Prezidenta sleja - Jaunā prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

Arhīvs
 • Jaunā prezidenta sleja

  25.03.2019

  Dagnis Dubrovskis | 2 komentāri

  Sveiciens orientieristiem!

  Liels paldies orientieristu saimei par izrādīto cieņu un uzticēto pienākumu vadīt Latvijas orientēšanās sporta federāciju. Man tas ir liels gods. Orientēšanās sportā esmu kopš agras bērnības. Tā ir mana mūža aizraušanās. Vienmēr esmu vēlējies sportam dot, ne tikai no tā ņemt.  Tāpēc kopš 15 gadu vecuma zīmēju orientēšanās sporta kartes, plānoju distances un organizēju sacensības.  Esmu no orientieristu dinastijas. Agrā bērnībā šim sportam mani pievērsa tēvs Vilis Dubrovskis, bet šodien sacensībās piedalās arī mani bērni. Varu teikt, Dubrovsku ģimene ir orientēšanās sportā kopš 1963. gada, nu jau 56 gadus. Man rūp mūsu sporta veida attīstība, tāpēc man darbs federācijā ir darbs orientēšanās labā jaunā līmenī.

              Līdz šim esmu guvis lielu administratīvā darba pieredzi. Esmu 14 gadus vadījis Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāti, darbojies vairāku uzņēmumu padomēs, turpinu vadīt meža darbinieku sporta biedrību “Meža sports”.  Esmu mežinieks, izprotu norises dabā, mežā, dažādu sabiedrības grupu intereses. Iepriekš uzkrātā pieredze noderēs...

              LOF kongresā allaž satieku ļaudis, kuri mīl šo sportu. Lai arī dažkārt zibeņo domstarpības, tomēr mūs visus vieno šī mīlestība. Šajā kongresā to it īpaši varēja izjust brīdī, kad vēroju kolēģu acis filmas par vīriešu stafeti Pasaules orientēšanās čempionātā demonstrēšanas laikā. Arī komisijām atskaitoties par paveikto un diskutējot, nezuda pozitīvā, emocionālā stīga.

              Iepriekšējais federācijas vadītājs Viesturs Tamužs un valde ir paveikuši lielisku darbu. Varētu teikt, ka iepriekšējos gados, kā arī šogad Latvija ir orientēšanās sporta “prezidējošā” valsts pasaulē. Pie mums organizēti pasaules čempionāti orientēšanās skrējienā, takās un rogainingā. Pērn Pasaules čempionāts taku orientēšanās ir atzīts par visu laiku labāk noorganizēto čempionātu.  Latiņa ir pacelta ļoti augstu un mūsu pienākums to noturēt. Uzskatu, ka jaunā ievēlētā LOF valde ir ļoti profesionāla. Tajā ir gan pārstāvji ar lielu līdzšinējo valdes darba pieredzi, gan arī jaunpienācēji.

  Lai gan pavirši skatoties šķiet, ka federācijas lielākie izaicinājumi drīz būs aiz muguras (pasaules čempionātu organizēšana), tomēr joprojām daudz darāmā, lai mūsu izlases tiktu labāk materiāli nodrošinātas, lai attīstītos jaunatnes sports, lai sabiedrība tiktu labāk informēta, lai tiktu pilnveidota sacensību kvalitāte, lai netiktu ierobežotas orientēšanās sacensību rīkošanas iespējas sakarā ar pieaugošajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām un dažādu sociālo grupu interesēm. Īpaši vēlētos aktualizēt ar orientēšanās sporta vēsturi un tradīcijām saistītos jautājumus, kā arī sabiedrības izglītošanu. Orientēšanās sports ir pasaules izzināšanas sporta veids. Piedalīšanās orientēšanās sporta sacensībās ir iespēja apgūt vietas ģeogrāfiju, vēsturi, dabu. Mūsu sporta veids var kalpot par tiltu starp moderno, digitālo pasauli, kas aizvien vairāk transformē jaunākās paaudzes dzīvesziņu, un dabu, kas ir civilizācijas izdzīvošanas pamats. Cilvēkam, kurš ir bijis mežā, rodas personīgā pieredze un attieksme. Viņa prāts ir brīvs. Orientēšanās sports veicina prāta brīvību, tāpēc starp orientieristiem ir tik daudz inteliģentu cilvēku.   

   

  Orientieristiem  novēlu veiksmīgu jauno sezonu! Uz tikšanos Zaļajā stadionā!

  Dagnis Dubrovskis

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,14099907875061