Ziņas - Tuvojas velo-o sezona, aicinām juniorus kandidēt Latvijas MTBO izlases sastāvā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Tuvojas velo-o sezona, aicinām juniorus kandidēt Latvijas MTBO izlases sastāvā

  07.03.2018

  Velo-o komisija, LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

   

  Lai arī šis gads noteikti iezīmējas, kā TOP gads klasiskajā orientēšanās disciplīnā, jo Latvijā, Siguldas un Rīgas apkārtnē augustā sākumā notiek Pasaules čempionāts, tomēr nekad nav par vēlu dažādot savu orientēšanās pieredzi, piedaloties arī velo orientēšanās sacensībās.

   

  Pagājušie divi gadi šajā disciplīnā pagāja Baltijas, jeb precīzāk Lietuvas zīmē, jo Viļņas un Kauņas apkārtnē notika gan Pasaules kausa posms, gan Pasaules čempionāts. Šajā gadā pasaules līmeņa sacensības uzņem tādas Eiropas valstis kā Ungārija, Austrija un Portugāle.  

  Velo orientieristu kodolu Latvijā pašreiz veido gan bijušie klasiskās, gan ziemas orientēšanās pārstāvji, kā arī tīrie velo sportisti, kas stājušies pretim orientēšanās prasmju izaicinājumam, bet īpaši šim sporta veidam pievērsties tiek gaidīti un aicināti jaunieši un juniori. Gan tāpēc, ka velo orientēšanās nodrošina to pašu azartu, ātrumu, izaicinājumu, gan arī priekšrocības ātrāk tikt līdz starptautiska līmeņa sacensībām, tostarp arī Latvijas izlases sastāvā.

   

  Lai koordinētu treniņus un dalību sacensībās līdz Pasaules čempionātam, tiek veidots izlases kandidātu saraksts. Sākumā izlases kandidāti aizpilda anketu par kandidāta plāniem 2018. gadam. Tas ir informatīvi, lai apzinātu izlases kandidātu loku un kārtotu Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) licenču pieteikumus. Anketas aizpildīšana palīdzēs laicīgi apzināt potenciālā dalībnieka vēlmes, iespējas, nepieciešamo palīdzību par transportu uz sacensībām, utt.

   

   

  Elites un junioru grupās V20 un S20 trim labākajiem sportistiem velo-o komisijas budžetā ir paredzēti līdzekļi dalības maksas apmaksai izlases komandas stafetei un citām distancēm.

   

  Vairāk informācijas šeit un anketa izlases kandidātiem šeit.

   

  Veloorientēšanās Latvijas kausa 2018 posmi Latvijā:
  1)     Purva Bridēja kauss 04.05.2018
  2-3)  Ziemeļu divdienas, 05.05.-06.05.2018
  4-6)  Latvia MTBO 3 dienas Kandavā, 08.06.-10.06.2018
  7)     Jēkabpils atklātais čempionāts, 20.10.2018

   

  Pārbaudītas un gaidītas sacensības Baltijā:

  1. LT-Vilniaus daugiadienės 11.05.-13.05.2018;
  2. LT-Lietuvas čempionāts, Viļņa 25.05.-27.05.2018;
  3. LT-Takas daudzdienas 21.06.-24.06.2018;
  4. Estonian MTBO Championship 21.07.-22.07.2018;
  5. LT- Druskininkai 13.10.-14.10.2018

  Izlases, Veterānu un Junioru čempionāti un kausa posmi:

  • Eiropas Čempionāts, Pasaules kausa 1.posms un Junioru pasaules čempionāts Ungārija, 27.06.-01.07.2018;
  • Pasaules čempionāts un pasaules kausa 2.posms Austrija, 04.08.-12.08.2018;
  • Pasaules kausa 3.posms Portugāle, 20.09.-23.09.2018.

   

   

  Tradicionāli Velo orientēšanās iespējas piedāvā arī iknedēļas seriāli, kā Magnēts, kuram ir jau zināmas kārtu norises vietas. Precīzāka info šeit.

    

  Lai iedvesmotu un aicinātu jauniešus un juniorus pamēģināt arī velo orientēšanās sportu, iztaujājām pagājušās sezonas junioru līderi Latvijā – Andri Sarksņu, kurš ne tikai sasniedza atzīstamus rezultātus pagājušajā sezonā, bet šoziem arī aktīvi piedalījās ziemas orientēšanās sezonā.

   

   

  Velo komisija: Andri, vai un kā Tu gatavojies jaunajai velo orientēšanās sezonai?

  Andris: Gatavojoties jaunajai 2018.gada velo orientēšanās sezonai šajā ziemā esmu daudz laika pavadījis gan slēpojot, gan uz velo trenažiera, protams, arī piedaloties ski-o sacensībās, kas priekš velo orientēšanās ir tikai ieguvums.

   

  Velo komisija: Kas visspilgtāk Tev palicis atmiņā no iepriekšējās sezonas?

  Andris: No pagājušās sezonas man visspilgtāk atmiņā ir palikusi Pasaules Junioru velo orientēšanās čempionāta Viļņā, garā distance, jo ātras braukšanas un diezgan precīzas orientēšanās rezultātā izdevās izcīnīt 13.vietu, kas man pašam nāca kā neliels pārsteigums. Šis rezultāts ir arī kā mana motivācija gatavoties šī gada sezonai, jo pats uzskatu, ka varu sasniegt arī augstākus rezultātus.

   

  Velo komisija: Kā Tu motivētu citus jauniešus/ juniorus pievērsties Velo OS?

  Andris: Tiem jauniešiem un junioriem kuri ir ieinteresēti velobraukšanā, orientēšanās sportā, bet nav bijusi pietiekami liela vēlme vai iespēja izmēģināt velo orientēšanos varu tikai ieteikt to izdarīt, jo tas ir dinamisks, aizraujošs, tehnisks sporta veids, kurā visi var piedalīties un izmēģināt savus spēkus, un atklāt jaunas orientēšanās sporta nianses.

   

  Velo komisija: Kas Tev pašam šķiet līdzīgs un atšķirīgs vasaras, ziemas un velo OS?

  Andris: Salīdzinot Latvijā populāros orientēšanās veidus, varu teikt, ka kartes lasīšanas ziņā velo orientēšanās ļoti līdzīga ar ziemas orientēšanos, jo orientēšanās notiek pa kartē izceltām takām un ir ļoti svarīgi laicīgi izdomāt ceļa variantu uz kontrolpunktu, bet ar orientēšanās skrējienu to vieno gan par pamatu izmantotā vasaras karte, gan iespēja tās organizēt vienlaicīgi vienā vietā, tādēļ velo orientēšanās sportam var pievērsties neatkarīgi no tā ar ko cilvēks nodarbojies līdz šim.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  Izskatās, ka šī raksta autors ir pretrunā ar Starptautiskās orientēšanās federācijas (turpmāk tekstā "IOF") nosacījumiem, jo raksta sākumā ir minēta tikai Sigulda un Rīga, bet nav ne viens vārds teikts par Daugavpili :(((
  Līdz ar to raksta autors Taku orientēšanās uzskata par zemākas kategorijas orientēšanās sporta disciplīnu, kā arī šī jau nav vienīgā reize, kad Latvijā Taku-O tiek nobīdīta malā :(((
  Ar ko tad jūs esiet pārāki par Taku orientieristiem???
  Ja ar savu augstprātību, tad tas godu nedara ne jums, ne arī mūsu sporta veidam kopumā :(((
  Atgādinu to, ka IOF visas 4 galvenās orientēšanās sporta disciplīnas (O'skrējienā, O'slēpojumā, O'velobraucienā un Taku-O) uzskata par vienādi līdzvērtīgām.

  Iesaku apmeklēt:https://www.woc2018.lv/wtoc/

Atlikušo zīmju skaits:

0,04525089263916