Ziņas - LK rogainingā 2020 uzņem apgriezienus, ERČ tuvojas ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.jūlijs /
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • LK rogainingā 2020 uzņem apgriezienus, ERČ tuvojas

  28.02.2020

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Parastos gados Embūtē bija pirmais lielais pavasara rogainings un tad līdz nākamajam LK posmam nācās kādu brīdi pagaidīt. Šogad rogaineri sezonu iesāka jau 11. janvārī ar Ziemassvētku kauju rogainingu. 

  Šķiet, ka pat var teikt, ka iepriekšējā sezona tā īsti nemaz nebeidzās, bet plūstoši pārgāja nākamajā. Rīgā visas ziemas garumā bija iespēja piedalīties arī treniņsacensībās MiniRogo, kas ar uzvarētāju apbalvošanu noslēdzās 22. februārī. . Latvijas rogainingā īpašs gads bija arī 2017., kad pie mums notika Pasaules rogaininga čempionāts. Vai 2020. izvērtīsies tikpat ipašs un varēsim savējos sumināt arī ERČ? 

  Latvijas rogaininga kauss ir iesācies aktīvi un arī Embūtē būs daudz dalībnieku, kas cīnīsies par LK ieskaites punktiem gan īsajā (4h), gan vidējās distancēs (8 un 12h). Astoņu un divpadsmit stundu kontrollaika rogainieriem daļa distances būs jau pa tumsu. Tāda iespēja patrenēties tumsā pirms gaidāmā ERČ vēl būs tikai OKZK Nakts rogainingā 3. maijā Mordangā, tāpēc gandrīz visi potenciālie līderi ir starta sarakstā un neapšaubāmi izmantos katru minūti, lai testētu sevi un ekipējumu. Embūte ir īpaši prasīgs apvidus gan fiziskā, gan navigācijas ziņā, viegli nebūs nevienam. Martā un aprīlī LK ir pārtraukums, tomēr treniņiespējas ir plašā piedāvājumā - līdztekus jau tradicionāliem rogainingiem šogad sevi ir pieteicis "Vadātājs" organizēts seriāls, kas piedāvā regulāru iespēju izskrieties pa Rīgas ielām (www.vadatajs.lv). Martā ir pieejami arī divi pavisam jauni rogainingi - Zaķu rogainings Nītaurē un Bārbeles rogainings, no kuriem pirmais sola Vidzemes paugurus, bet otrais - Zemgales līdzenumus.

  Savukārt Rīgā nupat ir noslēdzies nu jau tradicionālais rogainingu seriāls MiniRogo, kas katru gadu aukstajā un tumšajā sezonā pulcē tos, kuri arī ziemā nav ar mieru sēdēt uz dīvāna un vērot TV. Seriālā piedalījās dalībnieki gan ar mērķi izkustēties, gan ar mērķi motivēt sevi trenēties, gan tie, kam treniņplānā bija ierakstīts "tempa skrējiens". Gan jau, ka bija arī mērķis uzvarēt kaimiņu vai noskriet labāk kā ierastais komandas biedrs, jo minirogo norisinās kā individuālas sacensības. Lai nu kā, bet vidējie ātrumi dažos posmos bija pamatīgi - stundas kontrollaikā pieveikt vairāk kā 13 km gaisa līnijā bieži vis negadās rogainingā, vai ne? Kopvērtējumā vīriešiem uzvarēja Krišjānis Mežulis, kas ir īso rogainingu speciālists. Savukārt sievietēm pirmā vietā ir Ieva Upmace-Grīviņa, kas  2017. gada WRC bija uz goda pjedestāla jauktajām komandām un ir arī ERČ 2020 pieteikumu sarakstā.

  ERČ starta sarakstā ir gandrīz 700 dalībnieki, no kuriem 313 ir no Latvijas. Vīriešu komandām no mūsējiem noteikti par labu rezultātu cīnīsies "Laid mums tur laimē diet" ar Zigmundu Bīberu un Albertu Jasānu sastāvā, sieviešu komandām pieteikumā zināmu un nopelniem bagātu līderu izskatās, ka nav, bet ir vairākas perspektīvas komandas. Savukārt, kā jau ierasts, jaukto komandu konkurencē Latvija startē ar vairākām lieliskām komandām: pasaules arēnā uz goda pjedestāla jau pabijušie "Surikati" ar Pēteri Grīviņu un jau pieminēto Ievu Upmaci-Grīviņu sastāvā; "Divi slapji krekli" ar Anitu Liepiņu un Valteru Kaminski sastāvā, kā arī pagājušā un šajā sezonā Latvijas rogaininga kausā izcilus rezultātus un trenētību demonstrējošie "PB" ar Ievu Biedrīti un Sandi Pētersonu sastāvā. Arī veterānu grupās mums jau ierasti ir labas iespējas kāpt uz goda pjedestāla - starta sarakstā ir gan nopelniem bagātas komandas, gan jaunveidotas komandas, kuru sastāvā ir ļoti pazīstami vārdi, kā piemēram, "Kāpa ozonā" ar Ligitu Grundi un Alīdu Ābolu, kuru spējas cīnīties un uzvarēt nevienam jautājumus nerada.

  Īpašs prieks par ERČ pieteiktajām junioru grupu komandām, no kurām 4 ir no Latvijas. 

  ERČ norisināsies no 6.-7.06 Milzkalnā, pie Tukuma.

  Visa informācija par rogainingiem Latvijā www.rogaining.lv.

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,035034894943237