Ziņas - Čehijā ar Latvijas izlases dalību sākas pasaules čempionāts MTBO ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Čehijā ar Latvijas izlases dalību sākas pasaules čempionāts MTBO

  16.08.2015

  Maija Pētermane | Nav komentāru

  Čehijas pilsētā Liberecā pirmdien, 17. augustā sākas pasaules velo orientēšanās čempionāts, kurā piedalīsies arī Latvijas pieaugušo un junioru izlase, gan cīnoties par vietām pasaules elitē, gan iegūstot vērtīgu pieredzi turpmākajiem gadiem, kad čempionāts notiks Latvijas sportistiem krietni vien pierastākā apvidū tepat kaimiņos Lietuvā.

  Pirmdien – atklāšanas ceremonija un vēl pēdējo dalībnieku ierašanās, bet otrdien, 18. augustā jau vidējā distance, kurā uz starta izies arī divi Latvijas čempionāta medaļnieki šajā disciplīnā – uzvarētājs Mārtiņš Lasmanis un trešās vietas ieguvējs Eduards Rēns. Vēl vīriešu izlases sastāvā čempionātā piedalīsies Latvijas čempions garajā distancē Toms Veits un sprinta čempions Mārtiņš Linde

  Dāmām uz Čehiju devušās Aiga Strazdiņa un Ingrīda Šmite.
  Vairāki spējīgi sportisti dažādu iemeslu dēļ šogad Latvijas izlases sastāvā nav iekļauti viņu pašu personīgās izvēles dēļ. Nevar noliegt, ka velo orientēšanās vidē dalība izlasē ir lielā mērā entuziasms, kas balstīts uz pašfinansējumu un katra sportista spējām pašiem atrast sev atbalstītājus. Tas lielā mērā ietekmē izvēli piedalīties vai nepiedalīties Pasaules čempionātos, kas ir dārgs prieks.
  Junioru izlasē šogad Pasaules čempionātam iekļauti Atis Heinols, Kristers Aparjods, Oto Pēteris Pirtnieks un Kendija Aparjode, kura stafetes disciplīnā startēs kā trešā dalībniece arī pieaugušo konkurencē.
  Otrdien, 18. augustā tātad vidējā distance Jablonecas apkārtnē Jizera kalnu nogāzēs ar Latvijai netipiski daudz kāpuma metriem. Rezultātu šeit noteiks ne tik fiziskais spēks un spējas labi lasīt karti, bet arī tehniskās prasmes nobraucienos. Īpaši ņemot vērā, ka dažas dienas pirms sacensībām pēc ilgstoša sausuma perioda beidzot pamatīgi līst.
  Trešdien, 19. augustā sprints, kas norisināsies Turnovas pilsētas ielās Latvijas pārstāvjiem mazliet pierastākā apvidū un citu valstu sportistu fiziskais pārspēks varētu nebūt tik liels, kā citās disciplīnās. Tomēr jāatceras – lielāki ātrumi, lielākas iespējas kļūdīties, tādēļ koncentrēšanās un kartes izpratne noteiks ļoti daudz.
  Ceturtdien - atpūtas diena, bet piektdien, 21. augustā garā distance, kura jau trīs gadus norisinās A un B finālos. A finālā katrai valstij ir vismaz viena garantēta vieta, bet pārējiem jāuzrāda labi rezultāti čempionāta pirmajās disciplīnās, lai tiktu pie iespējas startēt A finālā.
  Sestdien sacensību noslēgumā komandu stafete, kurai dalībniekus Latvijas vīru izlases starpā izvēlēsies pēc rezultātiem čempionātā, bet dāmām uz starta izies Ingrīda Šmite, Aiga Strazdiņa un juniore Kendija Aparjode.
  Pasaules čempionāta oficiālā mājaslapa: http://www.wmtboc2015.cz/, Starptautiskās Orientēšanās federācijas tiešsaistes rezultātu centrs: http://livecenter.orienteering.org/.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028450012207031