Ziņas - Latvijai medaļas EČ rogainingā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.jūlijs /
Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
IenāktIenāktIenākt

Rogaininga ziņas

 • Latvijai medaļas EČ rogainingā

  19.06.2014

  Matīss Vecvagaris, lsm.lv

  7. un 8.jūnijā Igaunijā 24 stundu garumā norisinājās Eiropas čempionāts rogainingā. Svētdienas pēcpusdienā Igaunijas dienvidaustrumu pilsētā Oravā uz pjedestāla kāpa septiņas komandas no Latvijas. Startēja arī Ukrainas un Krievijas, kā arī ASV un Krievijas apvienotās komandas.

  Par absolūtajiem uzvarētājiem kļuva igauņu duets "ACE Salomon", savācot 358 punktus un pārspējot tuvākos sekotājus par 10 punktiem. No 285 startējušajām komandām Latviju pārstāvēja gandrīz 60 komandas, no kurām vislabāk veicās vīriešu pārim Guntim Pikuram un Nikolajam Lucānam, ar 297 punktiem ierindojoties 19.vietā un kājām pieveicot aptuveni 130 kilometrus.

  Septiņām komandām izdevās pārvest mājās medaļu komplektus savās vecumgrupās Eiropas meistarsacīkstēs.

  Pirmā vieta Anitai Liepiņai un Valteram Kaminskim veterānu grupā (virs 40 gadiem) ar savāktiem 295 punktiem diennakts laikā.

  Aiz viņiem otrajā vietā šajā pašā vecumgrupā ar 291 punktiem ierindojās Ilze Lapiņa un Aigars Actiņš, nodrošinot Latvijai dubultuzvaru.

   

  Foto: Anita Liepiņa un Valters Kaminskis uz pjedestāla trešā pakāpiena XO grupā

  Anita Liepiņa un Valters Kaminskis bija arī trešie absolūtajā vērtējumā starp jauktajām abu dzimumu komandām, neņemot vērā sadalījumu pa vecumgrupām. Tas nozīmē, ka abiem bija pa spēkam atstāt aiz sevis daudzas gados jaunākas komandas.

  Labākais Latvijas sieviešu duets Alda Bražūne un Aiva Jakovela ar komandas nosaukumu "Ozona Unda" zaudēja tikai divām Krievijas komandām un ar 24 stundās iegūtajiem 269 punktiem kāpa uz pjedestāla trešā augstākā pakāpiena.

   

  Aiva Jakovela un Alda Bražūne trešās Eiropas čempionātā sieviešu komandu konkurencē (Foto: Dace Traniņa)

  Senioru grupā (vecumā virs 55 gadiem) viss pjedestāls tika trim Latvijas komandām "Elfi", "Kāpa LR" un "Malači". Pārliecinoši labākie senioru grupā bija Alīda Ābola un Imants Čaklis ar 259 punktiem, neskatoties uz saņemto soda punktu par kontrollaika nokavēšanu, ierodoties finišā 14 sekundes pēc noteiktā laika. Par 25 punktiem mazāk bija Ligitai Grundei un Rolandam Laveiķim (234 punkti), savukārt trešie Velga Buša un Uldis Pekušs (232 punkti) Eiropas sudraba komandai no Latvijas zaudēja vien divus punktus.

  Sieviešu konkurencē šajā vecumgrupā bronzas medaļas Mārai Bolšteinai un Veltai Zjatkovai ar 161 punktu.

  Abas pārstāvēja arī vienīgo komandu, kas piedalījās utraveterānu grupā sievietēm vecumā virs 65 gadiem.

  Cienījamo dāmu vecums (70 un 75 gadi) netraucēja aiz sevis atstāt 87 komandas ar vairākkārt jaunākiem dalībniekiem, starp kuriem bija arī 19 komandas no Latvijas. Daudziem diennakts garās sacensības ir cīņa ar miegu naktī, sāpošām kājām un tulznu pārņemtām pēdām, nemitīgi mežā brienot grāvjus un purviņus. Latvijas dāmām 70 gadu vecumā nav šķēršļu sasniegt izcilus rezultātus Eiropas mērogā.

   

  Latvijas Radio raidījuma "Melnbaltais foto" intervija ar Māru Bolšteinu

  Zīmīgi, ka rogainings ir sporta veids, kas vieno tautas pat politiskā saspīlējuma laikā. Apskatot rezultātus, redzams, ka startējusi apvienotā vīriešu komanda ar pārstāvjiem gan no Ukrainas, gan Krievijas. Bija arī komanda, ko veidoja dalībnieki no ASV un Krievijas.

  Ukrainas karogs telšu pilsētiņā (Foto: Harry Veide)

  Dalībnieki bija sabraukuši no visas Eiropas, un īpašs prieks par tādu nelielu valsti kā Andora, kuras rogaininga sporta pārstāvji bija ieradušies Igaunijā notiekošajā Eiropas čempionātā.

  Vairāk vai mazāk nopietni dalībnieki bija izvēlējušās komandu nosaukumus. Tā, piemēram, kāda Igauņu komanda bija izvēlējusies latvisku nosaukumu "Divi auni", kurš iespējams palīdzēja izcīnīt augsto sesto vietu starp jauktajām vīriešu un sieviešu komandām.

  Pēc Eiropas čempionāta ekstrēmajiem orientieristiem atpūtai laika būs pavisam maz, jo pēc mēneša īsas pauzes - 12. un 13.jūlijā Gulbenes novada Lejasciemā - norisināsies Latvijas čempionāts rogainingā. Bez diennakts ilgajām sacensībām, kurā tiks dalītas medaļas, būs iespēja piedalīties arī tautas klases sešu stundu kontrolpunktu medībās. Dalībnieku sarakstāparādījušās jau pirmās reģistrētās komandas.

Atlikušo zīmju skaits:

0,13730692863464