Ziņas - Ar startu sprinta distancē Portugālē sācies Pasaules čempionāts MTBO ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.jūlijs /
Indriķis, Ints, Namejs
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Ar startu sprinta distancē Portugālē sācies Pasaules čempionāts MTBO

  25.07.2016

  Maija Pētermane | Nav komentāru

  Ar startu sprinta distancē pirmdien Portugālē sācies Pasaules čempionāts MTBO, kurā šogad piedalās divi Latvijas pārstāvji - Edgars Bričonoks un Edgars Krūmiņš.

  Čempionāts puišiem sācies ar mainīgām sekmēm- ja E. Bričonoks sasniedza savu līdz šim labāko rezultātu Elites grupā Pasaules čempionātos un izcīnīja 34. vietu, tad E. Krūmiņš ierindojās 64. vietā no 73 startējušajiem.

  Par Pasaules čempionu vīriešu elites grupā kļuva titulētais un arī Latvijas līdzjutējiem labi zināmais Krievijas pārstāvis Antons Foļiforovs, bet dāmām beidzot pie savas pirmā Pasaules čempiones titula kļuva Norvēģijā dzīvojošā Lielbritānijas pārstāve Emīlija Benhema.

  E. Bričonoks pauž, ka distance bija tehniski viegla ar maz ceļu variantiem, viņš bija gaidījis vairāk pilsētas daļu ar dažādām viltībām, bet tā vietā bija vairāk vienkāršas braukšanas ar daudz smilšainiem meža ceļiem, kas apvienojumā ar spēcīgu karstumu kājas padarīja visai smagas. "Pie 2. KP nedzirdēju SIAC atzīmi, līdz ar to griezu riņķī, savas 15 sekundes zaudētas. Uz 6. un 9.KP varēja pa taisno izbraukt, bet negribēju riskēt ar "mīksto", tādēļ braucu riņķī. Principā savā ātrumā braucot, izbraucu visur kā gribēju un liekas kļūdas neuztaisīju," stāsta Edgars Bričonoks.

  Krietni plašāk un bēdīgāk par savām gaitām stāsta Pasaules čempionātu debitants Edgars Krūmiņš: „Pirmo distances daļu veicu visai atzīstami, 11. KP ierodoties kā sešpatsmitais. Taču uz 12. kontrolpunktu pieļāvu lielu koncentrēšanās kļūdu. Pozitīvais sausais atlikums no distances pirmās daļas - ātrumā vēl ir rezerves, jo nebraucu uz 100%, to neļāva darīt domāšanas ātrums. Pārsniedzot domāšanas ātrumu sekas bija 12 KP pārķeršana. Spliti distances otrajā daļā vairs nav diez ko objektīvi, jo, lai kā arī gribējās, tomēr pēc kļūdas uz maksimumu vairs tīri psiholoģiski pabraukt nevarēju. Kāpēc vispār finišēt un ieņemt gandrīz pēdējo vietu? Šāda doma man bija galvā, taču izstāšanos apzināti novērsu, lai rangam vismaz kaut kādi punkti tiek, kas savukārt būs svarīgi PK Lietuvā rudenī". Tā Edgars.

  "Noskaņojums uzreiz pēc finiša ļoti slikts, bez tālākiem komentāriem. Šobrīd jau domāju par nākošajiem startiem. Pašsajūta ļoti laba, tie kas mani pazīst, zina ,ka "karstas pirtis" man ļoti patīk, tā kā ar laikapstakļiem tieku labi galā. Ņemot vērā iepriekš minēto, un dusmas par šodienu, masu startā iešu uz 100%. Man vienalga, ko citi par to domā, un ka teiks, ka tas ir neoficiālais starts bez medaļām. Man tas ir svarīgs un es nebaidos divas dienas pēc kārtas sacensību tempā braukt vidējo distanci, jo fiziski esmu tam gatavs," rezumē E. Krūmiņš.

  Kopumā jāsaka, ka čempionāta pirmā diena Baltijas valstu pārstāvjiem īsti veiksmīga nebija. Igaunijas lielākā cerība, Lauri Maalsros, kurš pagājušajā gadā izcīnīja bronzas medaļu, šogad rupji kļūdījās pārķerot etapu, un no tā brīža 2. vietas nokrita uz 19. vietu finišā. Arī Lietuvas labākais sportists Jonas Maišelis pieļāva precīzi to pašu kļūdu, izlaižot tieši to pašu kontrolpunktu. Viņam finišā 28. vieta, arī zaudējot potenciālu sudraba medaļu.

  Turpmākajās dienās čemoionātā otrdien neoficiālais masu starts, savukārt oficiālā Pasaules čempionāta programma atsāksies trešdien ar vidējo distanci. Spotistu starta minūtes kļūs zināmas otrdien vēlu vakarā.

  Šogad Pasaules čempionātā Latvija ir pārstāvēta ar vismazāko komandu pēdējo gadu laikā, ņemot vērā lielo attālumu un izmaksas, ko ne visi spēcīgākie sportisti var atļauties. Slimības dēļ no starta pašā pēdējā brīdī ar avio biļetēm kabatā no starta nācās atteikties Eduardam Rēnam. Līdz ar to šogad Latvijai izpaliks starts stafetē. Protams, nevar noliegt, ka velo orientēšanās vidē dalība izlasē finansiāli ir entuziasms, kas balstīts uz katra sportista spējām pašiem atrast sev atbalstītājus. Plašāks oficiālais atbalsts noteikti pozitīvi ietekmētu starptautiskos rezultātus un veicinātu izlases iekšējo konkurenci.

  Resursi:
  - Organizatoru mājaslapa: http://mtbo16.fpo.pt/mtbo/index.php
  - Čempionāta Facebook lapa - https://www.facebook.com/MTBO16Portugal-1483144768637204/
  - Live stream http://original.livestream.com/Webtvex?t=846713
  - GPS sekošana http://www.tractrac.com/web/event-page/event_20160721_MTBO/765/

  Kalendārs

  Trešdiena, 27. jūlijs
  Vidējā distance, starts pēc Latvijas laika plkst. 14.00

  Piektdiena 29. jūlijs
  Garā distance, starts pēc Latvijas laika 13.30

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,048762083053589