Ziņas - Sezonas pirmajās MTBO sacensībās dominē lietuvieši, no mājiniekiem labākie E. Krūmiņš un A. Strazdiņa ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Sezonas pirmajās MTBO sacensībās dominē lietuvieši, no mājiniekiem labākie E. Krūmiņš un A. Strazdiņa

  18.04.2016

  Maija Pētermane | Nav komentāru

  Sezonas atklāšanas velo orientēšanās sacensībās "Ziemeļu kauss" sestdien un svētdien gan vidējā, gan garajā distancē dāmu un kungu konkurencē spēcīgākie izrādījās lietuvieši, bet no Latvijas sportistiem kopvērtējumā augstākās vietas izcīnīja Edgars Krūmiņš un Aiga Strazdiņa - abi savās klasēs ierindojās trešajā vietā.

  Sacensības daļēji norisinājās Ādažu militārā poligona teritorijā, kas nozīmēja izaicinājumus ne tikai dalībniekiem, bet arī rīkotājiem, saskaņojot kartes veidošanu un sacensību rīkošanu ar komandcentru. Gan no vietējiem, gan ārvalstu dalībniekiem saņemtas ļoti labas atsauksmes par Edgara Bričonoka veidoto karti un plānotajām distancēm. Atzinīgi par to izteicies arī sacensību spēcīgākais dalībnieks Jonass Maišelis no Lietuvas.

  Tieši J. Maišelis uzvarēja vīru elites grupā gan vidējā, gan arī garajā distancē. Pirmajā dienā garajā distancē no Latvijas sportistiem labākais bija MTBO sporta jaunpienācējs no kalnu riteņbraukšanas aprindām Kārlis Baltacis, kurš ierindojās otrajā vietā aiz spēcīgā lietuvieša. Dāmām labākā bija Algirda Zaliauskaitė no Lietuvas, bet trešā - Cēsu "Meridiāna" sportiste Aiga Strazdiņa.

  Līdzīga situācija arī otrajā dienā, vidējā distancē. Vīru elites grupā ātrākais Jonass Maišelis, bet trešajā vietā - Mārtiņš Linde. Dāmām arī vidējā distancē nepārspēta palika Algirda Zaliauskaitė, bet A. Strazdiņa šoreiz ceturtā. Ar to gan pietika, lai divu dienu summā A. Strazdiņa varētu kāpt uz pjedestāla trešā pakāpiena. Viņa atzīst, ka abas dienas distances izdevās nobraukt diezgan tīri, protams savu artavu esot devis ziemas sezonā ieliktais fiziskās sagatavotības darbs.

  Vīriem nepārspēts divu dienu summā - J. Maišelis, otrais palika viņa tautietis Regimantas Kavaliauskas, savukārt Edgars Krūmiņš (Alūksne-Ape OK) ierindojās trešajā vietā.

  E. Krūmiņš komentē, ka ieguldītais ziemas darbs parādās ātrumā, bet ir vilšanās par orientēšanās kvalitāti sezonas sākumā, jo divu dienu summā kļūdās tika atstātas apmēram 11 minūtes. Tas gan ir stimuls vēl centīgākiem kartes treniņiem.

  "Patīkami pārsteidza Kārlis Baltacis, kurš ļoti precīzi orientējās. Ceru, ka Kārlis iesākto nepametīs un turpinās, pieliks vēl fiziskajā un tad jau iekšējā konkurence mūs straujiem soļiem tuvinās ātrākajiem igauņu un lietuviešu braucējiem, " atzīst E. Krūmiņš. Vērtējot sagatavotību sezonai viņš pauž, ka optimālo formu plānots sasniegt jūlijā, augustā, kad gaidāma dalība Pasaules čempionātā Portugālē.

  "Orientēšanās pašlaik ir lielākais klupšanas akmens. Tuvākajiem konkurentiem orientēšanās pieredze nopietnos mačos ir krietni pāri 10 gadiem, man otrā sezona Latvijas kausā MTBO un pirms tam viena sezona Velomagnētos un vēl viena sezona ziemas Magnētā. Ir specifiskas orientēšanās nianses, kuras tik īsā laikā nav iespējams apgūt, tās kļūdu formā ir jāizjūt pašam un no tām ir jāmācās. Papildus ir ievērojami jāpiestrādā pie kartes un apkārtnes lasīšanas, pie optimālā un ātrākā ceļa zibenīgas izvēles. Kopumā kurss ir uzņemts pareizais, ieplānotais darbs un uzdevumi jāizpilda un tad neizbēgami ātrāk vai vēlāk ir jābūt rezultātiem," pauž E. Krūmiņš.

  Pilni sacensību rezultāti no "Ziemeļu kausa" atrodami OK "Kāpa" mājaslapā http://www.kapaok.lv/.
   
  Nākamais Latvijas kausa posms būs "Purva bridēja" kauss Langstiņos 1. maijā, sacensības šoreiz vienu dienu, vidējā distancē. Pieteikšanās sacensībām jau sākusies http://www.purvabridejs.lv/

Atlikušo zīmju skaits:

0,029567003250122