Ziņas - Tautas rogainings Baldonē, 25 septembrī ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

13.augusts /
Velga, Elvīra
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Tautas rogainings Baldonē, 25 septembrī

  16.09.2011

  Gints Pētersons

  25 septembrī visi laipni aicināti uz Tautas rogainingu ,kas notiks Baldones apkārtnē. Izstāstīšu nezinātājiem, kāpēc ir vērts izmēģināt šo orientēšanās sporta veidu. LAIKS, DISTANCE, ATPŪTA.

  LAIKS. Parasti Magnētā distance ir saplānota un tā jāveic pēc iespējas ātrāk. Sasniedzot finišu, izrādās lielākā daļa no mums ir skrējusi "par ilgu", jo uzvarētāja laiks ir krietni vien labāks. Lai cik dīvaini neliktos, bet rogainingā vienmēr pietrūkst laika neatkarīgi no Jūsu izvēlētās distances garuma 4, 8 vai 24 stundas, jo gribas atrast vairāk kontrolpunktu.

  DISTANCE. Nav jāsatraucas par sarežģīto distanci, ko saplānojis sacensību organizātors. Jūs saņemat karti ar iezīmētu startu/finišu un kontrolpunktiem, un tālāk pašiem ir iespēja  saplānot distanci atbilstoši saviem un komandas biebru spēkiem, kā arī iespēja to izdarīt labāk par citām komandām. Atliek vien noprast (uzminēt) cik kilometrus stundā Jūs spēsiet pieveikt. Ieteiktu nemēģināt savienot visus kontrolpunktus, tas pa spēkam būs tikai līderiem. Uzmanību jāpievērš kartes mērogam - 1:20000, Magnētā parasti ir 1:7500.

  ATPŪTA. Pēc savas pieredzes ieteiktu pirmajā reizē doties četru stundu distancē un izbaudīt rogaininga piedzīvojumu. Varat būt praktiski un nekautrējaties pasēņot distances laikā. Lai vecākiem palīdzētu risināt problēmu "Kur likt bērnu?", šogad rogaininga laikā būs arī bērnu (Magnēta skoliņas) pārgājiens, aptuveni trīs stundu garumā. Bērnu pārgājiens ir bez maksas. Piedalīties drīkst visi bērni (arī no citiem klubiem)vecumā no 5 līdz 12 gadi. Precizēta informācija tiks ievietota mājas lapā.

  Uz tikšanos mežā!
  Gints Pētersons

Atlikušo zīmju skaits:

0,10916185379028