Prezidenta sleja - Otrā stratēģijas sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Zane, Zuzanna
19.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

Arhīvs
 • Otrā stratēģijas sleja

  25.11.2018

  Viesturs Tamužs

  Labdien, orientieristi.

   

  Līdz kopā sanākšanai, lai parunātu par mūsu vēlmēm nākotnē, palikušas nepilnas divas nedēļas, tādēļ publicēšu dažas savas pārdomas, kuras rosinājušas līdzšinējā gatavošanās uz mūsu stratēģijas sesiju.

  Vispirms neliela vēsturiski – filozofiska atkāpe. Nākotnes prognozēšana un savu vēlmju formulēšana jebkura izmēra sabiedriskam veidojumam ir ļoti sarežģīts process. Dažreiz viens cilvēks (līderis) var pateikt visiem, kas un kā jādara, un rezultāts sanāk labs, citreiz gluži otrādi, autoritārisms ieved sabiedrību tādos ceļos, kas to gala rezultātā neapmierina. Kādreiz demokrātiska lemšana noved pie labiem rezultātiem, citreiz liels ļaužu daudzums tikai strīdās savā starpā, un ne pie kāda laba kopsaucēja nenonāk. Latvijas orientēšanās sabiedrībai vairāk ir raksturīga demokrātiskā pieeja, - pat ja dažreiz diskusijas ir ļoti karstas un konkrētu rezultātu nav devušas, tomēr, kopīgi lemjot, parasti rodās kāds priekšstats par vēlamo attīstības virzienu.

  Tādēļ es būtu ļoti priecīgs, ja uz mūs sanāksmi Reiņa trases kompleksā 8. decembrī plkst. 10.00 ierastos pēc iespējas daudz interesentu, un diskusija būtu visaptveroša. Arī tad, ja mums neizdosies pilnībā formulēt savus turpmākos mērķus, es ceru, ka mums radīsies kāda kopīga sajūta par to, kā vislabāk turpmāk dzīvot. Diemžēl jāatzīst, ka līdzšinējā orientieristu sabiedrības atsaucība, aizpildot aptaujas anketas, nav radījusi pārliecību, ka mums ir patiesa vēlme domāt par savu nākotni. Esmu saņēmis desmit atbildes uz anketām un desmit komentārus uz savu stratēģijas sleju. Paldies visiem, kas vienā vai otrā veidā ir reaģējuši. Īpaši vēlos pateikties tiem orientieristiem, kas atrada laiku izlasīt anketu, to aizpildīt un atsūtīt, tādējādi ar praktisku darbību apliecinot to, ka mūsu sabiedrības nākotne viņiem ir svarīga. Šie desmit orientieristi ir: Ilze Ārniece (pārstāvot Ozona valdes viedokli), Jānis Bergs, Edgars Bertuks, Kaspars Čerjaks, Ilze Lapiņa, Jānis Lazdāns, Normunds Narvaišs, Alvis Reisons, Anita Saulīte un Kārlis Vilciņš. Ļoti priecāšos, ja līdz 30. novembrim atbildes iesūtītu vēl kāds no jums! Pašlaik atsūtītās atbildes priekšlikumus un pārdomas esmu apkopojis Excel formā un izsūtījis desmit autoriem. Pilnu atbilžu apkopojumu (gan tās, kas jau iesūtītas, gan tās, kas tiks atsūtītas nākamnedēl) LOF lapā publicēšu  trešajā decembrī.

  Atbilžu apkopojums pašlaik vēl ir tā saucamā “melnā materiāla” formā, proti, atbildes tikai saliktas vienuviet, tādēļ to ir grūti pārskatīt un analizēt. Arī tas, ka ir tikai desmit atbildes nerada pietiekošu pārliecību par augstu viedokļa reprezentāciju. Tomēr dažas interesantas iezīmas samanāmas jau tagad. Izklāstīšu pagaidām savu subjektīvo viedokli par galvenajām tendencēm.

  1. No visām LOF aktivitātēm visaugstāko vērtējumu un atzinību ir ieguvis mūsu darbs pie masveidības veicināšanas, īpaši jauniešu un skolnieku vidū, gandrīz katrs atbilžu autors uzsver, ka būtu svarīgi šo darbu turpināt un vēl attīstīt.
  2. Lielākā daļa no līdz šim iesūtītajām atbildēm uzskata, ka LOF resursi vairāk būtu jāvelta jauniešu un skolnieku iesaistei un trenēšanai, nevis, piemēram, nacionālās izlases pastiprinātam atbalstam.
  3. Jautājumā par orientēšanās veidu dominanti ir dažādi viedokļi, liela daļa uzskata, ka orientēšanās skrējiens tomēr ir svarīgākais mūsu sporta paveids, lai gan arī Taku O un rogainings ir guvuši lielu atbalstu.
  4. Jautājums par LOF komerciālo darbību, O! Latviju un dažādiem aspektiem šajā sakarā ir ļoti polarizēts. Lielākā daļa respondentu uzskata, ka līdzšinējā politika ir laba, netrūkst gan arī asas kritikas.
  5. Par to vai mums kā sabiedrībai jākoncentrējas uz kādu konkrētu mērķi, vai svarīgāka ir daudzveidība, vai vēlamies izcilību kādā atsevišķā virzienā, vai labāk resursus centralizēt, vai tos izkliedēt un daudziem citiem konceptuāliem jautājumiem vienotu viedokli pagaidām formulēt vēl nav iespējams.

  Diemžēl desmit atbildes ir par maz, lai pašlaik varētu izsecināt kādas mūsu sabiedrības tendences. Pat vairāk, no šāda atbilžu daudzuma man nav pietiekošas informācijas, kā tad strukturēt mūsu sarunu, lai noteikti izdiskutētu visus svarīgos jautājumus, tādēļ patiesi ceru, ka nedēļas laikā saņemšu vēl kādus jūsu viedokļus.

   

  Ar cieņu,

  Viesturs

Atlikušo zīmju skaits:

0.1587929725647