Ziņas - Latvijas MTBO čempionāta garajā distancē triumfē Ingrīda Šmite un Uģis Voiceščuks ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.jūlijs /
Maruta, Alda
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Latvijas MTBO čempionāta garajā distancē triumfē Ingrīda Šmite un Uģis Voiceščuks

  01.07.2014

  Mārtiņš Lasmanis

  Latvijas MTBO garās distances čempionātam bija izvēlēta norises vieta Tukuma pusē ar mūsu zemei paprāvām reljefa formām (Kāpas MTBO sacensību 1. diena). Turklāt šajā apvidū tradicionāli norisinās iecienītie kalnu riteņbraukšanas MTB-maratonu seriālu posmi ar neskaitāmām sakņainām un līkumainām taciņām, kas sacensību dalībniekiem solīja ne tikai sarežģītu orientēšanos un ceļu variantu izvēles iespējas, bet arī fiziskā spēka un tehniskas braukšanas iemaņu, kā arī rakstura pārbaudījumu. Īsāk sakot- Latvijas čempionātu ar lielo burtu.

   

  Dāmu elites grupā ne tik tehniski sarežģītajā distances sākuma daļā sīkstu pretestību topošajai čempionei izrādīja Aiga Strazdiņa, bet kalnainākajā un sarežģītākajā trases rajonā acīmredzami izpaudās Ingrīdas pārsvars. Ne velti viņa ir viena no Latvijas labākajām MTB braucējām. Turklāt distances turpinājumā Aiga pieļāva vairākas rupjas kļūdas, kas ļāva Ingrīdai izcīnīt vairāk nekā pārliecinošu uzvaru un Latvijas čempiones titulu. Aigai sudraba godalga, par bronzas godalgu visas distances garumā sīvi spēkojās Inese Kauķe un Mārīte Knēta, diemžēl, lai paveiktu ko vairāk tik sarežģītā trasē, viņām pietrūka tieši braukšanas iemaņu.

  Karte:

   

  Vīru elites grupai distances plānojums paredzēja jau neilgi pēc starta “ķerties āzim pie ragiem”- t.i., 3 reizes ņemt Āža kalna virsotnē novietoto taurenīša kontrolpunktu. Tieši šeit, izmantojot savu fizisko spēku, Latvijas čempionāta līdera pozīcijā izvirzījās spēcīgākais garo distanču speciālists Uģis Voiceščuks. Līdz pat distances vidum viņam ļoti cieši sekoja Mārtiņš Lasmanis, bet distances turpinājumā Mārtiņa izpildījumā sekoja kļūdiņu un ne labāko ceļu variantu izvēles sērija, kas ļāva Uģim iegūt pietiekami drošu pārsvaru, toties saasinājās intriga par sudraba medaļas likteni, jo nu jau Eduards Rēns mina uz papēžiem. Mārtiņam tomēr izdevās nosargāt sudraba medaļu, bet bronzas medaļas ieguvēja noteikšanā viss izšķīrās pēdējā kontrolpunktā- cīnoties līdz galam, Eduards steigā  atzīmējās nepareizā (skrējēju) KP, tādējādi zaudējot pārliecinošu trešo vietu Latvijas čempionāta ieskaitē. Tas ļāva bronzas medaļu savā īpašumā iegūt Latvijas ziemas orientēšanās izlases līderim Andrim Kivleniekam.

  Karte:

  Jāatzīmē, ka absolūti ātrāko rezultātu uzrādīja Igaunijas sportists Riivo Roose.

   Latvijas 2014. gada garās distances čempionāta medaļu ieguvēji:

  Vīru Elites (V21) grupā

  1. Uģis Voiceščuks, 2. Mārtiņš Lasmanis, 3. Andris Kivlenieks 

  Dāmu Elites (S21) grupā 

  1. Ingrīda šmite, 2. Aiga Strazdiņa, 3. Inese Kauķe 

  Jauniešu V16 grupa:

  1.Viesturs Veits, 2. Māris Heinols, 3. Pauls Alberings

  Dāmu S40 grupā:

  1. Sarmīte Gobiņa, 2. Indra Lange, 3. Dace Saulīte   

  Kungiem V40 grupa:

  1. Raitis Muižnieks, 2. Egils Gruzde, 3. Ivo Lupkins

  "Kāpa" velo orientēšanās divdienās par uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuva igaunis Margus Halliks, otrajā vietā ierindojās labākais Latvijas pārstāvis - Uģis Voiceščuks (vipsport.lv), bet sieviešu konkurencē labākā orientieriste uz velosipēda izrādījās Ingrīda šmite (Auseklis IK).

  Pilni rezultāti un splitu laiki apskatāmi šeit- http://2014.kapa.lv

  Paldies Paulim un Edgaram Bričonokiem, kā arī viņu komandai par lieliskajām sacensībām! 

  Ps. Vairs atlikušas tikai nepilnas 2 nedēļas līdz Latvijas MTBO čempionu noskaidrošanai sprintā un vidējā distancē. Visa informācija atrodama caur http://velo.lof.lv/  

Atlikušo zīmju skaits:

0,040950059890747