Ziņas - Noslēdzas Pasaules velo-o čempionāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

17.februāris /
Konstance, Donats
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Noslēdzas Pasaules velo-o čempionāts

  01.08.2019

  Velo-o komisija | Nav komentāru

  Šī nedēļa paiet Pasaules velo-o čempionāta zīmē, jo Dānijā, Viborg apkārtnē ir satikušies spēcīgākie velo orientieristi no visas pasaules. Latviju junioru konkurencē šoreiz sekmīgi pārstāv Andris Sarksņa no OK Ogre, kura veiksmēm un neveiksmēm ar interesi sekojam līdzi.

   

  28.jūlijā sprinta distance, kas notika diezgan piņķerīgā vecpilsētā, distancei jau ļoti atgādinot skriešanas sprintus ar daudz strupceļiem, pagalmiem, neregulāru ielu tīklu, kuru jāveic salīdzinot ar skriešanu krietni ātrākā tempā. Kļūdījās pat paši ātrākie. Puišu junioru grupā ātrākais bija Thomas Steinthal no Dānijas, Andris Sarksņa ierindojas augstajā 7.vietā, atpaliekot vien 1:56 no uzvarētāja.

   

  Andra komentārs: Sprintā, pats domāju, ka sešinieks bija aizsniedzams, jo ātrums distancē bija ļoti labs, bet problēmas sagādāja orientēšanās pilsētas ielās, kā dēļ distancē pieļāvu vairākas kļūdas no kurām dažas bija diezgan lielas. Bet, protams, pašam ir prieks par 7.vietu finišā.

   

  Elitas grupās ātrākais bija Grigorijs Medvedevs no Krievijas, kuru no otrās vietas šķīra vien sekunde un Emily Benham Kvale, kas pārstāv Lielbritāniju, kas uzvarēja jau krietni vien pārliecinošāk apsteidzot tuvāko konkurenti par 39 sekundēm.

   

  30.jūlijā dalībniekiem bija jāpieveic vidējā distance, kas piedāvāja tehniski sarežģītu apvidu gan ar dažādām reljefa formām, gan taciņu labirintiem, kā arī dažādu ceļu variantu izvēlēm. Puišu junioru grupā šoreiz labākais Jan Hasek no Čehijas, bet Andris šajā distancē 11.vieta zaudējot līderim 6 minūtes un 47 sekundes.

   

  Andra komentārs: Vidējā distancē braucu mazliet mierīgāk un centos koncentrēties uz orientēšanos, jo apvidus bija ļoti tehnisks, bez jebkāda regulāra stigu tīkla, ar takām visos virzienos. Tomēr ceļu tīkls sagādāja problēmas un distancē pieļāvu aptuveni 4 lielākas kļūdas, kas kopā maksāja kādas 3 papildus minūtes distancē. Arī solītā lietus vietā aptuveni 10 minūtes pirms starta sāka spīdēt saule, un temperatūra palielinājās līdz gandrīz 30 grādiem.

  Elitas grupās ātrākais bija vēl viens čehs Vojtech Ludvig un atkal Emily Benham Kvale, kas šajā distance spēja izcīnīt vien nieka 5 sekunžu pārsvaru par Veroniku Kubinovu no Čehijas. Augstas vietas Lauri Malsroos no Igaunijas (5.vieta) un Gabriele Andrasiuniene no Lietuvas (6.vieta).

   

  Jau nākamajā dienā 31.jūlijā kārta pienāca arī garajai distancei. Kas šoreiz netaupīja dalībniekus, jo elites grupas uzvarētāji distancē pavadīja turpat divas stundas. Garā distancē mijās sīku, blīvu stigu kvartāli ar krosa trašu labirintiem, starp kuriem jāatrod optimālais pārvietošanās ceļš. Ļoti netipisks, bet interesants apvidus. Puišu junioru grupā atkal labākais Jan Hasek no Čehijas, kas distance veica nedaudz ātrāk kā pusotrā stundā, labākais no Baltiešiem Ignas Amrazas 11.vietā, bet Andrim šoreiz ne tik veiksmīgs starts un 22.vieta, zaudējot līderim gandrīz 19 minūtes.

   

  Andra komentārs: Garajā distancē svarīga bija varianta izvēle, kā arī izpildījums, diemžēl šoreiz vairāk vai mazāk problēmas sagādāja abi. Neskatoties uz to ka fiziski jutos labi un distancē ātrums bija liels un kļūdās atstāju ļoti daudz. Vairākās ļoti tehniskajās vietās arī bija grūti saprast karti, kas šoreiz bija 1:15000 un iebraucot mazajās MTB trasēs tās bija sarežģīti izlasīt, kļūdas arī nevarēja ātri izlabot, jo Dānijā ir aizliegts braukt ārpus trasēm.

  Elitas grupās ātrākais bija pieredzējušais Ruslan Gritsan no Krievijas un nepārspēta atkal palika arī Emily Benham Kvale no Lielbritānijas, kura šeit izcīnījusi jau 3 zelta medaļas. Izcili nostartēja lietuviete Gabriele Andrasiuniene no Lietuvas, kas izcīnīja bronzas godalgu. Šajā distancē tuvu pjedestālam nokļuva arī junioru meitenes no Baltijas Mari Linnus 4.vietā un Austeja Kalvaityte 7.vietā.

   

  Pieredzi Dānijā MTBO iegūst arī Reinis un Roberts Nīmaņi no Ogres, kas ņem dalību satelīta sacensībās “Viborg MTBO 6-days” un atbalsta arī Andri klātienē. Veiksmi arī viņiem!

   

  Andrim noslēdzošā sacensību diena ir 2.augustā, Masu startā. Sekojam līdzi un turam īkšķus!  Starts M20 grupai 11:05 pēc Latvijas laika. GPS sekošana:

  http://sportrec.eu/ui/#1ejg3r8

  M20 grupā uzvar Thomas Steinthal no Dānijas, bet Andris Sarksņa izcīna 11 vietu distancē ar kopējo startu.

  Vairāk info par Pasaules MTBO čempionātu http://wmtboc2019.dk/

  (papildināta pirmspēdējā rindkopa)

Atlikušo zīmju skaits:

0,051114082336426