Ziņas - Ādažos notiks MTB orientēšanās sacensības xVelo ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.jūlijs /
Indriķis, Ints, Namejs
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Ādažos notiks MTB orientēšanās sacensības xVelo

  10.09.2015

  Marta Zumberga | Nav komentāru

  17.oktobrī Ādažos notiks vienas no lielākajām velo orientēšanās (MTB-O) sacensībām Latvijā - xVelo, kas dažādās Latvijas vietās tiks rīkotas jau piekto gadu. Sacensību kontrollaiks ir 4 stundas, kuru laikā komandas 2-3 dalībnieku sastāvā vai individuāli dalībnieki apmeklēs dabā izvietotus kontrolpunktus pašu izvēlētā secībā. 

  Sacensībās piedalās orientieristi, velobraucēji, kā arī uzņēmumu komandas, ģimenes un citi aktīvās atpūtas cienītāji, kas vēlas izbaudīt skaitos rudenīgos skatus un pavadīt laiku pie dabas. Sacensībās uzvar komanda, kas 4 stundu laikā savākusi visvairāk punktu. Punktiem ir dažādas vērtības, kas piešķirtas pēc rogaininga principiem – grūtāk pieejamie punkti ir vairāk vērti un otrādi.

  “Ādažos ir skaista daba un meži, kā arī interesants reljefs, līdz ar to būs ātri posmi un arī fiziski grūtāki, taču iesakām grūtajos posmos ievērot un priecāties par skaisto rudeni,” par sacensībām stāsta organizatori. Aptuvenā distance, ko veiks ātrākās komandas, būs 75-80km, taču tiem, kas vēlēsies baudīt dabu, rudeni un labu kompāniju, veiktās distances būs uz pusi īsākas.

  Lai piedalītos sacensībās, nepieciešams velosipēds un ķivere, lai orientētos noderēs arī kompass un marķieris distances izplānošanai, kam tiks dots 15 minūšu laiks pirms sacensību starta. Iepriekšējos gados sacensībās piedalījušās komandas ne tikai no Latvijas, bet pašmāju dabas skaistumu rudenī ieradušās novērtēt arī komandas no kaimiņvalstīm.

  Sacensību formāts piemērots ikviena vecuma dalībniekam, jo savu distanci katra komanda izplāno pati. Formāts ir izaicinošs pieredzējušiem dalībniekiem un pietiekami aizraujošs arī dalībniekiem, kas piedalās pirmo reizi. Lētāka pieteikšanās sacensībām tikai līdz 21.septembrim mājas lapā www.xvelo.lv. Sacensības atbalsta Ādažu novada dome, Isostar, Vichy, VivaSport, Miry.

Atlikušo zīmju skaits:

0,034204006195068