Ziņas - Krievijas čempionāts rogainingā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

• Krievijas čempionāts rogainingā

29.08.2007

Ļoti veiksmīgas šīs sacensības bija Aivara Mihailovam un Nikolajam Lucanam, kuri uzvarēja absolūtajā vērtējumā, vīriešu grupā un veterānu grupā.

Aivars arī padalījās ar iespaidiem: Krievijas čempionāts rogainingā notika 90 km uz ziemeļiem no Pēterburgas, kādreizējā Somijas teritorijā. Sacensību centrā ieradāmies piektdienas vakarā, kopā ar Pēteri Zariņu un Baibu Ozolu. Jau braucot redzējām, ka apvidus kā Karēlijā - daudz purvu, ezeru, akmeņi, priežu mežs ar bērziem un alkšņiem. Startēju komandā ar Nikolaju Lucānu. Kopā esam piedalījušies jau vairākos rogainingos. Sacensību rītā bijām apņēmušies mežā neslinkot, bet aktīvi kustēties un pēc iespējas mazāk kļūdīties. Diemžēl karte nebija koriģēta, tādēļ izcirtumi bija pilnīgi aizauguši un gandrīz neatšķīrās no meža, kontūras gandrīz nebija iespējams saskatīt, pļavas aizaugušas, stigas saskatāmas tikai vietām. Labākie orientieri izrādījās ezeri, ceļi, mājas un augstsprieguma līnijas. Daudzviet nebija nekādas piesaistes - vienīgi virziens. Ar laiku mums paveicās, jo dienā bija +22, bet naktī mazliet uzlija, bet arī silts ap +14. Mūsu taktika bija paņemt grūtākos KP (ziemeļu daļā) ar lielākām vērtībām un iespēju robežās arī paskriet. Krievijas komanda, kas ieņēma otro vietu rīkojās pilnīgi pretēji - devās dienvidu virzienā un savāca vairāk KP ar mazākām vērtībām. Kad finišējām un uzzinājām rezultātu, bijām pārsteigti par uzvaru, jo bijām apsteiguši ļoti stipru Krievijas komandu - Polar Team (Kaļiņins un Jaščenko), kas 2006. gadā izcīnija 7. vietu Pasaules čempionātā Austrālijā, uzvarēja 2006. gadā Eiropas čempionātā Ukrainā un ir Krievijas 2006. gada čempioni. Labi startēja arī Pēteris un Baiba, kuri ieņēma 5. vietu kopvērtējumā.