Ziņas - Velo orientieristi svin sezonas noslēgumu Daugavpilī ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Velo orientieristi svin sezonas noslēgumu Daugavpilī

  19.09.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa, Velo-o komisija | Nav komentāru

  Par jauno Latvijas čempionu velo orientēšanās sprinta un garajā distancē nedēļas nogalē Daugavpilī kļuva Edgars Bričonoks (OK Kāpa), kuram tās ir pirmās zelta medaļas kādā no Latvijas čempionātiem. Savukārt dāmām sprintā uzvarēja Mārīte Knēta (OK MONA), bet garajā distancē – Dina Zobena (OK Purva Bridējs).

  No 16. līdz 17.septembrim Daugavpils orientēšanās klubs (OK) Stiga sarīkoja skaistu sezonas noslēgumu visiem MTBO faniem – Latvijas čempionātā sprintā un garajā distancē tika sadalītas čempionu medaļas un norisinājās izšķirošās cīņas par Latvijas kausu elites grupās, kā arī cīņas par Latvijas ranga medaļām 12 dažādās vecuma un dzimuma grupās.

  Sestdien, 16. septembrī, pirmajā sacensību dienā dalībnieki sacentās sprinta distancē, kas Jaunās Forštates taciņu labirintā samulsināja pat pieredzējušākos braucējus. Vīru elites grupā galvenā cīņa bija gaidāma starp abiem Edgariem – Edgaru Bričonoku un Edgaru Krūmiņu (OK Alūksne-Ape). Šoreiz E. Bričonoks pierādīja savas spējas precīzajā taciņu labirintu atšifrēšanā, jau no pirmā kontrolpunkta izvirzoties vadībā ar vienas sekundes pārsvaru, kuru, tehniski precīzi braucot, izdevās noturēt līdz pat finišam. Rezultātā - uzvara ar 17 sekunžu atrāvienu no Edgara Krūmiņa 

  Bronzas medaļa, uzvarētājam zaudējot vienu minūti un 44 sekundes, Aivim Zetmanim (OK Azimuts Smiltenes BJSS). Šie trīs vīri kopā ar Igaunijas velo orientieristu Margus Hallik (OK L-US) turpina sīvu cīņu par Latvijas kausa kopvērtējuma godalgotajām vietām.

   

  Attēlā: Sprinta distances vīru elites medaļnieki.

   

  Dāmu elites grupās, līderēm mainoties, čempiones tituls izšķīrās tikai pašās distances beigās, kur ar stabilu sniegumu zelta medaļu nopelnīja Mārīte Knēta. Viņa par 32 sekundēm pārspēja Dinu Zobenu (OK Purva Bridējs), bet trešajā vietā finišu sasniedza Aiga Strazdiņa (OK Meridiāns/ CPSS), atpaliekot no līderes par divas minūtes un septiņas sekundes.

  Latvijas kausa izcīņā dāmu elites grupas pārliecinošajai līderei Algirdai Zaliauskaitei nestartējot, kopvērtējuma cīņas par otro un trešo vietu saglabājās starp Gabriele Andrašiuniene, Mārīte Knēta un Aiga Strazdiņa.

  Sīvas cīņas norisinājās arī citās vecuma grupās, kurās par augstvērtīgāko rezultātu izceļams V18 grupas uzvarētājs Andris Sarksņa (OK/SC Ogre), kurš sprinta distanci veica 13 minūtēs un 59 sekundēs.

  Attēlā: Andris Sarksņa.

   

  Par pārējiem Latvijas čempioniem kļuva:

  S16 – Ernestīne Knēta (OK Meridiāns CPSS)

  S50 – Ilze Lūkina(Meža sports)

  V16 - Kristiāns Lipskis(OSK Sēlijas mežs)

  V40 - Ģirts Jankovskis (Ozons)

  V50 - Valdis Kokorišs (OK MONA).

  Visi sprinta rezultāti šeit.

   

  Svētdienā, 17. septembrī, rudenīgam lietutiņam spītējot, dalībnieki devās cīņas saīsinātajā garajā distancē.

  Diemžēl tehniskas problēmas distances sākumā liedza Edgaram Krūmiņam atspēlēties vakardienas sprinta distances uzvarētājam Edgaram Bričonokam, kurš atkal pierādīja savu lielisko sportisko formu, Daugavpilī izcīnot otro zelta medaļu ar rezultātu viena stunda 21 minūte un 30 sekundes. Sudraba godalga, zaudējot līderim vienu minūti un 48 sekundes – Aivim Zetmanim -, bet bronza šoreiz mājiniekam - daugavpilietim Aleksandram Zilim (OK Stiga).

  Līdz ar to Latvijas kausa liktenis vīru elites grupā izšķīrās par labu Igaunijas pārstāvim Margus Hallik, kurš kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Otrā vieta Latvijas kausa kopvērtējumā Aivim Zetmanim (OK Azimuts-Smiltenes BJSS), bet trešajā vietā – Edgars Bričonoks (OK Kāpa).

  Dāmu elites grupā līderes grožus jau no pirmā kontrolpunkta savās rokās ņēma Dina Zobena (OK Purva Bridējs) ar rezultātu viena stunda piecas minūtes un 22 sekundes, izcīnot čempiones titulu garajā distancē. Sudraba godalga Mārītei Knētai, bet bronza – Aigai Strazdiņai (OK Meridāns CPSS).

  Savukārt Latvijas Kausa kopvērtējumā 1. vieta Algirdai Zaliauskaitei, 2. vieta Mārītei Knētai (OK MONA), bet 3. vieta – Gabrielei Andrašiunienei.

  Latvijas kausa kopvērtējums šeit.

  Lieliskas cīņas Daugavpils Jaunās Forštates mežos aizvadīja un par čempioniem vecuma grupās kļuva:

  S16 – Ernestīne Knēta (OK Meridiāns CPSS)

  S40 – Ļubova Pavļukova (OK Stiga)

  S50 – Ilze Lūkina(Meža sports)

  V16 – Edijas Čākurs (Naukšēni)

  V18 – Andris Sarksņa (OK/SC Ogre)

  V40 – Mārtiņš Godiņš (OK Azimuts Smiltenes BJSS)

  V50 – Igors Jamčuks (IK Auseklis)

   

  Visi rezultāti, etapu laiki un kartes atrodamas organizatoru mājas lapā.

  Šīs bija pēdējās sacensības Latvijas Velo ranga 2017 ieskaitē un līdz ar to tika sveikti mūsu labākie sportisti visas sezonas garumā:

   

  S16

  1.vieta – Ernestīne Knēta (OK Meridiāns CPSS)

  S21        

  1.vieta – Mārīte Knēta (OK MONA)

  2.vieta – Dina Zobena (OK Purva Bridējs)

  3.vieta – Aiga Strazdiņa (OK Meridiāns CPSS)

  S40       

  1.vieta - Inga Vaļska (OK Meridiāns CPSS)

  S50        

  1.vieta - Ilze Lūkina

  V16       

  1.vieta - Ronalds Lūkins (Siguldas sporta skola)

  2.vieta - Kristiāns Lipskis (OSk Sēlijas Mežs)

  V18

  1.vieta - Andris Sarksņa (Ogre OK/SC)

  2.vieta – Jēkabs Putniņš (Madonas BJSS/ OK Arona)

  V21 

  1.vieta – Edgars Bričonoks (OK Kāpa)

  2.vieta – Aivis Zetmanis ( OK Azimuts – Smiltenes BJSS)

  3.vieta – Edgars Krūmiņš (OK Alūksne-Ape)

  V40

  1.vieta – Raitis Muižnieks (IK Auseklis)

  2.vieta – Kārlis Dzalbs (Ozons)

  3.vieta – Ģirts Jankovskis (Ozons)

  V50

  1.vieta – Valdis Kokorišs (OK MONA)

  2.vieta – Igors Jamčuks (IK Auseklis)

  3.vieta – Didzis Čākurs (Nakušēni)

  V60 

  1.vieta – Jānis Linde (Ozons)

  2.vieta – Andris Kalve (Individuāli)

   

  Visa info par Latvijas velo rangu šeit.

   

  2017. gada velo orientēšanās sezona ir aizvadīta. Vēl šajā sezonā paredzami tradicionālie velo rogainingi un dažas atsevišķākas klubu rīkotas sacensības, kas norisināsies jau ārpus noslēgtā 2017. gada Latvijas ranga ieskaites sacensībām.

  Mūsu sportisti pateicas atbalstītājiem – Latvijas Orientēšanās Federācijai, klubiem – sacensību rīkotājiem, sponsoriem un ģimenes locekļiem.

   

  Tiekamies nākamajā - 2018. gada MTBO sezonā!

   

  Foto autors: Edwin Koen.

Atlikušo zīmju skaits:

0,038702964782715