Ziņas - MTBO pasaules čempionāts noslēdzies, gaidam nākamos startus ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.februāris /
Kintija, Kora
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • MTBO pasaules čempionāts noslēdzies, gaidam nākamos startus

  07.08.2019

  velo-o komisija | 2 komentāri

  Aizvadītas Pasaules čempionāta MTBO Dānijā, Viborg apkārtnē, noslēdzošās dienas. Baltiešiem izcīnīt vēl kādu medaļu neizdevās, lai gan cerības bija.

  2.augustā tika aizvadīts Masu starts, kur dalībniekiem jāmāk atrast drošu balansu starp savām spējām un iespējām izmantot konkurentus. Masu startā par katru, pat nelielu kļūdiņu, konkurenti soda uzreiz, rezultāti ir daudz blīvāki. Šajā distancē reljefs nebija pārāk prasīgs, bet toties taku tīkls bija ļoti blīvs un variantu izvēles visai plašas. Puišu Junioru grupā ātrākais bija Thomas Steinthal no Dānijas, kam otrā un trešā vieta zaudēja vien 7 un 8 sekundes attiecīgi. Andris Sarksņam šoreiz 11.vieta, zaudējot līderim 3:38.

  Andra komentārs: Masu startā nācās startēt no 3. rindas, kas nedeva labu pozīciju startā, praktiski līderus distancē tā arī neredzēju, platais starts līdz K punktam sašaurinājās un apdzīt bija grūti. Distancē centos turēties ar cilvēkiem, ar kuriem sakrita variants, jo tā ir gan lielāks ātrums, gan ir vieglāk orientēties. Ar visu to, ka braucām grupā, mūsu grupa otrā apļa sākumā iegriezās par vienu celiņu ātrāk nekā vajadzēja, es pats biju tas kurš ātrāk par pārējiem saprata, ka esam nepareizi, un pagriezos atpakaļ laicīgāk, tomēr tāpat pazaudēju aptuveni 40 sekundes, tālāk distancē izvēlējos īsāku, bet lēnāku paralēlu ceļu un grupa mani pieķēra. Atlikušajos divos apļos centos vēl vairāk orientēties pats, kā dēļ sanāca izbraukt gan pāris labākus, gan sliktākus variantus. Neskatoties uz to, ka varēja nobraukt mazliet labāk, ar rezultātu, 11.vietu finišā, 3 minūtes un 38 sekundes aiz līdera, esmu apmierināts.

   

  Masu starta karteVīriešu elites grupā arī ļoti blīvi rezultāti, kur trijnieks iebrauca finišā 2 sekunžu robežās un visu pjedestālu aizņēma Čehijas sportisti, līderis – Jiri Hradil. Augsto 7.vietu izcīnīja lietuvietis Sarunas Dmukauskas, zaudējot līderim vien 36 sekundes.  Sieviešu elites grupā nepārspēta palika Emily Benham Kvale no Lielbritānijas, bet arī šī čempionāta līderei nācās saspringt, jo sekotājas ne tik vien bija redzamības attālumā, bet pie jebkuras mazākās neprecizitātes Emily varēja tikt apsteigta. Augstas vietas arī lietuviešu meitenēm: 8. un 9.vieta zaudējot mazāk par 2,5 minūtēm. Junioru meiteņu grupā cīņa nebija tik sīva, līdere Nikoline Splittorff no Dānijas pārspēja konkurentes par vairāk kā minūti.

  3.augustā norisinājās stafete. Armijas poligons dalībniekiem nodrošināja tehniskas distances gan ļoti smilšainā, gan dubļu vannām pilnā apvidū. Diemžēl latviešu komanda startam šajā disciplīnā netika sastādīta. Tomēr cīņa bija ļoti interesanta un cerams latvieši, sekojot līdzi GPS online, nomotivēsies un sasparosies dalībai starptautiskajos mačos.

  Elites grupās savu dominanci nodemonstrēja Krievijas komandas, vinnējot gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Vīru grupā sekoja divas Čehijas komandas, bet bronza tika piešķirta Somijas komandai. Igauņu komanda spēju uzrādīt 7.labāko rezultātu nāciju ieskaitē, bet lietuvieši – 9.vietā. Sieviešu grupā cīņa bija vēl aizraujošāka, jo līderes vairākkārt mainījās, kā arī turējām īkšķus par stipro Lietuvas meiteņu komandu, kura būtu izcīnījusi bronzas godalgu, ja ne kļūdaini atzīmētais KP otrajā etapā. Somietes, zaudējot vien 45 sekundes ieņēma otro vietu, bet bronza tika Zviedrijai, kura atpalika jau vairāk kā 7 minūtes.

  Junioru grupās savukārt Krievijas jaunā paaudze palika ārpus pjedestāliem, puišiem medaļas izcīnīja Čehijas, Somijas un Dānijas jaunie sportisti, bet meitenēm- Dānijas, Francijas un Čehijas pārstāves.

   

  Vēl līdz 21.augustam par samazinātu samaksu ir iespēja pieteikties dalībai Eiropas Jauniešu un Junioru čempionātā MTBO, Pasaules Veterānu čempionātā MTBO vai Pasaules kausa posmā MTBO, kas norisinās oktobra sākumā Vācijā, Thalheim apkārtnē. Vairāk informācijas http://2019.mtbo-deutschland.de/index.php/home-en.html .

  Visi tiek gaidīti arī Latvijas čempionātā velo-o garajā distancē, kas norisināsies Smiltenē 17.-18.augustā. Vairāk informācijas http://lof.lv/uploads/stiga/lc_mtbo_2biletens.pdf. Pieteikšanās vēl tikai līdz 11. augusta dienas beigām LOF sistēmā https://lof.lv/pieteikumi/?act=info&id=2019081702

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Dina Zobena
  9611
  07.08.2019 15:41
  Reinis Nīmanis sacīja:
  Papildinot informāciju, armijas poligonā noslēdzās arī Viborgas 6 dienu MTBO sacensības. Pēdējā dienā tika aizvadīta iedzīšana, dodot iespēju uzlabot kopējos rezultātus. Robertam Nīmanim finišā "izraujot" 4.vietu, kopvērtējumā 5.vieta, Reinim Nīmanim 9.vieta 6.posmā un kopvērtējumā. Interesanti, ka šajā dienā tika miksēti pavēles un izvēles punkti.
  Paldies Reini par komentāru! Varbūt vari atsūtīt daudzdienu kartes ar distancēm uz velo grupu? Būtu interesanti apskatīties!
  Reinis Nīmanis
  Papildinot informāciju, armijas poligonā noslēdzās arī Viborgas 6 dienu MTBO sacensības. Pēdējā dienā tika aizvadīta iedzīšana, dodot iespēju uzlabot kopējos rezultātus. Robertam Nīmanim finišā "izraujot" 4.vietu, kopvērtējumā 5.vieta, Reinim Nīmanim 9.vieta 6.posmā un kopvērtējumā. Interesanti, ka šajā dienā tika miksēti pavēles un izvēles punkti.

Atlikušo zīmju skaits:

0,0973060131073