Ziņas - Latvijas izlase aizvadījusi pirmo startu 2015. gada pasaules čempionāta MTBO ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijas izlase aizvadījusi pirmo startu 2015. gada pasaules čempionāta MTBO

  18.08.2015

  Maija Pētermane | Nav komentāru

  Pirmā diena pasaules čempionātā MTBO aizvadīta un Latvijas izlases sportistu sniegums apliecināja – visi mūsu pārstāvji savstarpēji spēkos ir ļoti līdzīgi, lielākajai daļai finišējot vien aptuveni vienas minūtes ietvaros.

  Par pasaules čempionu vīru elites grupā kļuva Antons Foļiforovs (RUS), otrais – Luka DeLavalle (ITA), bet trešais – mājinieks, čehs Mareks Pospišeks.
  No mūsējiem Toms Veits vairāk nekā simts sportistu konkurencē ieguva 71. vietu ar laiku 78:12, Mārtiņš Linde ierindojās tieši aiz viņa ar laiku 78:25, bet Eduardam Rēnam 76. vieta ar laiku 79:17. Mārtiņam Lasmanim šoreiz 86. vieta ar laiku 86:47. Uzvarētāja A. Foļiforova laiks - 58 minūtes 16 sekundes.

  Junioriem labāko rezultātu uzrādīja valmierietis Atis Heinols, ierindojoties 25. vietā un ar laiku 63:15 no uzvarētāja zviedra Oskara Sandberga atpaliekot 10 minūtes 36 sekundes. Otto Pēteris Pirtnieks palika 51. Ar laiku 81:19, bet debitants Kristers Aparjods vienu vietu zemāk ar laiku 83:17.

  Dāmām Aiga Strazdiņa ierindojās 41. vietā ar laiku 72:08, bet Ingrīda Šmite bija 45.  ar laiku 75:27. Uzvarēja francūziete  Gaelle Barlet, otrā čehiete Martina Tičovska, bet trešā palika Emīlija Benhema no Lielbritānijas. 

  T.Veits stāsta, ka braucis ļoti uzmanīgi – tomēr ir grūti bez pietiekamiem treniņiem braukt tādā apvidū. Orientēšanās kļūdu kā tādu nebija, ļoti daudz, kā jau gaidīts, izšķīra fiziskās spējas un tehniskās prasmes.

  M. Lasmanis atzīst, ka ļoti daudz šodien ietekmēja tas, ka iesildīšanās un starta laikā lija ļoti spēcīgs lietus, kas neļāva pietiekami sagatavoties un iesilt trasei – jau pašā sākumā “aizsita ciet” kājas. Tomēr, neskatoties uz to, distance ritēja normāli, savu spēju robežās līdz vienai milzīgai 7 minūšu kļūdai. “Laikam pārāk aizrāvos ar skaisto taciņu, meža un nobraucienu baudīšanu, pavirši skatījos kartē, sajaucu ceļus, un var pat teikt, ka apmaldījos. Tālāk jau galvenais bija pabeigt distanci un domāt par nākamo dienu startiem,” saka M. Lasmanis.
   
  Kopumā raksturojot Latvijas izlases sniegumu, M. Lasmanis, kurš ir arī Latvijas Orientēšanās federācija velo komisijas vadītājs uzsver – lai labi brauktu kalnos, ir jābrauc un jātrenējas kalnos, jābūt treniņnometnēm šādos apstākļos un arī pirms sacensībām jāizmanto organizatoru piedāvātos kartes treniņus. Ir ļoti grūti cerēt uz kaut cik atzīstamiem rezultātiem, ja sportisti var atļauties ierasties tikai uz pašiem mačiem un uz starta iziet pēc diennakts pavadītas ceļā ar auto.
   
  Šoreiz gan visas izlases morālo noskaņojumu ietekmēja arī kāds pavisam nepatīkams atgadījums – čempionāta atklāšanas dienā no auto jumta viesu nama pagalmā tika nozagts dāmu izlases pārstāves Ingrīdas Šmites velosipēds. Līdz ar to aklimatizācijas un treniņu vietā laiks pavadīts policijas iecirknī, bet visai komandai krietni vien sabojāts noskaņojums.
   
  Šis atgadījums nenoliedzami ietekmēja arī I. Šmites sportisko sniegumu, turklāt ņemot vērā, ka šajā tehniski prasīgajā trasē bija jādodas ar svešu un nepierastu velosipēdu. Kopumā Ingrīda saka, ka no orientēšanās viedokļa distance neesot bijusi sarežģīta, taču visu iepriekšminēto apstākļu dēļ bija grūti optimāli koncentrēties.
   
  Atgādinām, ka trešdien dienas vidū starts sprinta distancei.
   
  Vidējās distances pilni rezultāti un posmu laiki: http://www.wmtboc2015.cz/middle-distance/official-results/

Atlikušo zīmju skaits:

0,02899694442749