Ziņas - Latvijas MTBO 3-dienas pulcē orientieristus no visām Latvijas kaimiņvalstīm ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.jūlijs /
Indriķis, Ints, Namejs
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijas MTBO 3-dienas pulcē orientieristus no visām Latvijas kaimiņvalstīm

  18.06.2018

  Velo-o komisija, LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  No 8. līdz 10.jūnijam tika aizvadītas lielākās Latvijā rīkotās MTBO daudzdienu sacensības. Vienlaicīgi sprinta un pagarinātā vidējā distancē tika izcīnīti Baltijas čempionāta tituli, un šajās distancēs varēja iegūt arī WRE pasaules ranga punktus.

  Mārtiņš Lasmanis kopā ar BJC IK Auseklis organizatoru komandu uzņēma vairāk kā 160 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, kuru starpā bija ieradušies arī abi patreizējie Pasaules ranga līderi. Lieliska pieredze bija arī jaunajiem orientieristiem, kuriem nācās cīnīties neierasti sīvā konkurencē.

   VIDĒJĀ DISTANCE

  Piektdienas pēcpusdienā pieveiktajai dinamiskajai un urbānai sprinta distancei, sestdienā sekoja daudz fiziski prasīgāks apvidus, kur Sveikuļu apkārtnē tika izbrauktas gan Tukuma tuvumā esošās MTB krosa trasītes, gan apmeklēts augstais Āža kalns. Kā jau gaidīts šādā distancē rezultāti vairs nebija tik blīvi un pasaulē spēcīgāko velo orientieristu pārsvars jau bija krietni iespaidīgāks.

  Elites grupā labāko rezultātu uzrādīja Olga Shipilova-Vinogradova, kura kopvērtējuma ieskaitē vairs nevarēja gūt pilnu ieskaiti, jo sprintā bija nepareizi atzīmējusies. Labākā Lietuvas sportiste Gabriele Andrasiuniene atpalika nedaudz vairāk kā 2 minūtes, bet trešās dienas iedzīšanās viņa dosies distancē kā līdere ar 3 minūšu un 19 sekunžu pārsvaru. Trešo rezultātu uzrādīja Krievijas sportiste Anastasija Svir, bet iedzīšanā viņai būs jādodas distancē aiz Svetlanas Poverinas.  Labākā Latvijas pārstāve Aiga Strazdiņa ieņēma diezgan augsto 8. vietu, no līderes atpaliekot nepilnas 13 minūtes.

  Vīru elites distancē cīņa par godalgām jau bija sīvāka, vidējās distances rezultāti faktiski arī noteica līderu iedzīšanas distancē došanās kārtību. Labākais Jonas Maišelis no Lietuvas, pēc divu dienu rezultātu kopsummas atstājot sekotājos Lauri Malsroos ar tikai 29 sekunžu pārsvaru, trešais Ruslan Gritsan atpaliekot par nepilnām 3. minūtēm. Labākais Latvijas pārstāvis Mārtiņš Linde ieņēma 21. vietu, atpaliekot 21 minūti no līdera.

  14 gadīgo meiteņu grupā pēc divu dienu kopvērtējuma ar piecu ar pusi minūšu atrāvienu triumfēja Ramona Poreitere, puišiem labākie bija Krievijas pārstāvji Alexey Kuzmin un Daniil Kitov, kam nepilnas 12 minūtes zaudēja Jēkabs Toms Andersons.

  18 gadīgo meiteņu grupā sīva cīņa neizvērsās, jo līdere Nina Rodina apsteidza tuvāko sekotāju par nepilnām 5 minūtēm un kopā ar sprinta rezultātu dosies iedzīšanā jau ar drošu 7 minūšu rezervi. Arī 18 gadīgo puišu grupā ātrākais bija Lietuvas sportists Martynas Jurgaitis, kam sekotāji iedzīšanas distancē nāks ar ne mazāk kā 2 ar pusi minūšu aizturi. Labākais no Latvijas Māris Heinols vidējā distancē piekāpās līderim apmēram 8 ar pusi minūtes un līdz cīņai par pjedestālu pietrūkst vien 4 minūtes.

  W40 grupā līdere Giedre Rubaževičiene sev nodrošina drošu 21 minūšu pārsvaru, bet M40 līderis Svajunas Ambrazas dosies mežā iedzīšanas distancē ar 4 minūšu pārsvaru. Labākais latvietis Ģirts Jankovskis, kas sprintā uzrādīja 4 labāko laiku, vidējā distancē ir 8. vietā, kopā iekrājot gandrīz 15 minūšu deficītu pret līderi.

  W50 grupā labākā arī ir Lietuvas pārstāve Ruta Staneviciene ar pārliecinošu 8 minūšu pārsvaru apsteidzot sekotājas, bet M50 grupā nepārspēts paliek mūsu Valdis Kokorišs savam pārsvaram no sprinta pievienojot vēl četras ar pusi minūtes.

  M60 grupā Lietuviešu un Baltkrieva ielenkumā braši turas mūsu Andis Pirktiņš, kurš gan no līdera Karolis Mickevicius atpaliek  gandrīz 5 minūtes, toties ir nodrošinājis pietiekoši drošu 24 minūšu pārsvaru pār sekotājiem.

  Atklātajā W21A grupā par grupas līderpozīcijām cīnās māsas Zane un Ieva Krūmiņas, Zanei izrādoties ātrākai un veiksmīgākai pēc divām sacensību dienām. Bet iedzīšanā Ievai Krūmiņai nāksies cīnīties ar visai tuvu aiz muguras nākošo Aureliju Viluckyti no Lietuvas.

   

   

  IEDZĪŠANA

  Trešajā sacensību dienā dalībnieki atgriežas Kandavas apkaimē, kur pie Kandavas sporta centra brīvdabas peldbaseina tiek dots starts iedzīšanas distancei. Distances plānojums ir līdzīgs kā masu startam, dalībniekiem vairākas reizes atgriežoties atslēgas punktā un veicot nelielus apļus, kuru kārtība katram dalībniekam var atšķirties. Distances ir ātras, bet ir iespēja ātrumā un stresā kļūdīties ar punktu kārtību, tāpat taku tīkls nodrošina arī variantu izvēles.

  Abās elites grupās būtiskas kļūdas pieļāva kāds no līderiem, mainot vietu izkārtojumu kopvērtējumā. Dāmu elites līderei Gabrielei Andrasiunienei kļūdoties, Abavas ielejas pļavas un dārziņi prasīja gandrīz 10 minūtes, lai piesietos un atrastu vajadzīgo kontrolpunktu, kas liedza viņai pjedestālu, un to ieņēma Svetlana Poverina, kura gan distancē labākajai zaudēja 43 sekundes, bet iepriekšējo dienu pārsvars bija pietiekošs, lai tiktu pie Uzvarētāja krekliņa. Lieliski veicot šo distanci, kopvērtējumā sudraba medaļu iegūst Anastasiya Svir, bet pjedestālu trešo pakāpienu iegūst Baltijas pagājušā gada līdere Algirda Mickuviene, kopā no līderes atpaliekot vien nepilnas 3 minūtes.

  Vīru Elitē notikumi risinājās ne mazāk dramatiski. Divu dienu līderis Jonas Maišelis uzrādīja tikai 3 rezultātu, bet kopvērtējuma Uzvarētāja krekliņu ieguva visai pārliecinoši, jo tuvākais sekotājs Lauri Malsroos pēc kartes maiņas izlaižot tuvu esošo nākamo punktu, bija spiests veikt vienu no distances apļiem divreiz, zaudējot līderim gandrīz 15 minūtes un izkrītot pat no labāko sešinieka. Tikai 3 sekundes zaudējot distances līderim, drošu otro vietu izcīna Ruslan Gritsan, bet pārsteigumu sagādā igaunis Tonis Erm, kas lieliski veicot iedzīšanas distanci ieņēma bronzas pakāpienu uz pjedestāla.  Labākie latvieši Aiga Strazdiņa un Mārtiņš Linde stabili veicot distanci saglabāja savas pozīcijas kopvērtējumā, attiecīgi ieņemot 9. un 15. vietu.

  14 gadīgiem jauniešiem iedzīšanas distance un ar to saistītais stress vai arī nepierastais plānojums radīja grūtības, jo katra no meitenēm pieļāva kādu rupju kļūdu un vietu izkārtojums varēja būtiski mainīties, tomēr ar minūtes rezervi savu līderpozīciju noturēja Ramona Poreitere. 14 gadīgo puišu grupā intriga bija ne mazāka, jo līderis pēc divām dienām noslēguma distancē kļūdās atstāja vairāk kā 10 minūtes, kopvērtējumā paliekot otrais. Pateicoties pirmo divu dienu iegūtajam pārsvaram līderpozīciju noturēja Daniil Kitov, bet  salīdzinoši veiksmīgi ar distanci tika galā Jēkabs Toms Andersons un igauņu orientieristu dinastijas pārstāvis Timo Kudre, kuri finišā izcīnīja dramatisku cīņu par bronzas godalgu, ātrākam izrādoties mūsu Jēkabam Tomam.

  18 gadīgo meiteņu grupā būtiskas pārmaiņas nenotika, kā līdere finišēja Nina Rodina no Krievijas. M18 grupā labākais latvietis Māris Heinols pieļāva pārāk daudz kļūdas un nespēja pietuvoties pjedestālam. Līderis pēc divām dienām – Martynas Jurgaitis, zaudēja gandrīz trīs minūtes labākajam, tomēr spēja saglabāt savu zelta pozīciju.

  W40 grupā līdere visas trīs dienas un arī kopvērtējumā stabili bija Giedre Rubaževičiene, bet Inga Vaļska pēc distancē pieļautajām kļūdām, tomēr spēj finišā par 6 sekundēm apsteigt šīsdienas distancē daudz veiksmīgāko Loretu Ranonieni.

  M40 distanci bija jāveic ātri un stabili, lai saglabātu savu pozīciju kopvērtējumā. Diemžēl tas neizdevās šajās sacensībās labākajam latvietim Ģirtam Jankovskim, kurš atpaliekot no dienas līdera 7 minūtes nokrita līdz 9. pozīcijai kopvērtējumā. Līderis trīs dienu kopsummā nemainīgs- Svajunas Ambrazas no Lietuvas, otro pozīciju ar izcilu startu iedzīšanā nodrošināja igaunis Erik Aibast, bet izmantojot priekšā esošā konkurenta kļūdas, kopvērtējumā trešo vietu izcīna Remigijus Masilionis no Lietuvas.

  W50 grupā šīs dienas distances veikšanas rezultātā savu līderpozīciju atstāj Ruta Staneviciene, piekāpjoties Salvinijai Deksnienei, kā trešo atstājot Ilzi Lūkinu.

  M50 grupā iedzīšanas rezultātā nomainās gandrīz viss trijnieks. Ja Valdis Kokorišs turpina savu stabilo braucienu pēc uzvaras, tad pateicoties veiksmīgi veiktai distancei no ceturtās un piektās vietas uz pjedetālu pārcēlās Boris Jefimovs un Didzis Poreiters.

  M60 grupā vīri veica distanci stabili un līdzīgi, līdz ar to neizmainot pjedestāla kārtību kāda bija pēc divām sacensību vietām. Piekāpjoties vien Karolis Mickevicius, otrā pozīcija mūsu Andim Pirktiņam.

  Atklātajā W21A grupā stabili un ātri nobraucot iedzīšanas distanci kopvērtējuma uzvaru izcīna Ieva Krūmiņa, bet atzīstamu rezultātu uzrāda arī Jelgavas novada jaunsargu vienības pārstāve Sintija Zīlīte, izcīnot otro vietu iedzīšanas sacensībās.

  Nākamgad šīs tradicionālās sacensības notiks no 1.-3. jūnijam, lai sportisti spētu savienot tās ar Eiropas Čempionātu, kā arī visai iespējams, ka sagaidīsim ciemos daudz vairāk dalībniekus, īpaši veterānu grupās, jo šīs sacensības tiks iekļautas WMS (World Master Series), kas ir kā neoficiāls Pasaules kauss veterāniem.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Mārtiņš Lasmanis
  Savā un visu dalībnieku vārdā vēlos pateikt lielu paldies Magnēta komandai, kā arī velo-o kopienas džekiem un meičām, kas pielika sirdi, galvu un rokas, lai tas viss izdotos!

  Iesaku apmeklēt:http://www.magnets.lv

Atlikušo zīmju skaits:

0,044482946395874