Ziņas - Pasaules čempionāts rogainingā - „sunīši” biksēs un pazudusī svētku sajūta ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

2.jūlijs /
Lauma, Ilvars, Halina
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Pasaules čempionāts rogainingā - „sunīši” biksēs un pazudusī svētku sajūta

  16.09.2014

  Valters Kaminskis

  Nu jau gandrīz mēnesis pagājis kopš brīža, kad notika gada nozīmīgākās rogaininga sacensības. Dažādos ceļos, atrāk vai vēlāk, Latvijas rogaineru desants 23 cilvēku sastāvā ieradās Black Hills, Dienviddakotā, ASV, lai būtu kopā ar citiem pasaules rogaineriem gada nozīmīgākajos rogaininga svētkos - 2014.gada Pasaules rogaininga čempionātā.

  Pēdējais pirmssacensību informācijas biļetens noslēdzās ar devīzi: An Experience Like No Other (iepriekš nebijis piedzīvojums). Devīze piepildījās, tiesa ne tajā nozīmē, kā tas bija domāts.

  Baudot Black Hills nacionālo mežu, raujot salipušos "sunīšus" nost no biksēm un risinot organizatoru sagatavoto kontrolpunktu un kartes rēbusu, laiks 24 stundu garumā pagāja nemanot. Tikpat nemanot pagāja stundas pēc sacensību finiša gaidot un tā arī nesagaidot sacensību rezultātus.

  šoreiz nostrādāja „plāns C”, Jo „plāna B” organizatoriem vienkārši nebija: trīs neatkarīgi datu eksperti (t.sk. viens no Latvijas - Guntars Mankus) apstrādāja KP staciju datus, kā rezultātā, ievērojot procedūru, gandrīz 3 nedēļas pēc sacensībām tika publicēti oficiālie pasaules rogaininga čempionāta rezultāti.

  šoreiz gan bez zelta spožuma, tomēr divi medaļu komplekti ir kaut kur ceļā pie Latvijas komandām: Anita Liepiņa un Valters Kaminskis ieguva 3.vietu un bronzas godalgas Mix veterānu grupā (7.vieta absolūtajā vertējumā), Alīda Ābola un Imans Čaklis ieguva 2.vietu un sudraba godalgu Mix superveterānu grupā (32.vieta absolūtajā vērtējumā).

  Par „sunīšiem” un čempionāta norises īpatnībām turpinājums sekos.


  WRC2014 REZULTĀTI

Atlikušo zīmju skaits:

0,051366090774536