Ziņas - 2017.gadā Latvijā notiks Pasaules čempionāts rogainingā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.jūlijs /
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • 2017.gadā Latvijā notiks Pasaules čempionāts rogainingā

  07.10.2014

  Jānis Tamužs

  6.oktobrī Starptautiskās Rogaininga federācijas pārstāvju balsojumā tika izlemts 2017.gadā Pasaules čempionātu rogainingā rīkot Latvijā. Balsojumā notika izšķiršanās starp Latvijas un Ukrainas kandidatūrām. Čempionāta norise 2017.gada augustā paredzēta pie Rāznas ezera.

  Latvijas rogaininga saime 2007.gadā Smiltenē un 2012.gadā Raunā rīkoja Eiropas čempionātus rogainingā un šogad pieteica savu kandidatūru 2017.gada Pasaules čempionāta rīkošanai. šoreiz Starptautiskās Rogaininga federācijas balsojums bija labvēlīgs Latvijas piedāvājumam.

  2017., 2018. un 2019.gadā orientēšanās pasaules centrs pārvietosies uz Latviju, jo 2017.gadā pie Rāznas ezera notiks PČ rogainingā, 2018.gadā Rīgā un Siguldā norisināsies PČ orientēšanās skrējienā un taku orientēšanās, bet 2019.gadā Rīgā pulcēsies spēcīgākie orientieristi veterānu vecumā, lai sacenstos par PČ medaļām orientēšanās skrējienā.

  Latvijas Orientēšanās federācijas rogaininga komisijas pārstāve Ilze Lapiņa komentē PČ rīkošanas tiesību piešķiršanu: “Domāju, ka tas tiešām ir ideālais variants visai Latvijas rogaininga un orientieristu saimei, ka Latvijā trīs gadus pēc kārtas notiks tik liela mēroga sacensības, ko varēsim komunicēt medijos un popularizēt mūsu sportu un tā daudzveidību.”

  Rogainings ir orientēšanās sporta disciplīna, kurā sacensības notiek 24 stundas un to laikā divu vai vairāku cilvēku komandai izvēles secībā ir jāapmeklē pēc iespējas vairāk kontropunktu plašā apvidū. Latvijas rogainingisti ir starp pasaules aktīvākajiem un sportiski spēcīgākajiem sportistiem, it īpaši veterānu grupās. šogad ASV notikušajā Pasaules čempionātā bronzas medaļas jauktajā veterānu grupā izcīnīja Valters Kaminskis un Anita Liepiņa, bet jauktajā superveterānu grupā pie sudraba medaļām tika Alīda Ābola un Imants Čaklis.

  2015. gadā PČ rogainingā paredzēts Somijas ziemeļos aiz polārā loka un 2016. gadā Austrālijas centrālajā daļā.

  Ar Latvijas pieteikumu PČ var iepazīties šeit.

Atlikušo zīmju skaits:

0,046932935714722