Ziņas - MTBO sezonas izskaņa un jauns sākums, jeb Ratus kaļ Ziemā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

19.augusts /
Melānija, Imanta
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • MTBO sezonas izskaņa un jauns sākums, jeb Ratus kaļ Ziemā

  30.10.2018

  Velo-o komisija | Nav komentāru

  Veloorientēšanas sezona Latvijā oficiāli ir noslēgusies, līdz ar pēdējo Latvijas velo-o kausa posmu, ko šoreiz dalībniekiem bija sarūpējos OK Sēlijas Mežs un biedrība “Livelo”. Vēl šoruden norisinās vairāki rogainingi, kuros arī ir iespēja piedalīties atsevišķās velo grupās. Rogainingi gan nav ietverti velo-o LK vai Velo Ranga ieskaitē.

  Jēkabpils velo orientēšanās čempionāts pagarinātā vidējā distance aizvijās Kaķīša purva apkārtnē. Laiks sportistus lutināja un bija prieks atkal mežā satikt gan draugus, gan konkurentus. Distances, dēļ apvidus īpatnībām, nebija pārāk sarežģītas, tomēr tika pārbaudītas dalībnieku ātrumīpašības un tieši garo etapi ceļu izvēles kļuva par šī posma izaicinājumu.

  Elitas vīru grupā spēcīgākais arī šoreiz izrādījās Edgars Krūmiņš, bet pavisam nedaudz no līdera atpalika velo orientēšanās debitants Daniels Kārkliņš no Burkānciema un juniors Andris Sarksņa no OK Ogre. Elitas sieviešu grupā līdere šoreiz Dina Zobena no OK Purva Bridējs, Mārītei Knētai no OK Monas paliekot otrai, bet ar  debiju elitas grupā trešo pozīciju ieņēma Arita Krūmiņa.

  Jauniešu grupās augstāko pjedestālu aizņēma Ernestīna Knēta no Meridiāna, Kristians Lipskis no Sēlija Meža, kā arī Margarēta Novika un Haralds Jānis Noviks startējot individuāli.

  V40 grupā bija īpaša pirmsstarta intriga, jo pēc ilgiem gadiem uz starta izgāja mūsu Latvijas Velo orientēšanās leģenda Ants Grende, kura labākais starptautiskais rezultāts bija 6.v. Eiropas čempionātā 2006.gadā. Tomēr Antam neizdevās ielauzties labāko trijniekā, kur sīvā cīņā  pirmo vietu izcīnija Mārtiņš Godiņš no Azimuts OK, aiz sevis atstājot Raiti Muižnieku no Ausekļa un Mārci Jēkabsonu no Ozona.

  V50 grupā izcili nobrauca Naukšēnietis Didzis Čākurs apsteidzot gan šīs grupas ranga līderi Valdi Kokorišu no Mona OK, kas palika trešais, gan Andi Pirktiņu no OK KO, kas izcīnīja otro vietu.

  S40 grupā visātrākā bija Lubova Pavļukova no Daugavpils, bet S50 kā ierasts Ilze Lūkina no Siguldas.

  Liels paldies Jēkabpils puses orientieristu saimei un Sēlijas Mežam par sacensībām un pēc sacensību gardo un silto bukstiņbiezputru!

  Pilni sacensību rezultāti: http://osksm.lv/wp-content/uploads/2018/09/results-1.htm

   

  VELO RANGS 2018

   

  Līdz ar MTBO sezonas noslēgumu, tika apbalvoti sezonas labākie  velo orientieristi. LOF sarūpētās medaļas, kausi un atbalstītāju saldumbalvas tika pasniegti 2 kategorijās: Latvijas Kauss Velo 2018 https://lof.lv/lk-velo-2018-kopvertejums  un Latvijas Rangs http://odb.lv/lapa/1045/Velo-rangs.

  Latvijas Kausā tika vērtētas tikai atklātās jeb elites grupas un tikai Latvijas Kausa posmos, vērtējumā tika iekļauti 5 labākie sezonas rezultāti. Sieviešu grupā šogad Kauss palika Latvijā, jo atšķirībā no pagājušiem gadiem, spēcīgās Lietuvas un Krievijas sportistes apmeklēja tikai MTBO daudzdienas, kas nedeva pietiekamu ieskaišu skaitu, lai spētu sacensties ar latvietēm. Sezonas līderpozīcijas uzrādot labāko rezultātu pēdējā kārtā izcīnīja Dina Zobena no OK Purva Bridējs, otrajā vietā atstājot Aigu Strazdiņu no Meridiāna un trešajā- Mārīti Knētu no OK Mona.

  Vīru grupā latviešiem nosargāt kausu neizdevās, jo to uz  Igauniju aizveda Tõnis Erm, kas ne tikai uzrādīja augstvērtīgus rezultātus, bet arī savāca pietiekamu ieskaišu skaitu šeit Latvijas Kausa sacensībās. Otrajā vietā pateicoties izcilam sezonas sākumam ierindojās Aivis Zetmanis no Smiltenes Azimuta, bet trešais ir Mārtiņš Linde no Ozona, kas, līdzīgi kā meitenes, bija priekšzīmīgs savā sacensību apmeklējumā, tā spējot apsteigt arī Edgaru Krūmiņu, kuram dēļ izlaistiem kausa posmiem, neizdevās iekļūt labāko trijniekā.

  Savukārt Latvijas Rangā tika vērtētas visas vecumu grupas, kā arī caur koeficientiem ņemtas vērā arī mazākas sacensības, tai skaitā M.Lasmaņa un IK Auseklis organizētie velomagnēti visas sezonas garumā.

  Dāmu elites trijnieks ir nemainīgs, tikai Līderpozīciju šajā kategorijā izcīnīja Aiga Strazdiņa no Meridiāna,  otrā – Dina Zobena no OK Purva Bridējs, bet trešā – Mārīte Knēta no OK Mona. Meitenes nākamā sezonā gaida jaunas dalībnieces, kuras vēlas izaicināt jau stabilo trijotni un līdz ar to nodrošinot lielāku intrigu un sacensību garu.

  Vīru elitē arī savādāks vietu izkārtojums, abi līderi savākuši 15 ieskaitītas kārtas, tomēr pateicoties veiksmīgam startam MTBO daudzdienās, 2018.gada MTBO ranga līderis ir Mārtiņš Linde no Ozona, netālu aiz sevis atstājot Edgaru Krūmiņu no Alūksnes. Trešo vietu izcīnīja Aivis Zetmanis no Smiltenes, kam pietrūka tikai viena augstvērtīga rezultāta, lai izjauktu līderu sadalījumu. Tomēr arī vīru elites grupā vērojams dalībnieku skaita un aktivitātes samazinājums, salīdzinot ar pagājušo sezonu, vēl jo vairāk tāpēc uzteicami ir Eduarda Rēna centieni šajā sporta veidā ievadīt Siguldas puišus, lai papurinātu līdzšinējos līderus.

  Meiteņu 16 grupā mums ir trīs stabilas dalībnieces, no kurām veiksmīgākā šajā sezonā bija Ernestīne Knēta no Meridiāna, kas apsteidza individuāli startējošās Ramonu Poreiteri un Elizabeti Dzalbu. V16 grupā šogad labākais ir vēl vienas velo orientieristu ģimenes pārstāvis Ronalds Lūkins no Siguldas, aiz sevis atstājot Jēkabu Tomu Andersonu un Ediju Čākuru. Šeit varam pateikties meiteņu un puišu vecākiem, kuri ne tikai paši startē sacensībās, bet arī motivē to darīt jaunajai e-paaudzei.

  Meiteņu 18 grupā ar startu šajā grupā MTBO daudzdienās pirmo vietu izcīnīja Elizabete Dzalbe, bet konkurenci viņai sastādīja Margarēta Novika. Arī Puišu 18 grupā gavenā cīņa tika izcīnīta MTBO daudzdienās, kur veiksmīgāks bija Māris Heinols no Burkānciema, aiz sevis atstājot individuāli startējušo Haraldu Jāni Noviku un Ronaldu Lūkinu no Siguldas. Arī jauniešu grupās nākamā sezonā ļoti gribētos redzēt jaunus dalībniekus, lai ne tikai būtu sīvāka konkurence tepat Latvijā, bet arī, lai veidotos  konkurētspējīgāks nākotnes resurss startam Junioru un arī pieaugušo  grupās starptautiskajās sacensībās.

  S40 grupā ar izcilu apmeklētību apsveicam abas pirmo divu vietu ieguvējas no Cēsu puses Ingu Vaļsku un Ingūnu Eglīti, bet trešo vietu ar veiksmīgām izmēģinājuma kārtām Velo Magnētos izcīnījusi Latvijas izlases dalībniece OS Irita Puķīte no Kāpas.

  V40 grupa jau tradicionāli ir  vislabāk apmeklētā un ar vissīvāko konkurenci. Šogad pie Ranga līdera goda tika Ģirts Jankovskis no Ozona, otrajā vietā atstājot Mārtiņu Godiņu no Smiltenes Azimuta, bet trešajā sava kluba pārstāvi Kārli Dzalbu.

  S50 grupā sezonas līdere bija Ilze Lūkina no Siguldas, bet V50 grupā, kura arī izceļas ar augstu apmeklētību un konkurences garu, par līderi šosezon tika kronēts Valdis Kokorišs no OK Mona, cieši sekojot Didzim Čākuram un Igoram Jamčukam. Viscienījamāko – V60 vīru grupā ar aktīvu dalību Velo magnēta seriālā uzvaru izcīnīja Andrejs Korabo, otrajā vietā atstājot Ozona senioru Jāni Lindi, bet trešais ar nepilnu 4 sacensību ieskaiti, bet augstvērtīgu rezultātu uzrādīšanu MTBO daudzdienās ierindojās Andis Pirktiņš no OK KO.

  Velo orientieristi pasakās LOF par atbalstu, medaļām, kausiem un balviņām šajā – 2018.gada sezonā. Paldies arī MTBO sacensību organizētājiem :  IK Auseklis un Mārtiņam Lasmanim par MTBO daudzdienām un regulāro Velo Magnētu, OK Kāpa un Paulim un Edgaram Bričonokiem par Ziemeļu Kausu, OK Purva Bridējs un Tomam Veitam un Reinim Zobenam par Purva Bridēja kausu, un Sēlijas Mežam un Justam Lūkinam par Jēkabpils čempionātu sezonas noslēgumā.

  Un kā jau vēsta raksta nosaukums, sākam gatavoties jaunajai sezonai!!! Ratus kaļ ziemā, un ragavas - vasarā!

  Pucējam velosipēdus, plānojam uzlabojumus, trenējamies un gaidām jaunus dalībniekus, kas vēlas  izmēģināt ko jaunu, aizraujošu un papildināt mūsu Velo orientieristu pulciņu.

  Nākamgad tiek plānots ieviest aktīvākā Kluba balvu MTBO vai balvu jauniešu trenerim, kurš atvedis uz sacensībām sezonas garumā lielāko dalībnieku skaitu.

  Īpašs uzaicinājums orientēšanās klubiem, apdomāt un pieteikties uz 2019.gada sezonas Latvijas Kausa un Latvijas čempionāta posmu organizēšanu. Kā pierādījies iepriekš, daudzi skriešanas apvidi ir arī piemēroti MTBO un apvienot ar jau tradicionālajām OS sacensībām nav neiespējami. Klubiem, kas rīko MTBO seriālus, ir iespēja iekļaut šos posmus Velo Ranga sacensību skaitā.

  Pretendentiem uz Latvijas izlasi, protams novēlam veiksmīgu gatavošanos nākamai sezonai! Izlases pretendenta anketa būs pieejama pēc Jaunā gada. Organizējamies uz koptreniņiem, sekojam līdzi uzaicinājumiem MTBO grupā.

  Nākamās sezonas galvenās starptautiskās sacensības:

  • 08.-10.06.2019 European MTBO Championships, Polijā
  • 27.-03.08.2019 World MTB Orienteering Championships 2019 and Junior World MTB Orienteering Championships, Dānijā
  • 02.-06.10.2019 European Junior and Youth MTBO Orienteering Championships, Vācijā
  • 02.-06.10.2019 World Masters MTB Orienteering Championships 2019, Vācijā

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,036165952682495