Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.jūlijs /
Indriķis, Ints, Namejs
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Profesionalitātes sleja

  21.11.2016 | 1 komentārs

  Labdien, orientieristi!

   

              Nevienam nav noslēpums, ka pasaules vadošie orientieristi trenējas profesionāli. Ja mēs vēlamies, lai mūsu sportisti būtu starp labākajiem pasaulē, tad arī viņiem ir jātrenējas profesionāli, tas, savukārt nozīmē, ka trenēšanās un piedalīšanās starptautiskās sacensībās ir viņu darbs un viņiem par to būtu jāsaņem alga. Ne velti, Edgara Bertuka rezultāti mūs pārsteidza tikai tad, kad Edgars gan sev, gan orientēšanās sabiedrībai paziņoja, ka viņš orientēšanās sportam ir pievērsies profesionāli. Edgars ir gan izcils kā sportists, gan ārkārtīgi mērķtiecīgs kā cilvēks un viņš pats sev noorganizēja ilggadīgu sponsoru atbalstu, kas arī ļāva viņam relatīvi droši raudzīties nākotnē un nodarboties tikai ar treniņiem un sacensībām. Esam postulējuši, ka Latvijas orientēšanās izlasē vajadzētu būt vismaz 6 + 6 augsta līmeņa sportistiem, bet mēs nevaram sagaidīt, ka visi no viņiem būs sponsoru piesaistē tikpat veiksmīgi kā Edgars, tātad federācijai jāsāk domāt un ieplānot tādu budžeta pozīciju kā mūsu profesionālo sportistu apmaksa. Līdz šim esam kautrīgi apgājuši šo tēmu, vienmēr nobrīnoties, kā gan mūsu sportisti pamanās gan profesionāli trenēties un uzrādīt augstus rezultātus, gan savilkt galus materiālā ziņā. Prognozējot, ka sākot ar 2018.gadu LOF budžets būs ar ievērojamu pieaugumu, aicinu O sabiedrību jau tagad atklāti spriest par šiem jautājumiem.

  lasīt vairāk ...
 • Karšu sleja

  15.11.2016 | Nav komentāru

  Sveiki!

   

              Tiekoties ar kolēģiem no citām Latvijas sporta federācijām, esmu sapratis, cik ļoti liela problēma viņiem ir infrastruktūras objektu izveide un uzturēšana. Patiešām, cik gan neizmaksā biatlona šautuve, bet runājot par jaunu futbola stadionu vai vieglatlētikas manēžu, no skaitļiem sagriežas galva. Mums šajā ziņa ir veicies, jo par mūsu infrastruktūru parūpējas Dabas māte – meži, brikšņi un purvi Latvijā ir visapkārt. Galvenais pienesums no cilvēka ir nevis uzbūvēt milzu tribīnes, bet gan uzzīmēt labas orientēšanās kartes. Latvijā situācija ar orientēšanās kartēm ir laba. Viena no manām pirmajām ierosmēm kā LOF prezidentam bija visu OS karšu uzskaite elektroniskā veidā mūsu mājas lapā. Šis katalogs ir izveidots un mēs redzam, ka kopā LOF karšu reģistrā ir 914 karšu. It kā liekas, ka tas ir liels skaitlis, tomēr jāatceras, ka kartes noveco un ik pa trim vai četriem gadiem tās ir jāatjauno. O tauta arī ir ļoti prasīga – mums vienmēr gribas, lai orientēšanās būtu interesanta un neapniktu un nebūtu jāskrien vienā kartē neskaitāmas reizes.

  lasīt vairāk ...
 • O Balles sleja

  07.11.2016 | Nav komentāru

  Labdien!

   

   

              Viena no mūsu ģimenes stingrākajām tradīcijām ir piedalīšanās O ballē. Dažu gadu ar Brigitu apspriežam kādu ceļojumu uz saulainām zemēm, bet tad atjēdzamies: „Tas taču iznāk decembra pirmajā sestdienā, kad ir O balle – nē, tad mums noteikti jābūt Latvijā!“ Man patiešām patīk balles atmosfēra, mūsu kopā būšana, svinīgums apbalvošanas ceremonijā, rūpīgi pārdomātie tērpi, jautrās dejas ar nenokausējamajām partnerēm, priekšnesumi, konkursi utt. Īstu svētku ar dejām un jautrību par pieņemamu cenu jau mūsu dienās nemaz nav tik daudz, man patiesi liekas dīvaini, kāpēc gan uz šo bezgala jauko pasākumu ierodas tik maz cilvēku – orientieristi taču ir daudzi tūkstoši, bet ballē pēdējos gados piedalās vien kāds simts. Diemžēl jāsaka arī, ka balles publika noveco, pavisam maz ir orientieristu no 21 un 35 grupām, tādēļ šogad uzsāksim jaunu iniciatīvu balle būs vienā laikā gan pieaugušo, gan jauniešu grupām (deju zāles būs atsevišķas), ceru, ka šāda kārtība iepatiksies un jaunieši turpinās apmeklēt O balles arī tad, kad jau skries junioru un pieaugušo grupās.

  lasīt vairāk ...
 • Telpu orientēšanās sleja

  01.11.2016 | 3 komentāri

  Labdien, orientēšanās sporta entuziasti!

   

              Kad pirms pusotra gada sāku rakstīt šīs slejas, mans galvenais mērķis bija iepazīstināt plašāku orientieristu loku ar to, ko dara federācija un tās vadība. Šajā laikā jums bijusi iespēja neklātienē iepazīties ar lēmumu pieņemšanas argumentiem, sekot daudziem attīstības virzieniem to veiksmēm un neveiksmēm, uzzināt šo to par cilvēkiem, kuri strādā LOF un O! Latvija. Arī man pašam šis bija ļoti interesants laiks, kas prasīja lielu personisku iesaisti, problēmu identificēšanā, risinājumu meklēšanā, darbinieku meklēšanā, atrašanā un motivēšanā, jaunu virzienu attīstīšanā utt. Tagad darbs jau ir lielā mērā strukturēts un sadalīts starp kompetentiem un atbildīgiem cilvēkiem. Ģirts kā vienmēr apzinīgi un akurāti kārto mūsu administratīvās lietas, Jari, Jurģis un Jānis Krūmiņš organizē izlases nometni, Jānis Lazdāns ir pilnībā pārņēmis WOC2018 vadību, Matīss tik tālu ir sakārtojis O! Latvija darbu, ka var atļauties doties atvaļinājumā pat pirms telpu O seriāla sākuma, jo zina, ka praktiskie pasākumu organizatori tiks ar visu galā, Aigars vada lielus masveidības projektus, Aija pārzina mūsu preses darbu, lūdzu piedošanu, ja vēl kādu aizmirsu!

  lasīt vairāk ...
 • Baltijas Junioru kausa sleja

  26.10.2016 | 18 komentāri

  Labdien, orientieristi!

   

              Aizvadītā nedēļa iesākās ar sparīgu darbu Dārza ielā, kur kupli apmeklētā valdes sēdē risinājām dažādus lielākas un mazākas nozīmības jautājumus. Gribētu šeit paust patiesu prieku par to, ka uz LOF valdes sēdēm vienmēr ierodas gandrīz visi valdes locekļi, lai gan pieci no astoņiem nav rīdzinieki. Pēdējā laikā katrā valdes sēdē piedalās arī daudzi patiesi ieinteresēti klubu pārstāvji. Vēl labi atceros laiku pirms dažiem gadiem, kad katru mēnesi bija problēmas sasaukt kaut vai valdes kvorumu, pašreizējā aktivitāte liecina, ka esam noticējuši paši savai varēšanai, sava sporta veida federācijai un valdes sēdēm kā forumiem, kuros tiešām tiek pieņemti nozīmīgi lēmumi.

  lasīt vairāk ...

0,035172939300537