Ziņas - Noskaidroti jaunie Latvijas velo orientēšanās čempioni sprinta un vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Noskaidroti jaunie Latvijas velo orientēšanās čempioni sprinta un vidējā distancē

  03.08.2015

  Maija Pētermane | 2 komentāri

  Daugavpilī, Ruģeļu apkaimē, aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Latvijas čempionāts velo orientēšanās sprinta un vidējā distancē un tika noskaidroti jaunie čempioni. Par Latvijas ātrākajiem MTBO sprinteriem tika kronēti Mārtiņš Linde un Aiga Strazdiņa, savukārt vidējā distancē uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Mārtiņš Lasmanis un Ingrīda Šmite.

  OK “Stiga” rīkotajās sacensībās sestdien 1. augustā sportisti izgāja uz starta sprinta distancē, kura vijās pa Daugavpils Ruģeļu ūdenskrātuves apkaimi Daugavas krastos. Vīru elites grupā otro vietu distancē, bet 1. vietu Latvijas čempionātā izcīnīja Mārtiņš Linde, kuram tā bija jau otrā medaļa sezonā. Nepilnu mēnesi atpakaļ M. Linde kāpa uz pjedestāla trešā pakāpiena LČ garajā distancē.

  Otro vietu LČ sprinta distancē, no uzvarētāja atpaliekot 50 sekundes, izcīnīja Mārtiņš Lasmanis, savukārt trešais, tikai par 15 sekundēm apdzenot Eduardu Rēnu, bija Atis Heinols.

  Dāmām absolūti labāko laiku uzrādīja Aiga Strazdiņa, sudraba medaļa, tāpat kā garajā distancē, - Dinai Zobenai, bet Mārīte Knēta ieguva trešo vietu.

   


  /Vīru V21 grupas pjedestāls sprinta distancē/

  Svētdien – vidējā distance, kas šoreiz bija ārkārtīgi aizraujoša. Sportisti sacentās pilsētnieku iecienītā sēņošanas un ogošanas mežā ar attiecīgi izteiktu taku tīklu, daļa trases pa Daugavas krastiem, urbānām teritorijām, atklātiem laukumiem. Nekādas izredzes konkurentiem šoreiz neatstāja iepriekšējās dienas sudraba medaļnieks Mārtiņš Lasmanis, tā revanšējoties par ne pārāk veiksmīgajiem sezonas iepriekšējiem mēnešiem. Par M. Lasmaņa uzvaru īpašs prieks ir visai velo orientēšanās sabiedrībai, jo viņa rīkotie Velomagnēti un Latvijas MTBO trīsdienas ar augstvērtīgu organizāciju un labas kvalitātes kartēm dod labu pieredzi un iespējas sacensties citiem sportistiem.

   


  /Vīru V21 grupas pjedestāls vidējā distancē/

  Otrajā vietā vidējā distancē Edgars Bričonoks, bet trešais – Eduards Rēns, kurš bronzas medaļu pievienoja garajā distancē izcīnītajam sudrabam. E. Bričonoks arī pērn šajā disciplīnā izcīnīja sudrabu, savukārt pagājušā gada čempions Andris Kivlenieks šoreiz uz starta neizgāja.

  Dāmām vidējā distancē uz augstākā pakāpiena kāpa Ingrīda Šmite, Mārīte Knēta šoreiz otrā, bet Aiga Strazdiņa – trešā.

   


  /Šampanieša duša labākajām dāmām vidējā distancē/

  Pilni rezultāti LČ sprintā pa grupām:

  http://okstiga.com/results/2015/velo_results_1diena.html/

  Pilni rezultāti LČ vidējā distancē pa grupām:  http://okstiga.com/results/2015/velo_results_2diena.html/

   

  Jāatzīmē OK Stiga ieguldījums kvalitatīva Latvijas čempionāta sarīkošanā tieši no organizatoriskā viedokļa, labi iekārtota arēna, svētku atmosfēra sacensību norises vietā, komentētāji, operatīvi rezultāti un interesantas kartes – šie visi apstākļi ir ārkārtīgi būtiski, lai turpinātu veicināt interesi par velo orientēšanos un turpmākajos gados spētu piesaistīt arvien jaunus dalībniekus.

  Daugavpilī notikušās sacensības bija arī priekšpēdējais Latvijas Kausa posms, nākamās jau būs sezonas pēdējās sacensības – 18. un 19. septembrī Kocēnu novada čempionāts (Līdz šim pazīstams kā Valmieras čempionāts).  

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 04.08.2015 09:30
  Mārtiņš Lasmanis
  Jā, un kā teica Ursula Hausermann (IOF MTBO komisijas pārstāve), tad sacensību organizēšanas jomā Šveiciešiem ir daudz ko pamācīties no mums!
 • 03.08.2015 20:02
  Mārtiņš Lasmanis
  Paldies Matīsam Ratniekam, Jānim Gaidelim, Paulim Bričonokam un visiem OK Stiga biedriem un viņu draugiem, kuri palīdzēja noorganizēt šo Latvijas velo-o čempionātu labā līmenī! Ļoti ceru, ka Daugavpils turpmāk kļūs par tradicionālu un stabilu mājvietu kādam no Latvijas MTBO kausa posmiem.

Atlikušo zīmju skaits:

0,036679029464722