Ziņas - Lieldienās dosies meklēt kontrolpunktus Rīgas rogainingā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

1.novembris /
Ikars
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Lieldienās dosies meklēt kontrolpunktus Rīgas rogainingā

  16.03.2016

  Marta Zumberga | Nav komentāru

  Jau nākamnedēļ pie iepirkšanās centra “AtriumAzur” pulcēsies tūkstotis kontrolpunktu meklētāju, jo 26.martā notiks orientēšanās sacensības “Rīgas pavasara rogainings”. Pasākumā piedalīsies dalībnieku komandas no piecām valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas un Latvijas.

   

  Sacensībām iespējams reģistrēties līdz 24. martam mājas lapā www.rigasrogainings.lv. Dalībniekiem pieejami 3 dažādi kontrollaiki 2 stundu, 4 stundu un 6 stundu garumā, kā arī pirmo reizi dalībniekiem būs pieejams jau saplānots maršruts aptuveni 10-15 kilometru garumā, kas piemērots skrējējiem bez orientēšanās iemaņām. Maršruts vedīs pa pilsētas ielām un būs viegli pieveicams 2 stundu laikā.

   

  Dalībniekiem pieejamas dažādas distances, no kurām izvēlēties sev piemērotāko – 2 stundu kontrollaiks piemērots ģimenēm ar bērniem, īso distanču piekritējiem, kā arī tiem, kas iecienījušas nelielas pastaigas svaigā gaisā, 4 stundu kontrollaiks paredzēts izturīgākiem dalībniekiem un kompānijām, kas vēlas pavadīt sportisku pēcpusdienu pie dabas kopā ar draugiem vai ģimeni, pie reizes izbaudot Rīgas pilsētu un dabu vienā pasākumā, taču 6 stundu kontrollaiks būs kā radīts izturībniekiem un pieredzējušiem sportistiem, lai izbaudītu Rīgas apkārtni gan pa gaismu, gan arī vakara tumsā.

   

  Arī bērniem paredzēta pastaiga ar orientēšanās instruktoriem – Lāci, Vāveri un Zaķi – kuri bērnus vedīs 2 stundu garā Rogaininga pastaigā ar spēlēm un saldumu meklēšanu. Pieteikšanās Rogaininga pastaigai bērniem līdz 12 gadu vecumam ir bez maksas. Pēc finiša katrs dalībnieks saņems īpašu Rīgas rogaininga medaļu, siltu tēju un zupu.

   

  “Rogainings ir viena no pieejamākajām izklaidēm aktivitāšu cienītājiem, jo nav noteiktas distances, kas būtu jāpieveic. Katra komanda izdomā, cik grib skriet vai iet, izplāno maršrutu, bet finišā neatkarīgi no rezultāta iegūst tieši to pašu, ko visas pārējās komandas - medaļu, siltas pusdienas, kā arī lieliskas emocijas un atmiņas,” stāsta pasākuma organizatori. “Sacensībās piedalās mammas ar zīdaiņiem, kuriem nav pat gads, kā arī dalībnieki, kuri jau sasnieguši vairāk kā 80 gadu vecumu, kas pierāda to, ka rogainings tiešām ir pasākums visiem.”

   

  Sacensības piedāvā Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta Isostar, Garmin, Asics, iepirkšanās centrs “AtriumAzur”, xRoom.

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,11142301559448