Ziņas - Latvijas MTBO daudzdienās Smiltenē triumfē spēcīgie Krievijas sportisti ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijas MTBO daudzdienās Smiltenē triumfē spēcīgie Krievijas sportisti

  21.06.2016

  Maija Pētermane | 1 komentārs

  Nedēļas nogalē Smiltenes apkaimē aizvadītajās velo orientēšanās Latvijas daudzdienās kopvērtējumā triumfēja spēcīgie Krievijas sportisti Svetlana Poverina un Antons Foļiforovs, savukārt kopvērtējumā no Latvijas pārstāvjiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Linde (Ozons) – 5. vieta.

  Trīs dienās sportistus sagaidīja trīs dažādas distances, apvidi un pat laika apstākļi, sākot no piektdienas spēcīgās vētras, sestdienas lietusgāzēm, visbeidzot svētdien noskaidrojās un dalībniekus lutināja saulīte.

  Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs, uz starta vīriem izgāja pasaules ranga otrais numurs, pašreizējais  Pasaules čempions garajā un vidējā distancē Antons Foļiforovs, Lietuvas izlases līderis Jonas Maišelis, spēcīgais Igaunijas pārstāvis Margus Halliks. Viņi trīs arī sadalīja pjedestālu trīs dienu summā, A.Foļiforovam kāpjot uz augstākā pakāpiena, J. Maišelis palika otrais, bet trešais bija M. Halliks.

  Dāmām trīs dienu summā pirmo vietu ieguva Krievijas uzlecošā MTBO zvaigzne Svetlana Poverina,  otrā – Olga Šipilova-Vinogradova, bet trešo vietu ieņēma  Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė no Lietuvas.

  Piektdien, sacensību pirmajā dienā, dalībnieki sacentās sprinta distancē, kas aptvēra daļu Smiltenes centra – gan bija jābrauc stāvajās Kalnamuižas nogāzēs, gan jātiek galā ar dzīvojamā rajona labirintiem, visbeidzot finišējot līdzās jaunizbūvētajai promenādei un atpūtas laukumiem pie Tepera ezera. Šajā dienā vislabāk no elites vīriem veicās Lietuvas sportistam Jonasam Maišelim, otro vietu izcīnīja A.Foļiforovs, bet trešais - M. Halliks.

  Dāmu trijnieku veidoja tikai un vienīgi sportistes no Krievijas - Olga Shipilova-Vinogradova, Svetlana Poverina un Oļa Mihailova.

  Vidējā distance norisinājās Silvas mežos, finišējot Cērtenes pilskalna apkārtnē, kur vairāki kontrolpunkti tā kārtīgi pārbaudīja sportistus stāvajos nobraucienos un kāpumos. Dienas līderi Antons Foļiforovs un Jonas Maišelis distances otro daļu veica kopā un finišēja sekundi sekundē, taču, protams, ņemot vērā atšķirīgās starta minūtes par 2 minūtēm distancē ātrāks bija A. Foļiforovs. Trešā vieta atkal M. Hallikam, savukārt no vietējiem sportistiem vislabāk veicās Aivim Zetmanim, kurš par spīti slimības sekām un sāpīgam kritienam dienu iepriekš izcīnīja 6. vietu.

  Sieviešu elites grupā ar vairāk kā divu minūšu pārsvaru uzvarēja Svetlana Poverina, otrajā vietā atstājot otrajā vietā 2014. gada garās distances Pasaules čempioni Olgu Šipilovu-Vinogradovu. Trešā bija Lietuvas sportiste Algirda Zaliauskaite.

  Trīsdienu noslēdzošā sacīkste bija masu starts – garā distance, kas notika kartē ap Niedrāja ezeru un daļēji Tepera ezeru. Sīva cīņa izvērtās jau no pašiem pirmajiem metriem, taču beigās viss norisinājās, kā daudzi, iespējams, prognozēja un atkal uz pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa Antons Foļiforovs, kurš otrās vietas ieguvēju J. Maišeli apsteidza par vairāk nekā 4 minūtēm. Trešo vietu par ļoti patīkamu pārsteigumu daudziem ieņēma Latvijas sportists Edgars Krūmiņš, kuram tas ir pirmais pjedestāls Pasaules ranga ieskaites sacensībās.

  Dāmu trijnieks sekojošs:  Svetlana Poverina, Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė, bet trešā - Olga Šipilova-Vinogradova.

  Kopumā Latvijas 3-dienas, kas ir vienas no gaidītākajām un populārākajām velo orientēšanās sacensībām Latvijā, izvērtās interesantas, kvalitatīvas un dalībnieku augsti novērtētas. Gan pašmāju, gan kaimiņvalstu titulētie sportisti ļoti augstu novērtēja apvidu, sacensību organizatorisko līmeni un karšu un distanču kvalitāti. Smiltenes meži kopumā pulcēja apmēram160 velo orientieristus.

  Organizatori atzīst, ka daudz kas izdevās pateicoties atsaucīgajiem Smiltenes iedzīvotājiem un pašvaldības pārstāvjiem, īpašu paldies sakot  Smiltenes Sporta pārvaldes vadītājam Guntaram Marksam, vietējiem MTB entuziastiem Brakovsku ģimenei un Smiltenes orientēšanās klubam „Azimuts”.

  Latvijas MTBO daudzdienas notiks arī nākamā gada jūnijā, bet precīzu vietu un laiku organizatori sola atklāt rudens pusē pēc saskaņošanas ar WRE sacensību kalendāru.

  Visi rezultāti, bildes un drīzumā arī video atrodami organizatoru mājas lapā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Mārtiņš Lasmanis
  Paldies visiem, kuri pielika roku, lai šis pasākums izdotos!
  Paldies visiem dalībniekiem par brīnišķīgo sacensību gaisotni!

  Provizoriskie "Latvijas MTBO daudzdienu 2017" datumi ir 9.-11. jūnijs!

  Iesaku apmeklēt:http://www.magnets.lv

Atlikušo zīmju skaits:

0,041390895843506