Ziņas - Pirmais baskāju rogainings Latvijā un pasaulē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Zane, Zuzanna
19.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Pirmais baskāju rogainings Latvijā un pasaulē

  30.05.2018

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Pirmo reizi Latvijā, Eiropā un... arī pasaulē, baskāju rogainings šovasar notiks tieši Latvijā. Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar VIVOBAREFOOT Baltic šovasar, 15. jūlijā rīko baskāju rogainingu Saulkrastos.

  Kamēr jūlijā Latvijas kausa orientēšanās sacensībās ir pauze – LOF aicina izbaudīt rogainingu Saulkrastos, kur, līdztekus parastajām grupām, būs arī kas neierasts – baskāju klase.

  Visā pasaulē un arī Latvijā arvien vairāk skrējēju pievēršas tā dēvētajai baskāju jeb dabiskajai skriešanai (barefoot/natural running). Patiesībā tas nav nekas jauns, bet atgriešanās pie skriešanas tehnikas, kādu cilvēkos likusi pati Daba – tieši šādi mūsu senči skrējuši gadu tūkstošiem, pirms radīti mūsdienu sporta apavi. Daudzi speciālisti atzīst, ka dabiska skriešanas tehnika ir veids kā izvairīties no traumām un saglabāt skriešanas prieku ilgāk!

   

  Bieži vien rogainingi tiek rīkoti samērā skarbos apvidos un laikapstākļos, bet šoreiz organizatori ir izvēlējušies saudzīgu apvidu, lai ikviens var izmēģināt - vai nu piedaloties baskāju klasē (bez apaviem) vai kādā no jau pierastajām vīriešu, sieviešu vai jaukto komandu klasēm (ar apaviem). Baskāju rogainings notiks Saulkrastu apkārtnē 15. jūlijā un dalībnieki kontrolpunktus varēs meklēt pa Saulkrastiem un apkārtējiem ciemiem, pludmalē un mežā. Kontrollaiks būs 3 stundas baskāju, ģimeņu un tautas klasēs, savukārt pārējiem - 4 stundas. 

   

  “Man šķiet šim pasākumam jābūt vienreizējam piedzīvojumiem un sajūtām bagātam. Tas arī iemesls, kādēļ piekritām to atbalstīt ar visforšākajām balvām baskāju klasēs, protams, jo gribam mudināt, lai cilvēki izkāpj no savām kurpēm un izkustās!” savu motivāciju atklāj Vivobarefoot Baltic vadītāja Iveta Sondore.

   

  Starts un finišs Saulkrastu sporta centrā, reģistrācija no 10:00, kartes 11:00, starts 12:00

  Savukārt 10:30 par dabiskas un baskāju skriešanas plusiem un ieguvumiem veselībai un sportiskajiem panākumiem pastāstīs Latvijas pazīstamākais baskājis un Ginesa pasaules rekorda īpašnieks 5 km skriešanā pa sniegu ar basām kājām Edgars Rencis!

   

  Vairāk informācijas par pasākumu un reģistrācija: www.rogaining.lv

Atlikušo zīmju skaits:

0.045294046401978