Ziņas - Pirmo reizi Latvijā norisināsies Pasaules čempionāts rogainingā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.jūlijs /
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Pirmo reizi Latvijā norisināsies Pasaules čempionāts rogainingā

  14.08.2017

  Agnese Kuzmina | Nav komentāru

  No 18. līdz 19. augustam Rāznas Nacionālā parka teritorijā norisināsies Pasaules čempionāts rogainingā (World Rogaining Championships 2017), pulcējot ap 990 labāko šī izturības sporta veida sportistu no visas pasaules.

  Pasaules čempionāts rogainingā notiks jau piecpadsmito reizi, bet Latvijā šāda mēroga sacensības norisināsies pirmo reizi. Reģistrācija Pasaules čempionātam rogainingā ir noslēgusies, un sacensībām reģistrējušies ap 990 dalībnieku. Pārstāvētas būs vairāk nekā 25 valstis, tai skaitā Latvija, Krievija, Igaunija, Ukraina, Japāna, Austrālija, Jaunzēlande, Dienvidāfrikas Republika, Čehija, Somija, Kanāda, Nīderlande.

  Rogainings ir apvidus orientēšanās komandu sporta veids īpaši garā distancē. Komandas, kas sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem, 24 stundu laikā apmeklē plašā teritorijā izvietotus kontrolpunktus. Komandas uzdevums ir, brīvi pārvietojoties – skrienot vai ejot apvidū – un orientējoties ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kas tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu sacensībās noteiktajā kontrollaikā. Vadošās komandas sacensību laikā var pieveikt pat 140 kilometru.

  “Šī ir lieliska iespēja organizēt pasaules mēroga sacensības un dot iespēju Latvijas orientēšanās sporta entuziastiem mēroties spēkiem ar labākajiem pasaules rogaineriem. Tā kā sacensības norisināsies Latgalē, šī ir arī iespēja parādīt cittautiešiem Latviju – unikālās dabas vērtības, ainavas, kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijas," saka sacensību direktors Mārtiņš Vimba.

  Sportisti treniņus apvidū sāks jau 16. augustā, bet čempionāta ieskaites daļa norisināsies 24 stundas no 18. augusta plkst. 12.00 līdz 19. augusta 12.00. Informācija par sacensību norisi un rezultātiem pieejama oficiālajā pasākuma mājas lapā.

  Sacensību centrs tiks izvietots Dagdas novada Andzeļu pagasta Mamonovā, bet kontrolpunkti – aptuveni 250km2 plašā teritorijā: Dagdas novada Andzeļu, Andrupenes un Ezernieku pagastos, kā arī Rēzeknes novada Kaunatas un Mākoņkalna pagastos.

  Vairāku valstu konkurencē Starptautiskā rogaininga federācija (International Rogaining Federation) 2014. gadā piešķīra tiesības organizēt pasākumu Latvijas Orientēšanās federācijai sadarbībā ar orientēšanās klubu “Ziemeļkurzeme”. Pasaules čempionāts rogainingā 2016. gadā norisinājās Austrālijas centrālajā daļā, vēl gadu pirms tam – Somijā, aiz Ziemeļu polārā loka. Paredzams, ka šis būs lielākais rogaininga pasākums tuvāko divu gadu laikā, jo nākamais Pasaules čempionāts rogainingā notiks vien 2019. gadā Spānijā.

  Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) sadarbībā ar orientēšanās klubu “Ziemeļkurzeme”. Valsts atbalstu nodrošina Izglītības un zinātnes ministrija.

  Atbalstītāji un sadarbības partneri – Dabas aizsardzības pārvalde, Dagdas novads, Rēzeknes novads, Latvijas valsts meži, Karšu izdevniecība Jāņa sēta, sporta klubs "Magnen", tūrisma aģentūra "Jēkaba Ceļojumi", SPORTident, ISOSTAR Latvija, OS veikals, Nissan Latvija.

   

   

   

  Informāciju sagatavoja:

  Agnese Kuzmina

  E-pasts: wrc2017@rogaining.lv

  Mājas lapa: www.wrc2017.rogaining.lv

  Facebook: www.facebook.com/wrc2017

  Twitter: https://twitter.com/WRC2017

   

  Titulbildes autors: Mareks Gaļinovskis

Atlikušo zīmju skaits:

0,033565998077393