Ziņas - “Ziemeļu divdienas” iesāk Latvijas kausu MTBO ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • “Ziemeļu divdienas” iesāk Latvijas kausu MTBO

  21.04.2017

  Mārīte Knēta | Nav komentāru

  Šogad “Ziemeļu divdienas” īsti atbilda savam nosaukumam – pirmajā sacensību dienā īsti ziemiskās noskaņās, sniegpārslām krītot, tika atklāta jaunā MTBO sezona. Piedaloties mūsu un kaimiņvalstu – Lietuvas, Igaunijas labākajiem sportistiem, uzvaras laurus Elites grupās šoreiz guva Algirda Zaliauskaite (Lietuva) un Margus Hallik (Igaunija).

  Pirmā sacensību diena norisinājās Ādažu poligona mežos, kur vīru Elites grupā pirmo vietu garajā distancē  izcīnīja Julius Juodišius (OK Fortūna) ar rezultātu 1:26:33, kuram ar 2:32 zaudējumu sekoja Margus Hallik, mūsu Edgars Krūmiņš šoreiz 3. vietā, 4:51 aiz līdera. Par savu sniegumu sezonas pirmajos mačos Edgars Krūmiņš: “Garajā distancē sniegums kopumā bija ok, izņemot to, ka pēdējās 20-25 minūtēs bija tehniskas problēmas ar priekšējo zobratu. Rezultātā jebkāda cīņa par 2. vai pat veiksmes gadījumā 1. vietu bija jāaizmirst. Labi, ka izdevās tikt vispār līdz finišam un saglabāt vismaz trešo vietu.”  

  Dāmu Elites grupā Lietuvas izlases līdere Algirda Zaliauskaite (OK Perkūnas) ar laiku 1:20:27 pierādīja savu pasaules klases līmeni, šoreiz gan tikai nedaudz pārspējot SK S-Sportas pārstāvi Gabriele Andrasiuniene , kurai 38 sekunžu zaudējums līderei. Mūsu Aiga Strazdiņa (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) izcīnīja trešo vietu, atpaliek tikai par 2:20. Aiga Strazdiņa:  “Paldies Edgaram Bričonokam par interesantajām distancēm, man patika. Šīs man bija pirmās sacensības pēc ilgākas atpūtas, viegli negāja. Lai gan brīžiem zuda motivācija, distances tika pievarētas. Tika pieļautas nelielas kļūdas, ar kurām par laimi tiku salīdzinoši ātri galā. Ir izdarīti secinājumi un jāstrādā tālāk!”

  Otrā sacensību diena norisinājās Garciemā, kur dalībnieki sacentās vidējā distancē. Ceļu izvēlēm bagātajā distancē vīru Elites grupā lielisku sniegumu demonstrēja Aivis Zetmanis (Azimuts-OK Smiltenes BJSS), izcīnot trešo vietu 3:55 aiz līdera Margus Hallik, un nieka 17 sekundes aiz otrās vietas ieguvēja Vilius Stankevicius (OK Perkūnas).

  Aivis par distancēm:  “Šajās distancēs bija variantu izvēles, kur pats personīgi vairums gadījumos pamanījos izvēlēties ne tos īsākos un ātrākos. Daudzo KP skaits vienmēr ir paticis, kad ne tikai kājas strādā, bet arī galva. Varbūt pārāk piesardzīgi izvēlējos pirmajā dienā nebraukt punktotos ceļus (taciņas), kas tomēr šobrīd bija labāk braucami, nekā sausākā laikā. Ātruma sajūtas pirmajā dienā bija labas, otrajā gan nevarēju ritmu atrast. Otrās dienas etapu 15-16KP ilgi domāju un tāpat neizbraucu ātrāko pa kreisi variantu“.

  Vīru Elitē divu dienu summā uzvaras laurus plūca Margus Hallik, otrajā vietā – Aivis Zetmanis, trešais Petras Andrasuinas (SK S-Sportas).

  Dāmu Elites grupā otrajā dienā līderes nosargāja savas pozīcijas un goda pjedestāls arī kopvērtējumā palika nemainīgs: Algirda Zaliauskaite, Gabriele Andrasiuniene, Aiga Strazdiņa.

  Ar visiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties sacensību mājas lapā: http://www.kapaok.lv

  Pēc divām nedēļām, šī gada 29. aprīlī Latvijas kausa izcīņa velo orientēšanās sportā turpināsies ar sacensībām “Purva bridēja kauss” Baložos. Latvijas MTBO kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2017. gadā sastāv no 9 posmiem un notiek no aprīļa līdz septembrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji “Elites” vīru un dāmu grupās.

  Vairāk par Latvijas kausu MTBO 2017 un kopvērtējums uz 17.04.2017.

  Foto no MTBO vidējās distances Garciemā /fotogrāfs Linda Gulbe/.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,050165176391602