Ziņas - Pirmajā MTBO Latvijas kausa posmā uzvar Donatas Mickus un Aiga Strazdiņa ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Pirmajā MTBO Latvijas kausa posmā uzvar Donatas Mickus un Aiga Strazdiņa

  05.04.2015

  MTBO komisija | Nav komentāru

  Lieldienu brīvdienās Saldus apkaimē pie Zebrus ezera notika orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, kuras pirmo reizi bija arī velo orientēšanās Latvijas kausa posms. Abās dienās elites grupās labākie bija Lietuvas sportists Donatas Mickus un Aiga Strazdiņa no Cēsīm.

  Sestdien sportisti sacentās vidējā distancē, savukārt svētdien uz starta izgāja saīsinātā garajā distancē. Lai arī sacensības aptvēra ne pārāk plašu teritoriju, un karte bija maza, abu dienu distances bija izveidotas ļoti interesantas.

  Vīru elites grupā pirmajā dienā labākais bija Donatas Mickus no Lietuvas, kurš ar 43 sekunžu pārsvaru bija labāks par savu tautieti Regimantu Kavaļauskas. Trešajā vietā vēl 4 sekundes vēlāk– Dmitrijs Mironovs (Baltkrievija). Distanci ātrāk sāka R.Kavaļauskas un 10. kontrolpunktā viņa pārsvars pār tuvāko sekotāju sasniedza jau 40 sekundes. Taču nākamos 5 etapus labākos laikus uzrādīja D.Mickus un 15. kontrolpunktā abu sportistu kopējais laiks jau bija identisks. D.Mickus uzvaru nodrošināja stabilāk aizvadītas pēdējās 20 minūtes, lai gan nelielas kļūdiņas bija abiem. 

  Otrajā dienā jau iesildoties varēja redzēt, ka D.Mickus  noskaņojas uzvarēt vēlreiz. Pirmās 10 minūtes aizvadītas mierīgāk, kam sekoja labākie vai gandrīz labākie laiki nākamos 12 kontrolpunktus pēc kārtas, un finišā pārsvars pār otrās vietas ieguvēju Uģi Vocesčuku sasniedza +4:32. Trešajā vietā Regimantas Kavaļauskas, kurš  līdzīgi kā pirmajā dienā, sāka zaudēt laiku distances otrajā pusē, izsēja 90 sekunžu pārsvaru pār U. Voiceščuku un finišā zaudēja viņam 3 sekundes.

  Abās dienās jāatzīmē Edgara Krūmiņa ātrums, kuram šī ir pirmā nopietnā sezona Latvijas Kausa sacensībās, un vispār ārpus Velo-Magnēta sacensībām.  Piemēram, vidējā distancē D. Mickum ir 8 labākie posmu laiki, E. Krūmiņam pat 9 labākie laiki. Abiem kopā 17 no 21, pārējiem neatstājot gandrīz neko!

  Dāmām labākā gan vidējā gan garajā distancē bija Cēsu sportiste Aiga Strazdiņa, pirmajā dienā pārspējot Renatu Paulaiskieni par 2:47 un Astu Simkonieni par 5:44 minūtēm. Diemžēl otrajā dienā lietuvietes devās mājās, un Aigas pārsvars pār 2. un 3. vietā esošajām Inesi Kauķi un Mārīti Knētu pārsniedza 19 (!!!) minūtes. 

  Nākamais LK posms jau pēc nedēļas būs Ziemeļu kauss Carnikavā, kas notiks kopā ar Ziemeļu divdienām. Pieteikšanās iespējama līdz otrdienas, 6. aprīļa vakaram. Iespējams, ka šajās sacensībās būs mazāk lietuviešu, jo viņiem tālāks ceļš, kā arī diez vai no treniņnometnes Portugālē būs paspējuši atgriezties Igaunijas sportisti, kas šī iemesla dēļ nestartēja arī Kurzemes pavasarī.

   

  Pilni rezultāti un splitu laiki: http://www.pavasaris.lv/

  Latvijas Kausa kalendārs: http://lof.lv/velo-os-kalendars/, izvēloties sadaļu “Latvijas Kauss”.

Atlikušo zīmju skaits:

0.026771068572998