Ziņas - Baudām riteņvasaru! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

8.jūlijs /
Adele, Antra, Ada
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Baudām riteņvasaru!

  16.05.2018

  Velo-o komisija, LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Tepat pierīgā veloorientieristi aizvadījuši pirmos trīs Latvijas velo orientēšanās kausa posmus. Purva Bridēji piedāvāja izaicinošu distanci Kadagā, bet OK Kāpa deva iespēju uzbraukt sprinta distanci Pulksteņezera apkārtnē un vidējo distanci – Mežgarciemā. 

  Kadagas apkārtne un distanču plānotājs Toms Veits nodrošināja dalībniekiem interesantas distances, izmantojot pietiekoši blīvo ceļu tīklu, apdzīvoto vietu šarmu, smiltis un neaizmirstami piņķerīgo slēpošanas trašu labirintu.

  Latvijas sportistiem šoreiz nopietnu konkurenci sastādīja Igaunijas spēcīgākie orientieristi, attiecīgi Purva bridēju kausā Tõnis Erm uzrādīja labāko rezultātu vīru elites ditancē un trešo godalgu ieguva Marek Karm, bet Latvijas čemiona titulu vidējā distancē izcīnīja Aivis Zetmanis no Azimuts OK. Atzīstamu, sudraba godalgu izcīnīja tikko no junioriem izkāpušais Andris Sarksņa no Ogre OK, pavisam nedaudz apsteidzot jau daudz pieredzējušāko Edgaru Krūmiņu, kurš pārstāv Alūksni. Sieviešu elitei nopietna kaimiņvalstu konkurence nebija ieradusies un meitenes pietiekoši sīvi savā starpā izcīnija medaļu sadalījumu, zeltu iegūstot Aigais Strazdiņai, kas pārstāv Meridiānu, sudrabs- Dinai Zobenai no Purva Bridēja un bronza- Mārītei Knētai no OK Mona. Veterānu grupās labākie bija Guntars Mankuss no Ok Saldus un  Valdis Kokorišs no OK Mona, dāmām- Inga Vaļska no Meridiāna un Ilze Lūkina no Meža Sports. Jauniešiem labākie- Jēkabs Toms Andersons no Ogres un Elizabeta Dzalbe.

   

   

  Purva bridēja kauss 04.maijā vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts velo orientēšanās vidējā distancē.

  Godalgotas vietas ieguva:

  1.

  Jēkabs Toms

  Andersons

   M16

  2.

  Kristiāns

  Lipskis

   

  3.

  Edijs

  Čākurs

   

   

   

   

   

  1.

  Aivis

  Zetmanis

  M21

  2.

  Andris

  Sarksņa

   

  3.

  Edgars

  Krūmiņš

   

   

   

   

   

  1.

  Guntars

  Mankus

   M40

  2.

  Mārtiņš

  Godiņš

   

  3.

  Kārlis

  Dzalbs

   

   

   

   

   

  1.

  Valdis

  Kokorišs

   M50

  2.

  Didzis

  Čākurs

   

  3.

  Igors

  Jamčuks

   

   

   

   

   

  1.

  Elizabete

  Dzalbe

   W16

  2.

  Ernestīne

  Knēta

   

  3.

  Ramona

  Poreitere

   

   

   

   

   

  1.

  Aiga

  Strazdiņa

   W21

  2.

  Dina

  Zobena

   

  3.

  Mārīte

  Knēta

   

   

   

   

   

  1.

  Inga

  Vaļska

   W40

   

   

   

   

  1.

  Ilze

  Lūkina

  W50

  2.

  Inguna

  Eglīte

   

   

   

  Nedodot sev ne mirkli atelpas, jau nākamajā dienā 05. maijā veloorientieristi pulcējas uz Ziemeļu divdienu sprinta distanci. Lai arī Siguļu un Gaujas ciematu klātbūtne solīja kādu urbānu izaicinājumu, tomēt distanču veidotājs Edgars Bričonoks dalībniekus izdzenāja pa taku caurvīto meža apvidu starp diviem ezeriem. Lielākais izaicinājums bija nepierastais mērogs 1:5000, kurš prasīja ātru reakciju un ceļu izvēles lēmumus. Sprinta distancē labākie elites distancēs bija Aivis Zetmanis, Dina Zobena, SV40 Kārlis Dzalbs  un Loreta Ranoniene no Lietuvas, SV50 Valdis Kokorišs un Ilze Lūkina, bet jauniešu grupās- Raul Vitmaa no Igaunijas un Ernestīne Knēta.

   

  Vidējā distance 06. maijā jau notika tajā pašā apvidū kā skrējējiem, Mežgarciemā, mēģinot izvairīties no svaigi uzartajām stigām un izcirtumiem. Puišu elites grupā  patieso spēku sadalījumu izjauca iespēja atzīmēties skrējēju KP,  ko izmantoja teju vai puse grupas. Kā vērīgākais un ātrākais savu šīs sezonas līdera statusu saglabāja Aivis Zetmanis, otro rezultātu un arī kopvērtējuma sudrabu uzrādīja Mārtiņš Linde no Ozona un trešais- individuāli startējošais Jānis Lācis. Meitenēm bez KP pārsteigumiem, attiecīgi arī rezultāti daudz blīvāki, kopvērtējumā uzvaru izcīna Aiga Strazdiņa, otrā- Dina Zobena, bet trešā Mārīte Knēta. Veterānu grupās līderi ir nemainīgi, bet jauniešiem vidējā distancē labākos rezultātus uzrāda Ramona Poreitere un Ronalds Lūkins, kurš līdz ar to arī izcīna uzvaru kopvērtējumā, bet meiteņu 16 grupā, kopvērtējumā labākā ir Ernestīne Knēta. 

   

  Maijā veloorientieristus gaida divas vairākdienu sacensības Viļņas apkārtnē, treniņsacensības Magnētos, bet jūnijā visi pucē velospēdus un pumpē muskuļus uz ikgadējām Latvijas MTB-O daudzdienām Kandavā, kas šogad būs arī vienlaicīgi Balijas čempionāts un Pasaules ranga posms (WRE).

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,048805952072144