Ziņas - Pēc Lietuvas čempionāta MTBO iezīmējas līderi atlasē uz vietām izlasē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.augusts /
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Pēc Lietuvas čempionāta MTBO iezīmējas līderi atlasē uz vietām izlasē

  03.06.2015

  MTBO komisija | Nav komentāru

  Nedēļas nogalē Šauļos aizvadīts Lietuvas čempionāts MTBO sprinta un vidējā distancē, kas bija arī viena no atlases kārtām, lai pretendētu uz vietām Latvijas izlasē startam augusta gaidāmajā pasaules čempionāta.

  Līdz ar to aizvadītas nu jau vairākas atlases kārtas un ir iezīmējušies potenciālie izlases līderi.

  Lietuvā pirmajā dienā sprinta sacensībās labākais no latviešiem bija Edgars Bričonoks, kas gan uzreiz pēc finiša nebija apmierināts ar savu sniegumu, rēķinot vismaz pusotru minūti kļūdās. Beigās tas deva 4. vietu. Labu sprintu nobrauca Uģis Voiceščuks, praktiski nobraucot bez kļūdām, un beigās sastrādājoties ar spēcīgo igauni Margusu Halliku.

  /E. Bričonoks īsi pēc starta/ 

  Pārējiem vietas otrajā desmitā. Etapu laiku analīze atklāj, ka par atzīmēšanos nepareizā diskvalificētais Aivis Zetmanis varētu būt nobraucis pat labāk par E.Bričonoku, bet ko tas dod, ja trūkst viens īstais punkts? Labu sacīksti aizvadījis Ēriks Gruzde braucot 4.-5. vietas tempā, taču distances otrajā pusē nolauztais ātrumu pārslēdzējs lika izstāties. 

  Vidējā distance ļoti tīra sacīkste izdevās Eduardam Rēnam, etapu laikos ar sarkanu, jeb kļūdās, atstājot tikai 30 sekundes, kas ir ļoti maz. Pārējie mūsējo rezultāti ļoti blīvi.

   

  /Cīņa par vērtīgajām sekundēm vidējā distancē/

  "Sprints man galīgi nepadevās, tur sāku par ātru, un rezultātā jau uz 2. KP uztaisīju episku izmēru kļūdu. Uz mirkli zaudēju koncentrēšanos, neizlasīju karti, un nokļuvu paralēlā situācijā, kur 3-4 minūtes vienkārši lēni braukāju gar mājām, pūloties saprast, kas notiek,” tā par pirmās dienas neveiksmi izsakās E.Rēns

  Jāatzīst, ka lietuviešiem karšu mērogi nesakrita ar biļetenā publicēto, taču 1:7500 šajos apvidus jebkurā gadījumā bija labāka izvēle par solīto 1:10000. Bija problēmas ar krāsām, asfaltētie ceļi un laukumi bija slikti lasāmi. Distanču garumi perfekti sakrita ar plānoto, taču, salīdzinot ar IOF standartiem, plānotais sprints bija nedaudz par garu, savukārt vidējā distance mazliet par īsu. Iespējams tāpēc, ka distanču plānotājs (Donatas Mickus, Kurzemes pavasara MTBO abu dienu uzvarētājs), negribēja atstāt nevienu interesantu ceļu variantu neizmantotu. 

  Lietuvas čempionāts bija trešās un ceturtās no sešām atlases sacensībām izlases noteikšanai uz Pasaules čempionātu. Trīs sportisti tiks noteikti saskaņā ar atlases sacensību rezultātiem, pārējos nosauks izlases komisija. 

   

  Šobrīd vadībā ir E. Bričonoks, un viņš var būt visai drošs par palikšanu Top 3, jo viņu apsteigt var tikai E.Rēns, ja uzvarēs Latvijas čempionātā garajā distancē, un Mārtiņš Linde, ja būs labākais Kāpas sprintā. Savukārt trijniekā joprojām var iekļūt jebkurš. 

  Dāmām maksimālo punktu skaitu jau nodrošinājusi Inese Kauķe, uzvarot 3 no 4 sacensībām, taču šeit atlases ir vairāk prestiža jautājums, jo nav skaidrs, vai uz Pasaules čempionātu Čehijā dāmām aizbrauks vispār pilna stafetes komanda.

   

  /Inese Kauķe un Aioga Strazdina uz vienas takas Šauļos/

  Nevar noliegt, ka velo orientēšanās vidē dalība izlasē ir lielā mērā entuziasms, kas balstīts uz pašfinansējumu. Tas lielā mērā ietekmē izvēli piedalīties vai nepiedalīties Pasaules čempionātos, kas ir dārgs prieks. Sportistu skaits parasti kļūst zināms tikai īsi pirms sacensībām, attiecīgi arī atlases kļūst daļēji formālas. Pozitīvi, ka par izlasi vismaz interesi izrāda 10 uzvārdi, kas ir krietns progress salīdzinot ar situāciju vēl pirms dažiem gadiem.

   

  http://velo.lof.lv/docs/2015/atlases-rez-2015.pdf

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,042990207672119