmanis pārliecinoši labākais gan  kopvērtējumā, gan LČ vērtējumā, LČ sudrabs-, pārējo kopvērtējuma pjedestālu atstājot cittautiešiem, nonāk Raita Muižnieka no Auseklis IK kolekcijā, bet bronzas godalga – Kārlim Dzalbam no Ozona. Inga Vaļska iegūst gan LČ zelta medaļu, gan uzvaru kopvērtējumā, tāpat W50 grupā līdere ir Ilze Lūkina, bet W60 – Salvinja Deksniene no Lietuvas, kura gan necīnījās par LČ medaļām. Vīru veterānu grupās labākais kopvērtējumā bija Lietuvas pārstāvis Darius Kalvaitis, aiz sevis atstājot LČ trio, kuri secīgi sadalīja arī LČ medaļas: labākais – Valdis Kokorišs no OK Mona, sekojot – Igoram Jamčukam no Auseklis IK un Didzim Čākuram no Naukšēniem. M60 grupā nepārspēts palika Andis Pirktiņš.  

  Latvijas čempionāta medaļas ir sadalītas, tomēr drīz jau diezgan blīvā rudens rogainingu sezona, 12.oktobrī vēl gaidāms viens Latvijas kausa posms Jēkabpilī un oktobrī sekosim līdzi arī Latvijas pārstāvju dalībai Eiropas Jauniešu un Junioru čempionātā MTBO, Pasaules Veterānu čempionātā MTBO vai Pasaules kausa posmā MTBO, kas norisinās oktobra sākumā Vācijā, Thalheim apkārtnē. Vairāk informācijas http://2019.mtbo-deutschland.de/index.php/home-en.html.

  Dalībnieku vārdā, vēlreiz paldies organizatoriem, kā arī pievienojamies pašu organizatoru pateicības vārdiem Smiltenes novada domei, SIA "Tespars", SIA "Ase" un veikalam Eži, jo ar viņu atbalsts bija neatsverams.

  Rezultāti

  Kartes un ceļu varianti 3D Rerun lapā

  Bildes

Atlikušo zīmju skaits:

0,087682008743286