Prezidenta sleja - Otrā budžeta plānošanas sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Otrā budžeta plānošanas sleja

  07.03.2017

  Viesturs Tamužs | Nav komentāru

  Sveiki!

   

              Kā jau solīju, šonedēļ turpināšu viest skaidrību par nākamā gada budžetu. Pārskatīju savus pierakstus, kas sakrājušies pa tiem gadiem, ko nodarbojos ar LOF budžeta plānošanu un atradu 2014. gada prezentāciju, kurā biju raksturojis galvenos principus, kā vajadzētu attīstīties LOF naudas saimniecībai. Kā tad mums ir veicies ar 2014. gada solījumu pildīšanu? 2013. gada LOF budžets bija 64 750 EUR, toreiz apņēmāmies to katru gadu palielināt par vienu trešo daļu. 2017. gada budžetam, saskaņā ar šādu algoritmu, vajadzētu būt 210 000 EUR, šo skaitli esam būtiski pārsnieguši. Kā jau rakstīju iepriekšējā slejā, mūsu plāni ir 2017. gadā ieņemt nepilnus sešsimt tūkstošus eiro, tas nozīmē, ka savu darbības apjomu šajā laikā esam nevis trīskāršojuši, bet gan deviņkāršojuši! Plānojot 2014. gada budžetu bijām apņēmušies strādāt bez deficīta, pie šāda principa mums gandrīz visus šos gadus izdevies pieturēties un arī nākamo gadu plānojam noslēgt ar peļņu. Ja atceraties, tajā laikā mūsu ieņēmumu avoti galvenokārt bija valsts finansējums un ziedotāju naudas, mēs bijām nolēmuši tos diversificēt tā, lai arī paši pelnītu savu naudu un neviens ieņēmuma centrs nebūtu ar lielāku ietekmi kā 40 % no mūsu budžeta.

              Lielākā ieņēmumu pozīcija mūsu 2017. gada budžetā ir paredzēta no saimnieciskās darbības, organizējot lielus sporta pasākumus. Plānots, ka Pasaules kauss 2017, WOC 2018 šī gada ieņēmumi un Pasaules rogaininga čempionāta summārie ienākumi būs 207 000 EUR. Pašlaik gan ļoti grūti aplēst tādas ienākumu sadaļas kā sponsoru iemaksas, tās diemžēl izskatās pesimistiskākas kā cerēts. Savukārt, ieņēmumi, ko O! Latvija cer nopelnīt par starpniecību viesnīcu biznesā jau tagad pildās ļoti labi, uz Pasaules kausu jau pieteikušās deviņas vadošās valsts, Cēsīs un apkārtnē jau sāk pietrūkt viesnīcas, kurās izmitināt delegācijas. Protams, šāda saimnieciskā darbība mūsu organizācijai ir kaut kas pilnīgi jauns, neiztiek arī bez kurioziem, piemēram, saskaņā ar tūrisma informāciju Cēsu pusē ir pietiekošs viesnīcu gultas vietu skaits, tikai… tās ir orientētas uz kāzu pasākumiem, līdz ar to gultas ir divguļamas un tāpēc ne sevišķi piemērotas mūsu vajadzībām.

              Otru lielāko pienesumu mūsu budžetā dod O! Latvija saimnieciskā darbība, sākot ar ekrāna izīrēšanu, privātu orientēšanās pasākumu organizēšanu, valsts un pašvaldību pasākumu izpildi (piemēram, Sporta nakts) un beidzot ar mūsu pašu Latvijas čempionātu rīkošanu. Ir iecerēts, ka visas šīs darbības kopā ienesīs 134 000 EUR.

              Esam krietni pastrādājuši arī savā sadarbībā ar LSFP, ja iepriekšējā slejā rakstīju, ka esam sestie pēc saņemtā finansējuma apjoma, tad tagad, saskaitot kopā visas naudas gan no valsts budžeta, gan no Latvijas Valsts mežiem, esam pirmajā vietā visu federāciju konkurencē – mums apsolīti 67 330 EUR – tas ir tieši tikpat, cik bija visi 2013. gada ieņēmumi. Sponsori šogad ir ziedojuši 27 000 EUR, pieskaitot samaksu par LK posmiem un klubu maksājumus, tad šī tradicionālā LOF ieņēmumu daļa šogad tiek lēsta apmēram 117 000 EUR. Mūsu kopējā naudas apritē jāieskaita arī apmēram 120 000 EUR tiešmaksājumi, kur pašvaldības un organizācijas atbalsta konkrētus sportistus vai aktivitātes. Lai gan šiem maksājumiem tiek izmantots LOF statuss un mūsu administratīvais resurss, tomēr tā īsti to par LOF naudu nevar uzskatīt – kā mūsu kontos tā ienāk, tā arī iziet. Tā nu varam secināt, ka ieņēmumu ziņā mūsu budžetā neviena pozīcija nav lielāka par 40 %, tieši tā, kā centāmies savu darbu plānot pirms četriem gadiem. Vēl vienu nedēļu centīšos saglabāt intrigu un galvenās izdevumu pozīcijas apkopotā veidā aprakstīšu nākamajā slejā, bet tad jau vajadzētu būt pieejamam arī valdes piedāvātajam budžetam kopumā (Valdes sēde šoreiz paredzēta piektdienā).

              Kongress ir pavisam netālu, jau pēc 2 nedēļām pulcēsimies Jūrmalā. Patīkami, ka Aktualitāšu sadaļa mūsu mājas lapā pēdējā laikā ir diezgan blīva, kas nozīmē, ka mums nav vienaldzīga mūsu organizācija un tās nākotne. Pirms kongresa vēlreiz vēlos atgādināt, ka tie orientieristi, kas sevī redz iespēju strādāt LOF valdē, pieņemt atbildīgus lēmumus, kontrolēt darba gaitu un pilnveidot orientēšanās sportu ir laipni aicināti pieteikt savas kandidatūras darbam nākamajā LOF valdē. Kandidātu vārdus kopā ar īsu motivācijas rakstu publicējam mūsu lapā. Esam ieviesuši iespēju klubiem iesūtīt priekšlikumus LOF kongresam, Sēlijas meža priekšlikumi ir gan publicēti, gan plaši diskutēti. Domāju, ka tā ir ļoti jauka ierosme – tad tiešām iznāk vairāk laika padomāt un iedziļināties problēmās, kas orientieristu sabiedrībai liekas svarīgas un sagatavoties kvalitatīvām un jēgpilnām diskusijām Kongresa laikā. Aicinu priekšlikumus iesūtīt arī citiem klubiem, ja sagadījies, ka klubs nav kā liela ģimene un klubu sanāksmes netiek rīkotas, un aktualitātes nav apspriestas, tad priekšlikumus var iesūtīt arī individuālas personas un, ja nepieciešams, publicējot mājas lapā varam ievērot anonimitāti.

              Šo pirmdien pirmais Jaunsardzes Telpu orientēšanās posms notika Rēzeknē un Matīss stāsta, ka tas esot bijis ļoti veiksmīgs pasākums – dienas laikā piedalījušies vairāk nekā 200 sportot gribētāju. Tiešām jauki dzirdēt šādas ziņas, kā apliecinājumu, ka mēs darām labu un vajadzīgu darbu un ka tas nes arī panākumus! Jau 9. martā Rīgā norisināsies Jaunsardzes telpu orientēšanās posms, kas šoreiz ļaus entuziastiem iepazīties ar O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas telpām. Diemžēl pats nevarēšu piedalīties šajā pasākumā, toties iepriekšējās nedēļas nogalē piedalījos nelielās sacensībās Romā un ļoti izbaudīju Romas pilsētas orientēšanās mīklas.

              Īsti nevaru saprast ko novēlēt – tiekamies mežā vai telpās, skriešus vai uz slēpēm, katrā gadījumā novēlu kustību un meklēšanas un atrašanas prieku!

   

  Viesturs

Atlikušo zīmju skaits:

0.026565074920654