Ziņas - Latvijas čempioni MTBO garajā distancē – Toms Veits un Ingrīda Šmite ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijas čempioni MTBO garajā distancē – Toms Veits un Ingrīda Šmite

  06.07.2015

  Maija Pētermane | 1 komentārs

  Nedēļas nogalē Amatciema apkaimē aizvadītas tradicionālās orientēšanās daudzdienas “Kāpa 2015”, kuru ietvaros šogad notika arī Latvijas velo orientēšanās čempionāts garajā distancē un par uzvarētājiem Elites grupā kronēti Toms Veits un Ingrīda Šmite.

  Sacensības notika Latvijai neparastā apvidū, lielai daļai distances vijoties pa Amatciema teritoriju ar tās mākslīgi veidoto ainavu, daudzām ūdenskrātuvēm, ceļiem un celiņiem.

  Jāuzteic distances plānotāja Edgara Bričonoka paveiktais, kurš spēja maksimāli izmantot karti un piedāvāt patiesi interesantu distanci, kuru kā tehnisku un ar daudziem ceļu variantiem uzteica arī sacensību kopvērtējuma uzvarētājs Tonis Erm.

  Igaunijas pārstāvis Tonis Erm garajā distancē uzrādīja labākos laikus praktiski visos etapos un likumsakarīgi nodrošināja sev pirmo vietu, sekotāju apsteidzot par vairāk nekā astoņām minūtēm. Otrā vieta un Latvijas Čempionāta Zelta medaļa – T. Veitam (Purva Bridējs). Trešajā un ceturtajā vietā Lietuvas pārstāvji Regimantas Kavaliauskas un Petras Andrašiūnas, savukārt piektajā vietā kopumā, bet Latvijas čempionātā otrajā vietā – 2013. gada garās distances čempions Eduards Rēns (A2). Bronzas godalga – Mārtiņam Lindem (Ozons).

  Neveiksme piemeklēja pagājušā gada čempionu Uģi Voiceščuku (Burkānciems), kurš diemžēl šajās sacensībās nefinišēja.

  Dāmu Elites grupā garajā distancē uzvarēja un jau otro gadu pēc kārtas par Latvijas čempioni kļuva Ingrīda Šmite (Auseklis). Sudraba medaļu izcīnīja Dina Zobena (Purva Bridējs), bet bronzas godalgu – Mārīte Knēta (Mona).

  Otrajā “Kāpa 2015” dienā Amatciemā notika Sprinta sacīkstes, kurā vīru Elites distancē atkal uzvarēja T. Erm, labākais no latviešiem – Aivis Zetmanis (Azimuts) ceturtajā vietā. Dāmām uzvaras laurus plūca Asta Šimkonienė no Lietuvas, bet otrā bija pašmāju sportiste Aiga Strazdiņa (Meridiāns).

  Šīs sacensības vienlaikus bija arī Latvijas Kausa 10. un 11. posms un dažu dienu laikā rezultāti tiks iekļauti kopvērtējumā. Nākamais kausa posms būs pēc nepilna mēneša Daugavpilī, kur notiks Latvijas čempionāts sprinta un vidējā distancē.

  Savukārt papildināt WRE punktu bagāžu iespējams “BikEst 2015” Igaunijas trīsdienās, kuras šoreiz būs arī pasaules ranga ieskaites sacensības. Informācija atrodama biļetenā šeit: http://www.okvoru.ee/html/2015/BikEst/BikEst_en.pdf.

  “Kāpa 2015” daudzdienu rezultāti un posmu laiki: organizatoru mājaslapā

  Jāatgādina, ka šīs bija arī pēdējās atlases sacensības Latvijas izlases sastāva noteikšanai startam augustā Čehijā gaidāmajā Pasaules čempionātā MTBO un pēc velo orientēšanās komisijas aprēķiniem un ieteikumiem izlases sastāvu 15. jūlijā plānots apstiprināt Latvijas Orientēšanās federācijas valdes sēdē.

   

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,0467689037323