Ziņas - Eiropas čempionāts Rogainingā pēc mēneša Latvijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Aldis, Alfons, Aldris
22.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Eiropas čempionāts Rogainingā pēc mēneša Latvijā

  05.07.2007

  Pēc nepilna mēneša, 28. un 29. jūlijā, Smiltenes apkārtnē norisināsies 4. Eiropas čempionāts rogainingā, kurā tiks sadalītas arī Latvijas čempionāta medaļas. Tautas sporta cienītājiem būs iespēja piedalīties četras reizes īsākā - 6 stundu rogainingā.
  Rogainings ir komandu sacensības ļoti garas distances veikšanā, orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību. Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu distancē 24 stundu laikā. Distancē kustība atļauta tikai ar kājām, kontrolpunkti apmeklējami brīvi izvēlētā secībā.
  Līdz 3. aprīlim uz Eiropas čempionātu pieteiktas 131 komandas (aptuveni 300 dalībnieki) no 10 dažādam valstīm, un viņiem pievienosies 2 komandas no rogaininga dzimtenes Austrālijas, kas startēs Eiropas čempionātā ārpus konkurences. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem Eiropas čempionātiem, šis jau tagad ir pārspējis iepriekšējo rekordisti - Igauniju (2. Eiropas čempionāts), kurā startēja 89 komandas no 9 valstīm.

   


  Čempionāta galvenais organizators Raimonds Lapiņš atklāja, ka sportistiem no Latvijas būs ļoti lielas priekšrocības, salīdzinot ar dalībniekiem no citām valstīm, jo citur rogainings tiek organizēts daudz atklātākos mežos nekā tas būs Smiltenē.

  Sacensību mājas lapa: www.rogaining.lv

  Bildes no rogaining.lv

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.025439023971558