Ziņas - MTBO 3-dienas un LČ vidēja distance ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.marts /
Ella, Elmīra
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • MTBO 3-dienas un LČ vidēja distance

  04.06.2019

  Velo-o komisija

  Latvijas MTBO sabiedrība šajā nedēļas nogalē (31.05.2019-02.06.2019) ir aizvadījusi lielākās un populārākās daudzdienu MTBO sacensības, kas tiek organizētas Latvijā, un arī notika Latvijas velo-o čempionāts vidējā distancē.

  Jauniešu un elites grupās toni noteica sportisti no Krievijas, kas bija ieradušies ļoti kuplā sastāvā. Veterānu jeb Masters grupās dalībnieku sastāvs bija vēl interesantāks, pulcējot velo orientieristus no Zviedrijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas kā arī Francijas, Baltkrievijas un Šveices. Veterānu grupu sasniegumi tika iekļauti arī World Masters Series 2019.gada ieskaitē, kas bija papildus stimuls ārzemju sportistiem atbraukt un izbaudīt Latvijas kartes, distances un lielisko sacensību gaisotni.

   

  Piektdienas pēcpusdienā dalībniekiem tika piedāvāta sprinta distance ļoti sarežģītajā Pierīgā, Baložu kartē, kur šoreiz bija jācīnās ne tikai ar taciņu labirintiem, bet arī laikapstākļu sagādātajām slapjajām smiltīm, kas būtiski ietekmēja ātrumu un arī ceļu izvēles.

   

  Sestdienā, vidējā distance notika Rīgas pievārtē, Imantas kartē, kas velo orientieristiem līdz šim ir maz izmantots apvidus, tomēr Mārtiņam Lasmanim, kā distanču plānotājam, izdevās izvilināt no šī apvidus maksimumu. Ātri un viegli etapi, mijās ar izaicinošiem taku tīkliem, kas sagādāja problēmas ne vienam vien arī pieredzējušam orientieristam. Šeit tika sadalītas arī Latvijas Čempionāta medaļas vidējā distancē.

   

  Svētdienā, citkārt piedāvātais handikapa azarts tika aizstāts ar ne mazāk aizraujošo distanci ar Masu startu, kur bija iespējas turēt acīs vismaz daļu no konkurentiem un mēģināt tos pārspēt. Vārnukrogs dalībniekiem piedāvāja gan blīvu taku tīklu, gan salīdzinoši lielus kāpumus, gan iespēju izmanot shortcut, kas daudzviet izrādījās vinnējoši.  

   

  Liels paldies visai organizatoru komandai no BJC «IK Auseklis», Biedrība SAA «Magnēts» ar Mārtiņu Lasmani priekšgalā, par kvalitatīvām distancēm un lieliskajām sacensībām! Un kā allaž sekojam līdzi arī iknedēļas seriāliem MTB vai MTBO: www.magnets.lv

   

  Kā zināms, lai sasniegtu panākumus daudzdienu sacensībās, ir jāspēj uzrādīt stabils un ātrs sniegums visas sacensību dienās. Vīru elites grupā uzvaras laurus kopvērtējumā plūca pasaules ranga otrais numurs Antons Foliforovs no Krievijas, kurš bija ātrākais divās no trim distancēm, kuru pārspēt pirmās dienas sprinta distance izdevās mūsu jaunajam talantam Andrim Sarksņam. Diemžēl Andrim sacensību kopvērtējumā neizdevās pacīnīties par augstām vietām, jo Imantas meža atkritumiem izdevās iznīcināt velosipēda riepas. Otrais kopvērtējumā – Yuri Balevs no Krievijas, bet trešais Regimantas Kavaliauskas no Lietuvas. Labākais latvietis Edgars Bričonoks no Kāpa OK, ierindojās ceturtajā vietā, ko triju dienu summā no pjedestāla šķīra vien 27 sekundes.

  Edgara komentārs:

  Ņemot vērā ieradušies pāris spēcīgi krievi (pasaules ranga 2., 13. un 35.v) un labu konkurenci sastādīja pāris pašmāju un Baltijas pārstāvji, tad savu startu vērtēju kā ļoti labu. Neko augstāku par iebraukšanu sešiniekā nebiju cerējis. Sports šogad man tālāk no dzīves prioritātēm.

  Labi zināju, ko no sacensību apvidiem sagaidīt, tad apvienojot savu ne pārāk ātro braukšanu un precīzo orientēšanos sanāca diezgan stabils rezultāts visās trīs dienās, tikai pusminūti esot aiz labāko trijnieka. Vienīgā vērā ņemamā kļūda bija otrajā dienā uz trešo punktu no beigām, kur izvēlējos nepareizu ceļu variantu un zaudēju minūti. Visi pārējie laika zudumi varbūt uz kādu ceļa variantu vai piebremzēšanu krustojumos vai pie KP, lai saprastu kā braukt tālāk.

  Necerēti labi izdevās brauciens Masu startā. Gandrīz visu laiku biju viens no pirmajiem, brīžiem veiksmīgi izmantojot un izlabojot konkurentu kļūdas, tādējādi spējot pietuvoties brīžos, kad konkurenti ir nedaudz atrāvušies.

  Dāmu elites grupā, par lielu prieku pašmāju sportistiem, uzvaru izcīnīja Dina Zobena no OK Purva Bridējs. Lai arī šogad konkurence nebija tik kvalitatīva kā iepriekšējā gadā, kad dalību ņēma gan pasaules ranga līdere, gan labākās Lietuvas veloorientieristes, mūsu sportistei izdevās pārspēt ranga piecpadsmito nummuru Anastasiya Svir, kura kopvērtējumā ierindojās vien 3.vietā, bet arī citu spēcīgu Krievijas sportisti – Anastasiyu Bolshovu, kura gan arī tāpat kā Latvijas dāmas pasaules ranga sacensībās nav startējusi kopš 2017.gada Lietuvā notikušā Pasaules čempionāta. Tomēr savstarpējā cīņa izvērtās ļoti sīva un interesanta un Dina Baložos iegūto minutes pārsvaru pār tuvāko sekotāju noturēja līdz beigām, triju dienu kopvērtējumā finišējot ar 31 sekunžu pārsvaru.

  Dinas komentārs: Esmu ļoti priecīga! Lai arī pēdējos gadus šeit Latvijā dzīvojamies savā “pīļu dīķī”, tomēr šīs daudzdienas liek pozitīvi raudzīties uz līmeni, kādā, mēs Latviešu meitenes, vēl joprojām braucam. Viena no šīs sezonas Lietuviešu ranga līderēm Karolīna Mickevičiūte Juodišiene, bija gan šķita krietni ātrāka, tomēr katrā no dienām pieļāva kādu būtisku kļūdu, kas neļāva viņai apstiprināt savu pārsvaru. Kā savu priekšrocību domāju varu uzskatīt stabilitāti, jo visu daudzdienu garumā dažas pieļautās kļūdas bija maziņas, līdz pusminūtei, kā arī palīdzēja diezgan labā nojausma, kas šajos konkrētajos apvidos ir gaidāms. 

   

  14 gadīgo jauniešu konkurencē, Latviešu meitenes savu līmeni varēja salīdzināt vien ar Lietuvas pārstāvi, ko Ramona Poreitere kā pirmā, bet Ernestīne Knēta kā otrā, draudzīgi atstāja aiz sevis sacensību kopvērtējumā. Toties šī vecuma puišu grupā latvietim Edijam Čākuram bija jāatzīst Krievijas un Lietuvas jauno sportistu pārākumu. Uzvarētājs Aleksey Kuzmin apsteidza tuvāko sekotāju par vairāk kā 7 minūtēm.

  18 gadīgo jauniešu grupā Latvijas pārstāvei Elizabetei Dzalbai pietuvoties trijniekam neizdevās, spēcīgākas bija meitenes no Krievijas, kas pārmaiņus līderēja, bet noteicošais uzvarai kopvērtējumā izrādījās vidējās distances pārliecinošais rezultāts, kurš līderei Anastasiai Zhurkinai atnesa zeltu kopvērtējumā.  Arī puišu grupās Latvijas sportistiem neizdevās uzrādīt konkurētspējīgus rezultātus, kas gan brīžiem skaidrojams ar vecuma starpībām grupā. Visstabilāk un ar vislielāko pašatdevi no mūsējiem startēja Jēkabs Toms Andersons no Ogres. Ātrākie M18 grupā bija Krievijas sportisti, par uzvarētāju tika kronēts Dmitry Rakovitsa, kas otro vietu kopvērtējumā apsteidza par divām ar pusi minūtēm, bet pār tuvāko baltieti uzrādot jau 16 minūšu pārsvaru.

  Toties W40 un M40 grupās latvieši diktēja toni. Mārīte Kājiņa no Mona OK debitējot vecuma grupā pārliecinoši vinnēja visas trīs dienas, neatstājot nekādas cerības pārējām konkurentēm, kopvērtējumā sakrājot vairāk kā 21 minūšu atrāvienu. Vīru grupā stabili, ātri un pārliecinoši startēja Aivis Zetmanis no Azimuts ok Smiltenes BJSS, uzvarot divās no trim distancēm. Bet par otro un trešo vietu cīņa jau bija daudz sīvāka, Antam Grendem pēc mazliet neveiksmīgākas sprinta distances, izdevās revanšēties un izcīnīt sudrabu kopvērtējumā, bet Kārlis Dzalbs no Ozona, savukārt nenosargāja savu sprintā iegūto pārsvaru, trīs dienu summā zaudējot Antam vien pusminūti. M40 jau tradicionāli ir viena no grupām ar lielāko dalībnieku skaitu, bet šoreiz šajā grupā startējošie ārzemju sportistiem pietrūka vēl vismaz 2 minūšu līdz mūsu spēcīgākajam trijniekam. Jāmin arī ka netipiski liels bija dalībnieku skaits, kas kādā no dienām nefinišēja vai nepareizi atzīmējās.

  W50 grupā savā starpā medaļas dalīja zviedriete Monica Kollberga un Lielbritānijas pārstāve Charlie Smoers Cocks, kas uzdeva toni arī mūsu pašmāju sportistei Ilzei Lūkinai no Siguldas Takām, kura gan startēja tikai sprinta distance.

  M50 pateicoties World Masters Series, arī bija ļoti plaši apmeklēta grupa, kurā uz starta stājās 24 dalībnieki. Žēl, ka spēcīgākie Latvijas pārstāvji izlaida vai nebeidza sprinta distanci, tā nespējot pacīnīties par kopvērtējuma medaļām, bet labākais no latviešiem šoreiz Igors Jamčuks no Auseklis IK, kurš masu startā spēja ierindoties 3.vietā, kopvērtējumā gan uzrādot vien 5.labāko rezultātu summu, atpaliekot no līdera Stefana Killberga no Zviedrijas par astoņām ar pusi minūtēm.

   

  W60 grupā savā starpā cīnījās divas sīkstas lietuvietes, Ruta Staneviciene un Salvinija Deksniene, kopā pa trīs dienām distancēs pavadot vairāk kā 2 stundas.

  M60 grupā mūsu vienīgajam pārstāvim Andim Pirktiņam no OK KO izdevās izcīnīt trešo vietu kopvērtējumā, cienīgi cīnoties ar 13 citiem konkurentiem no daudz dažādām valstīm. Andim stabils sniegums visās trijās dienās, kopā gan līderim Juhani Jetsonen no Somijas zaudējot gandrīz 9 minūtes.

  21A grupās gan nekāda sīva konkurence neizvērtās, jo pilnu ieskaiti savāca vien divi dalībnieki, labākais bija Tomas Zdanavicius no Lietuvas.

  Sestdienā 01.06.2019 Imantas mežā daudzdienu sacensību ietvaros tikai sadalītas arī Latvijas Čempionāta medaļas vidējā distance, medaļu sadalījums ir sekojošs:

  ME

   

   

   

  1.vieta

  Edgars Bričonoks

  Kāpa OK

  1:00:40

  2.vieta

  Edgars Krūmiņš

  Auseklis IK

  1:00:50

  3.vieta

  Jānis Lācis

  Kurmis OK

  1:06:10

  WE

   

   

   

  1.vieta

  Dina Zobena

  Purva Bridējs OK

  1:00:24

  2.vieta

  Aiga Strazdiņa

  CPSS/Meridiāns/Pārgauja

  1:08:31

  M40

   

   

   

  1.vieta

  Aivis Zetmanis

  Azimuts OK Smiltenes BJSS

  49:23

  2.vieta

  Ants Grende

  Individuāli

  53:35

  3.vieta

  Kārlis Dzalbs

  Ozons

  56:36

  W40

   

   

   

  1.vieta

  Mārīte Kājiņa

  Mona OK

  47:07

  2.vieta

  Inga Vaļska

  CPSS/Meridiāns/Pārgauja

  1:09:44

  M50

   

   

   

  1.vieta

  Raitis Muižnieks

  Auseklis IK

  50:11

  2.vieta

  Valdis Kokorišs

  Mona OK

  54:00

  3.vieta

  Igors Jamčuks

  Auseklis IK

  56:41

  M60

   

   

   

  1.vieta

  Andis Pirktiņš

  OK KO

  46:33

  M14

   

   

   

  1.vieta

  Edijs Čākurs

  Naukšēni

  37:32

  W14

   

   

   

  1.vieta

  Ramona Poreitere

  Ozons/RSP

  35:37

  2.vieta

  Ernestīne Knēta

  CPSS/Meridiāns/Pārgauja

  39:13

  M18

   

   

   

  1.vieta

  Jēkabs Toms Andersons

  Ogre OK/SC

  1:03:14

  2.vieta

  Ronalds Lūkins

  Siguldas takas

  1:04:21

  3.vieta

  Kristians Lipskis

  Sēlijas Mežs

  1:13:22

   

  Nākamās pašmāju kausa posma sacensības 17.-18. augustā Smiltenē, bet izlasei būs iespēja ņemt dalību Pasaules čempionātā Viborg, Dānijā, kas notiks 28.07.-03.08.2019.

   

  Visi rezultāti, spliti un fotogrāfijas organizatoru mājas lapā:

  http://www.magnets.lv/?p=dokum&lang=lv&src=139

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,031573057174683