Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Anda, Andīna
20.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • O Balles sleja

  07.11.2016 | Nav komentāru

  Labdien!

   

   

              Viena no mūsu ģimenes stingrākajām tradīcijām ir piedalīšanās O ballē. Dažu gadu ar Brigitu apspriežam kādu ceļojumu uz saulainām zemēm, bet tad atjēdzamies: „Tas taču iznāk decembra pirmajā sestdienā, kad ir O balle – nē, tad mums noteikti jābūt Latvijā!“ Man patiešām patīk balles atmosfēra, mūsu kopā būšana, svinīgums apbalvošanas ceremonijā, rūpīgi pārdomātie tērpi, jautrās dejas ar nenokausējamajām partnerēm, priekšnesumi, konkursi utt. Īstu svētku ar dejām un jautrību par pieņemamu cenu jau mūsu dienās nemaz nav tik daudz, man patiesi liekas dīvaini, kāpēc gan uz šo bezgala jauko pasākumu ierodas tik maz cilvēku – orientieristi taču ir daudzi tūkstoši, bet ballē pēdējos gados piedalās vien kāds simts. Diemžēl jāsaka arī, ka balles publika noveco, pavisam maz ir orientieristu no 21 un 35 grupām, tādēļ šogad uzsāksim jaunu iniciatīvu balle būs vienā laikā gan pieaugušo, gan jauniešu grupām (deju zāles būs atsevišķas), ceru, ka šāda kārtība iepatiksies un jaunieši turpinās apmeklēt O balles arī tad, kad jau skries junioru un pieaugušo grupās.

  lasīt vairāk ...
 • Telpu orientēšanās sleja

  01.11.2016 | 3 komentāri

  Labdien, orientēšanās sporta entuziasti!

   

              Kad pirms pusotra gada sāku rakstīt šīs slejas, mans galvenais mērķis bija iepazīstināt plašāku orientieristu loku ar to, ko dara federācija un tās vadība. Šajā laikā jums bijusi iespēja neklātienē iepazīties ar lēmumu pieņemšanas argumentiem, sekot daudziem attīstības virzieniem to veiksmēm un neveiksmēm, uzzināt šo to par cilvēkiem, kuri strādā LOF un O! Latvija. Arī man pašam šis bija ļoti interesants laiks, kas prasīja lielu personisku iesaisti, problēmu identificēšanā, risinājumu meklēšanā, darbinieku meklēšanā, atrašanā un motivēšanā, jaunu virzienu attīstīšanā utt. Tagad darbs jau ir lielā mērā strukturēts un sadalīts starp kompetentiem un atbildīgiem cilvēkiem. Ģirts kā vienmēr apzinīgi un akurāti kārto mūsu administratīvās lietas, Jari, Jurģis un Jānis Krūmiņš organizē izlases nometni, Jānis Lazdāns ir pilnībā pārņēmis WOC2018 vadību, Matīss tik tālu ir sakārtojis O! Latvija darbu, ka var atļauties doties atvaļinājumā pat pirms telpu O seriāla sākuma, jo zina, ka praktiskie pasākumu organizatori tiks ar visu galā, Aigars vada lielus masveidības projektus, Aija pārzina mūsu preses darbu, lūdzu piedošanu, ja vēl kādu aizmirsu!

  lasīt vairāk ...
 • Baltijas Junioru kausa sleja

  26.10.2016 | 18 komentāri

  Labdien, orientieristi!

   

              Aizvadītā nedēļa iesākās ar sparīgu darbu Dārza ielā, kur kupli apmeklētā valdes sēdē risinājām dažādus lielākas un mazākas nozīmības jautājumus. Gribētu šeit paust patiesu prieku par to, ka uz LOF valdes sēdēm vienmēr ierodas gandrīz visi valdes locekļi, lai gan pieci no astoņiem nav rīdzinieki. Pēdējā laikā katrā valdes sēdē piedalās arī daudzi patiesi ieinteresēti klubu pārstāvji. Vēl labi atceros laiku pirms dažiem gadiem, kad katru mēnesi bija problēmas sasaukt kaut vai valdes kvorumu, pašreizējā aktivitāte liecina, ka esam noticējuši paši savai varēšanai, sava sporta veida federācijai un valdes sēdēm kā forumiem, kuros tiešām tiek pieņemti nozīmīgi lēmumi.

  lasīt vairāk ...
 • Orientēšanās trakuma sleja

  19.10.2016 | 16 komentāri

  Sveiki, biedri!

   

  Šo sleju vēlos uzsākt, atgādinot vienu no mūsu stratēģijas mērķiem, kas izvirzīts orientēšanās sporta atpazīstamības veicināšanai: “lielākā citējamība un lielākais raidlaiks televīzijā starp visiem tautas sporta veidiem“. Lai to panāktu mums ne tikai pašiem cītīgi ir jāstāsta par saviem varoņiem un sasniegumiem, bet arī jāpanāk, lai par mums rakstītu žurnālisti. Savukārt, žurnālisti pēta un analizē, kas varētu likties interesants viņu lasītājiem, klausītājiem vai skatītājiem. Tādēļ tik svarīgi ir, lai ar orientēšanos kaut vai pavisam vienkāršā veidā nodarbotos pēc iespējas daudzi potenciālie TV skatītāji un avīžu lasītāji. Un jāsaka, ka šajā ziņā ir vērojams milzu progress. Ja vēl pirms dažiem gadiem „svētdienas sportotājs“ bija tāds, kas plānoja noskriet 5 km Rīgas maratona pasākumā, tad tagad arvien vairāk cilvēku vēlas kustēties ar kādu mērķi, tā, lai būtu interesanti, proti, orientējoties, meklējot un atrodot kaut ko.

  lasīt vairāk ...
 • Siguldas rudens sleja

  11.10.2016 | Nav komentāru

  Rudenīgs sveiciens, sportistiem!

   

  Ikdienā mēs reti aizdomājamies par tādu jautājumu kā tradīcijas, tomēr tieši tās bagātina mūsu kultūru, mūsu garīgo pasauli, mūsu vienotību. Tradīcijas var būt gan ģimenēm, gan darba kolektīviem, gan valstīm un tautām. Nesen biju kāzās par vedēju, tām gatavojoties, saskaitīju ap simts latviešu kāzu tradīciju. Tā ir īsta bagātība, salīdzinot, piemēram, ar amerikāņiem, kuri tradicionāli sagriež kāzu torti un izklīst...

  Arī Latvijas orientieristu tradīcijas ir dziļas un bagātas, to vidū īpaši jāizceļ ilgu laiku pārdzīvojušās sacensības. Siguldas rudens ir sena un pamatīga Latvijas orientēšanās tradīcija. Pirmais Siguldas rudens norisinājās 1973. gadā jeb pirms 43 gadiem. Sacensības aizsāka Maruta un Māris Mitrevici, viņi gan plānoja distances, gan zīmēja kartes un foto procesā tika pie melnbaltām kartēm. Vecākās paaudzes orientieristi vēl atcerās unikālo finiša sistēmu - visi startēja kopā un finišā sportistiem uz nagliņas bija jāuzdur savas kontrolkartiņas – kura kartiņa zemāk, tās īpašnieks arī uzvarējis. Par to kā viss tolaik izskatījies, var pārliecināties Anša Epnera filmā „Quo vadis“, tur redzamie sacensību kadri no putna lidojuma ir tieši Siguldas rudens. Tradīciju kopjot, visus šos gadus Siguldas rudens vienmēr piedāvā dalībniekiem startēt ar kopējo startu, kas mūsdienās ir diezgan reti sastopama iespēja. Agrāk šīs sacensības bija kupli apmeklētas, bija pat joks par orientieristiem, kuri bija nedaudz palaidušies slinkumā: „Nu, viņš jau startē tikai VEF pavasarī un Siguldas rudenī“. Kopš Siguldas rudens kļuvis par Latvijas Kausa sacensībām ievērojami pieaudzis dalībnieku skaits, piemēram, šogad, neskatoties uz paralēli notiekošajām aktivitātēm citās Latvijas vietās, Siguldas Rudens pulcēja ap 300 dalībnieku. Jānis Lazdāns, kurš par galveno organizatoru kļuvis pēc Māra un Marutas (kura bija Jāņa pirmā orientēšanās trenere), saka: “Tā man ir goda lieta organizēt Siguldas Rudeni. Es to nevaru nedarīt!“

  lasīt vairāk ...

0.026307106018066