Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Anda, Andīna
20.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Čaka Norisa sleja

  03.10.2016 | 4 komentāri

  Labdien, sportisti!

   

  Ir sajūta, ka cilvēki ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē arvien vairāk uzzina un interesējas par orientēšanās sportu. Tas patiesi priecē, jo liek ticēt, ka sasniegt mūsu mērķi – būt nozīmīgākajam tautas sporta veidam 2020. gadā – ir iespējams, bet tikai nedaudz jāpieliek pūles, ko arī cītīgi darām. Tā piemēram, amerikāņu fitnesa treneris Samirs Beciks (Samir Becic), kas 4 reizes ir saņēmis prestižo balvu „Pasaules labākais fitnesa treneris“ un sadarbojies ar daudz populāriem cilvēkiem (piemēram, Čaku Norisu), nesen publicējis kādu ļoti mums saistošu rakstu: „Top 10 veselības ieguvumi orientējoties“. Lasot katru no punktiem, pieķēru sevi mājot ar galvu un piekrītot katram izteikumam. Vēlos dalīties šajos punktos arī savā slejā.

  lasīt vairāk ...
 • Valērija Kiseļeva sleja

  27.09.2016 | 6 komentāri

  Rudenīgs svieciens, orientieristiem!

   

  Reti kura nedēļa Latvijas orientieristu saimei ir bijusi tik notikumiem bagāta kā pagājusī. Diemžēl visus jaukos un priecīgos notikumus aizēnoja sēru vēsts. No mums ir aizgājis orientēšanās Profesors Valērijs Kiseļevs. Noraugoties uz plašo orientieristu pulku, kas bija ieradušies pagodināt Valēriju viņa pēdējā gaitā, klausoties sēru vārdus par viņa bagātīgo mūža gājumu un aprunājoties ar bēru viesiem mazāk formālā veidā, es sapratu, ka mēs atvadamies no izcila orientēšanās pasaules cilvēka. Un kaut arī orientēšanās pagaidām vēl nav pazīstama kā akadēmiska disciplīna, Valērija veikums tajā patiesi pelna tādu atzinību, ko zinātnieki un studenti pauž saviem profesoriem. Zinātnē cienītiem profesoriem vienmēr ir laba akadēmiska izglītība un arī Valērijam tāda bija kartogrāfijas jomā. Zinātnes spīdekļi var lepoties ar izciliem sasniegumiem savā jomā un arī Valērija neskaitāmās uzvaras ir viņa talanta apliecinājums. Doktori un profesori aiz sevis atstāj daudzus pētījumus un publikācijas, uz kurām balstās tālākā zinātnes attīstība, un arī Valērija atstātais kartogrāfiskais materiāls vēl joprojām tiek izmantots mūsdienu karšu veidošanā. Un visbeidzot, katram profesoram ir daudz sekotāju, viņa talanta apbrīnotāju un nešaubīgi var teikt, ka Latvijā ir vesela Valērija Kiseļeva sekotāju saime, kas izmanto viņa idejas un atklājumus gan karšu zīmēšanas, gan trenēšanas, gan sacensību organizēšanas jomā. Zīmīgi, ka nedēļas nogalē Latvijas orientēšanās saimei nozīmīgās sacensībās – Eiromītiņā, piektdien vidējo distanci elites sportisti veica tieši Valērija Kiseļeva 1977. gadā zīmētā apvidū.

  lasīt vairāk ...
 • Sprinta sleja

  20.09.2016 | Nav komentāru

  Laba diena, lasītāji!


               Arvien lielāka nozīme mūsdienu orientēšanās sporta attīstībā un izaugsmē ir sprinta distancēm. Sākot ar 2019. gadu Pasaules Orientēšanās čempionāti tiks atsevišķi iedalīti - "meža gados" un "sprinta gados", kas nozīmē, ka katru otro gadu spēcīgākie orientieristi sacentīsies tikai un vienīgi sprinta distancēs. Lai gan orientēšanās mežā un pilsētā notiek pēc līdzīgiem principiem (karte, kompass, kontrolpunktu meklēšana pavēles secībā), tomēr šīs sacensības ir pietiekoši atšķirīgas, gan kartes detalizācijas, gan informācijas lasīšanas ātruma ziņā, gan galvenokārt jau atšķirīgās slodzes fizioloģijas dēļ. Arvien vairāk pasaulē ir tādi orientieristi, kuri specializējas tieši orientēšanās sprinta disciplīnā. Latvijas elites sportisti pagaidām vēl atdod priekšroku meža distancēm, sprintā piedaloties gandrīz kā hobija līmenī. Attiecīgi Latvijai starptautiskā konkurencē ir gandrīz neiespējami demonstrēt izcilus rezultātus.

  lasīt vairāk ...
 • Atpazīstamības sleja

  13.09.2016 | 2 komentāri

  Sveiki, visiem!

   

  Šo sleju vēlos sākt ar LOF darbības stratēģiskā mērķa atgādināšanu: Orientēšanās būs nozīmīgākais tautas sporta veids Latvijā 2020. gadā. Lai kļūtu par patiesi nozīmīgu Latvijas sporta dzīves daļu, ārkārtīgi svarīga ir mūsu sporta veida atpazīstamības veicināšana. Pagājušajā nedēļā bija vairāki priecīgi notikumi, kas liecināja, ka savas atpazīstamības veicināšanā mēs veicam darbības pareizajā virzienā. Ietekmīgais Latvijas biznesa laikraksts Dienas bizness bija ievērojis orientieristu saimes rosību un izveidoja publikāciju, kur izsmeļošā un korektā rakstā raksturoja orientēšanās sports un federācijas darbību. Raksta nosaukums jau vien bija ko vērts: „Tautas sporta karaliene“.

  lasīt vairāk ...
 • Ventspils sleja

  06.09.2016 | 3 komentāri

  Labdien, orientieristi!

   

  Nedēļas nogalē Ventspils apkārtnē, 2008. gada Eiropas čempionāta apvidū, Jaunupē, notika Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetēs. No dalībnieka viedokļa vērtējot, čempionāts bija labi organizēts. Arī šoreiz centāmies turpināt pavasarī aizsākto tradīciju – atklāšanas ceremoniju ar dalībnieku parādi un oficiālām uzrunām. Man prieks, ka gana daudzi klubi un to dalībnieki ciena šo tradīciju un atrod laiku, lai piedalītos atklāšanas parādē. Īpaši svarīgi šī mūsu kopības un masveidības parāde ir mūsu majastēviem – gan Daugavpilī, gan Ventspilī es redzēju cik iespaidoti bija šo pilsētu sporta dzīves vadītāji. Ļoti centāmies arī ar citiem aspektiem, piemēram, samērā bagāto balvu klāstu uzvarētājiem. Jauki, ka Latvijas čempionātu bija pagodinājuši arī gandrīz visi spēcīgākie valsts orientieristi, sekoša viņu cīņām bija tik aizraujoša, ka gandrīz nokavēju savu startu. Protams, bija dažādas krīzes situācijas organizatoru darbā, arī sacensību inspektoram Rodrigo Slaviņam bija gana daudz komentāru.

  lasīt vairāk ...

0.030794143676758