Ziņas - Pirmo reizi Daugavpilī norisināsies Latvijas čempionāts MTBO sprintā un vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Pirmo reizi Daugavpilī norisināsies Latvijas čempionāts MTBO sprintā un vidējā distancē

  23.07.2015

  Maija Pētermane | 1 komentārs

  Nākamās nedēļas nogalē, 1. un 2. augustā pirmo reizi Daugavpilī notiks OK “Stiga” rīkotais Latvijas velo orientēšanās čempionāts sprintā un vidējā distance. Pieteikšanās vēl līdz 28. jūlija vakaram

  Sacensību centrs atradīsies pie Ruģeļu ūdenskrātuves, kur vēl nesenā pagātnē bija plānots būvēt Daugavpils hidroelektrostaciju. Dalībniekiem divu dienu garumā tiek piedāvāta iespēja izbaudīt ļoti dažādu apvidu, kas apvienots vienā kartē. Daugavas krasta nogāzē – priežu jaunaudzes, kas mijas ar atklātām un pusatklātām vietām, ziemeļos – Melnā grava un bijušais kūdras purvs.


  Apvidus bagāts ar dažāda lieluma ceļiem, kas padara šo vietu piemērotu velo čempionāta norisei. Maksimālā augstumu starpība apvidū – 40 metri.


  Sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks stāsta, ka sprinta distance sestdien norisināsies ļoti interesantā apvidū. Distances vedīs caur neregulāras formas privātmāju ciematu un mežu ar vidēja biezuma ceļu tīklu. Daļa ceļu, it īpaši privātmāju ciematā – grantēti. Meža taciņas šajā gadā laikā aizaugušas ar zāli, bet labi braucamas.


  Tur pat netālu svētdien risināsies vidējā distance, kurā diezgan daudz grants ceļu, smilšainu posmu ļoti maz.


  Gan sprinta, gan vidējā distancē elites grupās starta izlozē tiks pielietoti “sarkanās grupas” veidošanas principi. Kā jau ierasts daudzās sacensībās šogad, arī Daugavpilī Latvijas čempionātā atzīmēšanās notiks ar SportIdent AIR bezkontakta sistēmu.


  Bildes no sacensību apvidus iespējams apskatīties OK Stiga mājaslapā.

  Jāatgādina, ka pagājušajā gadā Latvijas čempiona titulu sprintā izcīnīja Egils Kampuss, bet vidējā distance uzvarēja Andris Kivlenieks. Dāmu elites grupā sprintā pērn labākā bija Aiga Strazdiņa, bet vidējā distance – Ingrīda Šmite.


  Plašāka informācija par sacensībām: http://izaicinajums.okstiga.com/vasaras-izaicinajums/
  Pieteikšanās: http://www.okarona.lv/ok_arona/sa6.php/.

  Šajās dienās vienlaikus norisināsies arī skrējēju sacensības "Vasaras izaicinājums".

  Sacensību programma:

  1. augusts
  12:15 – sacensību atklāšana
  13:00 – “Vasaras izaicinājuma” pirmā dalībnieka starts vidējā distancē
  15:00 – Latvijas MTB-O čempionāta pirmā dalībnieka starts sprinta distancē
  17:00 – Latvijas MTB-O čempionāta sprinta distances apbalvošana

  2. augusts
  10:00 – Starts Latvijas MTB-O čempionātam vidējā distancē
  11:00 – “Vasaras izaicinājuma” pirmā dalībnieka starts garajā distancē
  12:30 – Latvijas MTB-O čempionāta vidējās distances uzvarētāju apbalvošana
  14:00 – “Vasaras izaicinājuma” apbalvošana

   

  Sacensības atbalsta Daugavpils Sporta pārvalde, Ādažu čipsi, Lux Express, Rāmkalni, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs un Iļģuciema kvass.

   

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 27.07.2015 11:28
  Paulis Bričonoks Bričonoks
  Aicinu visus mtbo cienītājus apmeklēt Daugavpili.Apvidus ļoti piemērots kvalitatīvām velo-o distancēm.Ceru, ka Jānim G.izdosies to pilnībā realizēt.Ceļu segums no asfalta līdz uzartām stigām,ceļiem,kas ir braucami-patreiz aktīvs ogošanas periods (pārvietojas auto,cilvēki).Pēc finiša gaida ūdens peldes blakus esošajā ūdenskrātuvē.Daugavpils pilsētai arī patīkams kolorīts,pārsteidzoši liela alus izvēle... .
  Paulis

Atlikušo zīmju skaits:

0,03118896484375