Ziņas - Aizvadīts Baltijas čempionāts MTBO, un sākas Pasaules velo-o čempionāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.novembris /
Anda, Andīna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

  • Aizvadīts Baltijas čempionāts MTBO, un sākas Pasaules velo-o čempionāts

    29.07.2019

    Velo-o komisija | Nav komentāru

    20.-21.jūlijā, Pelvā un Pelvas pievārtē, Mammastes sporta centrā, vienlaicīgi notika Baltijas Čempionāts un Igaunijas čempionāts vidējā distancē, sprintā un garajā distancē. Šeit pat elites grupām bija iespēja izcīnīt arī pasaules ranga punktus par vidējo un garo distanci.  Šoreiz gana stiprajai un plašajai igauņu velo orientieristu saimei būtisku konkurenci sastādīja arī Krievijas orientieristi, īpaši elites grupās, bet dalībnieki Lietuvas un Latvijas bija ieradušies krietni mazākā sastāvā.

    Vasaras vidus tradicionāli ir sezonas klusais posms, bet Igauņu orientieristi uzņēmās iniciatīvu un noorganizēja blīvi piepildītu, sportisku nedēļas nogali MTBO cienītājiem, ieskaitot WRE grupas. 

    Vidējā distance ļāva izbaudīt gan piepilsētas apbūvi, gan pieklājīgu reljefu Orajogi upes krastos, bet visaizraujošākā  bija distanču noslēguma daļa par slēpošanas trasēm. Elitas vīriešu grupā labākais no Latvijas bija Andris Sarksņa , kurš ierindojās 11.vietā, līderim  Tonis Erm no Igaunijas zaudējot sešas ar pusi minūtes. Sieviešu elites grupā Dina Zobena uzrādīja 8. rezultātu, zaudējot līderei – Eleri Hirv no Igaunijas vairāk kā astoņas minūtes.  Jauniešu grupā Edijs Čākurs ieņēma 16.vietu, M50 grupā labākais no Latvijas Valdis Kokorišs – 6.pozīcijā, bet M60 līderis bija Andis Pirktiņš.

    Sestdienas vakarpusē dalībniekiem jau bija jābūt gataviem uz otru šīs dienas distanci – sprintu Pelvas pilsētā. Distance bija ļoti dinamiska, gan ar sarežģītiem  ielu kvartāliem, gan pilsētas meža masīvu ar daudz taciņām, gan graustu rajonu. Bija daudz iespēju kļūdīties, gan pazaudējoties ātrumā, gan pārķerot etapus distancei krustojoties. Gan sieviešu, gan vīriešu elites līderi tika noņemti, jo neatļauti šķērsoja aizliegto teritoriju, tā ļaujot Tonis Erm iegūt otro zelta medaļu. Labi distanci veica arī Latviešu līderis Andris Sarksņa, ieņemot 5.pozīciju un zaudējot vien minūti un 19 sekundes. Sieviešu elites grupā uzvarēja Daisy Kudre, bet sudraba godalgu izcīnīja mūsu Dina Zobena, zaudējot līderei 56 sekundes. Jauniešu grupā Edijs Čākurs uzrādīja 16.rezultātu, M50 grupā Valdis Kokorišs pakāpās par vienu vietu, ieņemot 5.pozīciju, bet M60 grupā Andis Pirktiņš uzrādīja 2.labāko rezultātu.

    Svētdien sportisti stājās uz startu, lai pieveiktu izaicinošo garo distanci, kas vīriešu elites grupā solījās būt pat 40 km garumā, bet sievietēm – virs 30 km. Garajā distancē uzsvars tika likts uz dažādiem ceļu izvēles variantiem, kā arī distance prasīja krietnu izturības devu. Jauniešiem Edijs Čākurs izcīnīja sev visaugstāko pozīciju Baltijas čempionātā šogad – 14.vietu, M21 – Andris Sarksņa ar distanci cīnījās ilgāk par 2 stundām, uzrādot 21.rezultātu, bet līderis šajā distancē Lauri Malsroos no Igaunijas.  W21 savu pārākumu vēlreiz pierādīja Eleri Hirv no Igaunijas. M50 grupā labākais no Latvijas šoreiz Igors Jamčuks – 6.vietā, bet M60 sudraba medaļu arī garajā distancē izcīnīja Andris Pirktiņš.

    Daži komentāri par distancēm un rezultātiem no dalībniekiem:

    Dina Zobena: Esmu bezgala priecīga par sudraba medaļu sprintā, kur tradicionāli jūtos salīdzinoši visstiprākā. Distance bija interesanta, daudzas no stiprajām konkurentēm pieļāva vairāk kļūdas. Arī man neizdevās pavisam tīra distance, kļūdījos uz trīs punktiem pa aptuveni 10-15 sekundēm, bet tomēr kopumā distanci veicu stabili un ātri. Vidējā distancē zaudēju 1,5 minūti uz sliktu variantu, bet arī ātrums acīmredzot nebija konkurētspējīgs, tomēr distance patika, īpaši beigu daļā pa slēpošanas trasēm.

    Andris Sarksņa: Baltijas čempionātā šogad izvēlējos startēt visās trīs distancēs elites grupā. Vidējā distancē izdevās diezgan labs brauciens, distances laikā turējos aptuveni septītajā vietā un tikai pašās distances beigās, uz pēdējiem punktiem, kļūdījos kopā uz gandrīz 3 minūtēm, kas finišā ļāva ierindoties 11. vietā.

    Sprinta distancē finišēju 5.vietā. Pilsētas un meža attiecība distancē bija aptuveni 50/50, kā dēļ bija nepieciešama gan ātra braukšana pilsētā, gan tehniska meža takās. Kopumā nobraucu diezgan stabili, ātri, ar pāris nelielām kļūdām distances beigu daļā, kā dēļ iespējams arī finišā pazaudēju 5 sekundes 3.vietā esošajiem Nojus Kalvaitim un Yuri Balevam.

    Otrajā dienā startēju garajā distancē, kurā kopā bija jāpieveic vairāk nekā 40 kilometri, distances pirmajā pusē apvidus bija galvenokārt līdzens ar diezgan izteiktu stigu tīklu, kuras bija daļēji sākušas aizaugt un braukšana bija pa tām bija sarežģītāka, bet otrajā pusē apvidus bija kalnains ar dažāda veida meža ceļiem un taciņām. Pats, jau uz pirmajiem punktiem iekritu mānīgajā situācijā, kad braucot garos etapus likās, ka ir daudz laika plānot distanci uz priekšu, kā rezultātā sataisīju kļūdas izpildījumā pirmajos etapos un pēc aptuveni distances ceturtdaļas izsecināju, ka uz augstu rezultātu tiekties vairs nevaru, un tālāk distanci veicu mierīgākā tempā, kā treniņu kartē. 

    Pasaules Junioru velo orientēšanās čempionātā Dānijā, startējot, kā vecākajam gadam junioru konkurencē, būs jācenšas parādīt augstāko sniegumu, gan fiziski, gan orientēšanās ziņā. Gatavojoties čempionātam jau aprīlī devos uz Dāniju startēt "Danish MTBO Camp", kas norisinājās čempionātam līdzīgos apvidos, un deva ieskatu tajā, ko sagaidīt.  Tam arī tika veltīti turpmākie treniņi, tāpēc tagad atliek cerēt, ka čempionātā viss izdosies!

    Pilnus rezultātus un arī elites distanču kartes ar GPS ceļiem var apskatīt šeit: http://kobras.polvamaa.ee/voistlused/eesti-mv-ro-luhirada-sprint-tavarada-20-21-juuli-mammaste-tsk/

     

    Pasaules čempionātā Dānijā turēsim īkšķus par Andri Sarksņu! 

    Vairāk info: http://wmtboc2019.dk/

    28.07.2019 Pasaules čempionāta pirmajā dienā sprinta distancē Andris ieguva augsto 7.vietu grupā M20!

    Raksta ievadā foto no distances Dānijā.

     

    Atgriežoties pie MTBO notikumiem Latvijā. Nākamā tikšanās Latvijas kausa posmos: 17.08.-18.08. Smiltenē pie Tepera ezera, Smiltenes MTBO čempionāts vidējā distancē un Latvijas velo-o čempionāts garajā distancē.

    Vairāk informācijas http://okstiga.com/results/2019/lc_mtbo.pdf , pieteikšanās uz abām sacensībām līdz 11.augustam caur LOF pieteikšanās sistēmu https://lof.lv/pieteikumi/?act=info&id=2019081702

Atlikušo zīmju skaits:

0,041960000991821