Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.novembris /
Anda, Andīna
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Otrā budžeta plānošanas sleja

  07.03.2017 | Nav komentāru

  Sveiki!

   

              Kā jau solīju, šonedēļ turpināšu viest skaidrību par nākamā gada budžetu. Pārskatīju savus pierakstus, kas sakrājušies pa tiem gadiem, ko nodarbojos ar LOF budžeta plānošanu un atradu 2014. gada prezentāciju, kurā biju raksturojis galvenos principus, kā vajadzētu attīstīties LOF naudas saimniecībai. Kā tad mums ir veicies ar 2014. gada solījumu pildīšanu? 2013. gada LOF budžets bija 64 750 EUR, toreiz apņēmāmies to katru gadu palielināt par vienu trešo daļu. 2017. gada budžetam, saskaņā ar šādu algoritmu, vajadzētu būt 210 000 EUR, šo skaitli esam būtiski pārsnieguši. Kā jau rakstīju iepriekšējā slejā, mūsu plāni ir 2017. gadā ieņemt nepilnus sešsimt tūkstošus eiro, tas nozīmē, ka savu darbības apjomu šajā laikā esam nevis trīskāršojuši, bet gan deviņkāršojuši! Plānojot 2014. gada budžetu bijām apņēmušies strādāt bez deficīta, pie šāda principa mums gandrīz visus šos gadus izdevies pieturēties un arī nākamo gadu plānojam noslēgt ar peļņu. Ja atceraties, tajā laikā mūsu ieņēmumu avoti galvenokārt bija valsts finansējums un ziedotāju naudas, mēs bijām nolēmuši tos diversificēt tā, lai arī paši pelnītu savu naudu un neviens ieņēmuma centrs nebūtu ar lielāku ietekmi kā 40 % no mūsu budžeta.

  lasīt vairāk ...
 • Budžeta plānošanas pirmā sleja

  28.02.2017 | Nav komentāru

  Labdien!

   

  Lai arī aiz loga laikapstākļi mainās ik minūti, putenim nomainot saulainu un skaidru laiku, tomēr ir lietas, kas nemainās, un tā ir rosība LOF un orientieristu aprindās. Diemžēl mainīgo laikapstākļu dēļ pēdējā brīdī tika atcelts Latvijas čempionāts orientēšanās uz slēpēm, taču tas neliedz kārtīgi izkustēties iknedēļas Magnētos vai citā veidā. Tā piemēram, Matīss sagatavojis jaunus telpu orientēšanās posmus, kas līdz ar marta iestāšanos norisināsies ne tikai Rīgā, bet arī citās pilsētās – Talsos, Valmierā un Rēzeknē. Iesaku visiem, kam pa logu redzamie laikapstākļi neiet pie sirds, tomēr kaut nedaudz sagatavoties jaunajai orientēšanās sezonai – pamodināt orientēšanās smadzeņu šūnas un skriešanas muskuļu šķiedras. Pirmās lielās orientēšanās sacensības, kā ierasts, būs Kurzemes Pavasaris, kas norisināsies jau pēc nedaudz vairāk kā mēneša – aprīļa sākumā. Visiem jau zināms, ka tad, kad sezona iesākas, pārtraukumu var gaidīt tikai jūlijā, jo līdz tam katrās brīvdienās ir dažādas sacensību iespējas.

  lasīt vairāk ...
 • Sprinta nometnes sleja

  21.02.2017 | Nav komentāru

  Labdien, lasītāji!

   

  Savās slejās esmu vairākkārt uzsvēris to nozīmi, ko starptautiskajā orientēšanās sportā pēdējos gados ir ieguvusi sprinta disciplīna. Šim fenomenam ir vismaz divi labi saprotami argumenti. Pirmkārt, pilsētas vidē orientēšanās sportu var padarīt daudz skatāmāku TV skatītājiem, līdz ar to piesaistīt sponsorus. Otrkārt, starptautiskā orientēšanās federācija saskata iespējas gan popularizēt orientēšanās sportu, ievedot to lielajās pilsētās (iedomājieties orientēšanās sprintu Manhetenā!), gan arī saskata pavisam cita līmeņa naudas piesaistes iespējas no šādiem pasākumiem. Lai gan Latvija balsoja pret šādu lēmumu, tomēr jau sākot no 2019. gada, katrs otrais Pasaules čempionāts norisināsies tikai pilsētās un tikai ar sprinta distancēm. Tās ir lielas pārmaiņas gan sportistiem, gan treneriem, gan valstu orientēšanās federācijām. Arī mums nāksies pielāgoties jaunajai sistēmai un, ja vēlamies turpināt mūsu federācijas un sporta veida izaugsmi, tad darba būs daudz. Pirmkārt, jau jāsāk ar ideoloģijas maiņu, jo vadošo orientieristu vidū sprinta distance vēl joprojām tiek uzskatīta par kaut ko mazāk cienījamu, kā piemēram, vidējā distance. Jādomā ne tikai ar sportistu un treneru motivēšanu, lai viņi piedalītos un īpaši trenētos sprinta distancēm, bet arī par to, kā mēs varētu sevi pēc iespējas labi parādīt starptautisko sacensību arēnā. Diemžēl pagaidām sprintu rezultāti Latvijai nav tik labi, cik mežu distancēs.

   

  lasīt vairāk ...
 • LSFP sleja

  15.02.2017 | Nav komentāru

  Labdien!

   

              Esam saņēmuši mūsu federācijas darba novērtējumu no Latvijas sporta federāciju padomes (LSFP). Šajā slejā vēlos atgādināt, kā tad tiek sadalīts valsts finansējums atzītajām sporta veidu federācijām, kā mēs pie tā tiekam, kur vēl jāpiestrādā, lai tas būtu vēl lielāks.

  lasīt vairāk ...
 • Simtā sleja

  06.02.2017 | 1 komentārs

  Sveicieni no Vjetnamas - valsts, kurā, manuprāt, nav neviena orientierista!

   

              Liekas gandrīz neticami, tomēr tas ir fakts, – sleja, ko rakstu pašlaik ir jau simtā un ir pagājuši gandrīz 2 gadi, kopš uzsāku šo iknedēļas aktivitāti. Lepojos, ka divu gadu laikā ir izdevies neizlaist nevienu nedēļu, kad sleja nebūtu publicēta. Pašā sākumā mana iecere bija informēt orietieristus un apkārtējo sabiedrību par to, „kas lācītim vēderā“, proti, kādas gan ir mūsu federācijas vadības aktualitātes, pieņemtie lēmumi, idejas, plāni, noskaņojums un daudz kas cits. Varbūt maldīgi, bet pirms diviem gadiem man likās, ka LOF valdes un vadības darbs ir informatīvi atrauts no plašākas orientieristu sabiedrības un šī situācija, savukārt, veicina nesapratni un pat neuzticēšanos. Tādēļ slejās centos apskatīt un atspoguļot dažādus notikumus - LOF projektus, valdes darbu, nākotnes plānus un vīzijas, dažādus seminārus, sanāksmes, tikšanās un daudz ko citu.

  lasīt vairāk ...

0,14630699157715