Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Anda, Andīna
20.novembris /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Sprinta nometnes sleja

  21.02.2017 | Nav komentāru

  Labdien, lasītāji!

   

  Savās slejās esmu vairākkārt uzsvēris to nozīmi, ko starptautiskajā orientēšanās sportā pēdējos gados ir ieguvusi sprinta disciplīna. Šim fenomenam ir vismaz divi labi saprotami argumenti. Pirmkārt, pilsētas vidē orientēšanās sportu var padarīt daudz skatāmāku TV skatītājiem, līdz ar to piesaistīt sponsorus. Otrkārt, starptautiskā orientēšanās federācija saskata iespējas gan popularizēt orientēšanās sportu, ievedot to lielajās pilsētās (iedomājieties orientēšanās sprintu Manhetenā!), gan arī saskata pavisam cita līmeņa naudas piesaistes iespējas no šādiem pasākumiem. Lai gan Latvija balsoja pret šādu lēmumu, tomēr jau sākot no 2019. gada, katrs otrais Pasaules čempionāts norisināsies tikai pilsētās un tikai ar sprinta distancēm. Tās ir lielas pārmaiņas gan sportistiem, gan treneriem, gan valstu orientēšanās federācijām. Arī mums nāksies pielāgoties jaunajai sistēmai un, ja vēlamies turpināt mūsu federācijas un sporta veida izaugsmi, tad darba būs daudz. Pirmkārt, jau jāsāk ar ideoloģijas maiņu, jo vadošo orientieristu vidū sprinta distance vēl joprojām tiek uzskatīta par kaut ko mazāk cienījamu, kā piemēram, vidējā distance. Jādomā ne tikai ar sportistu un treneru motivēšanu, lai viņi piedalītos un īpaši trenētos sprinta distancēm, bet arī par to, kā mēs varētu sevi pēc iespējas labi parādīt starptautisko sacensību arēnā. Diemžēl pagaidām sprintu rezultāti Latvijai nav tik labi, cik mežu distancēs.

   

  lasīt vairāk ...
 • LSFP sleja

  15.02.2017 | Nav komentāru

  Labdien!

   

              Esam saņēmuši mūsu federācijas darba novērtējumu no Latvijas sporta federāciju padomes (LSFP). Šajā slejā vēlos atgādināt, kā tad tiek sadalīts valsts finansējums atzītajām sporta veidu federācijām, kā mēs pie tā tiekam, kur vēl jāpiestrādā, lai tas būtu vēl lielāks.

  lasīt vairāk ...
 • Simtā sleja

  06.02.2017 | 1 komentārs

  Sveicieni no Vjetnamas - valsts, kurā, manuprāt, nav neviena orientierista!

   

              Liekas gandrīz neticami, tomēr tas ir fakts, – sleja, ko rakstu pašlaik ir jau simtā un ir pagājuši gandrīz 2 gadi, kopš uzsāku šo iknedēļas aktivitāti. Lepojos, ka divu gadu laikā ir izdevies neizlaist nevienu nedēļu, kad sleja nebūtu publicēta. Pašā sākumā mana iecere bija informēt orietieristus un apkārtējo sabiedrību par to, „kas lācītim vēderā“, proti, kādas gan ir mūsu federācijas vadības aktualitātes, pieņemtie lēmumi, idejas, plāni, noskaņojums un daudz kas cits. Varbūt maldīgi, bet pirms diviem gadiem man likās, ka LOF valdes un vadības darbs ir informatīvi atrauts no plašākas orientieristu sabiedrības un šī situācija, savukārt, veicina nesapratni un pat neuzticēšanos. Tādēļ slejās centos apskatīt un atspoguļot dažādus notikumus - LOF projektus, valdes darbu, nākotnes plānus un vīzijas, dažādus seminārus, sanāksmes, tikšanās un daudz ko citu.

  lasīt vairāk ...
 • LOF valdes sleja

  31.01.2017 | 2 komentāri

  Labdien!

   

              Tiekoties ar Ziemeļvalstu orientēšanās federāciju vadītājiem, painteresējos arī par to, kā valdes darbs tiek organizēts viņu organizācijās. Sapratu, ka lielākais izaicinājums viņiem ir milzīgie attālumi, kas valdes locekļiem jāveic, lai fiziski piedalītos sēdēs. Dānijā viņi nereti ceļo trīs stundas tikai vienā virzienā, bet Zviedrijā, Somijā un Norvēģijā dažiem valdes locekļiem uz sēdēm ir pat jālido. Tādēļ arī viņu valdes norit retāk, nekā Latvijā - apmēram sešas reizes gadā un attiecīgi ir garākas – tās var aizņemt pat pilnu dienu. Dienas kārtība pēc satura un apspriežamie jautājumi gan ir ļoti līdzīgi tiem, kurus jūs varat lasīt LOF valdes sēžu protokolos. Arī skaitliskais sastāvs ir līdzīgs – no septiņiem līdz deviņiem valdes locekļiem. Aprunājos arī par Ziemeļvalstu federāciju valžu kompozīciju, arī šeit var saskatīt daudzas līdzības. Galvenais kritērijs, lai darbotos valdē nav viss specifiskas zināšanās vai prasmes, bet vēlme un kaisle kaut ko darīt savam iemīļotajam sporta veidam.

  lasīt vairāk ...
 • Labas diskusiju kultūras sleja

  24.01.2017 | 16 komentāri

  Labdien!

   

              Iepriekšējā nedēļā aizvadījām produktīvu valdes sēdi, kuru kā jau ierasts apmeklēja gandrīz visi valdes locekļi un vairāki klubu pārstāvji. Nozīmīgākais lēmums noteikti skāra jautājumu par SV20 grupu pievienošanu elites grupām. Jāsaka, ka, izvirzot šādu priekšlikumu, LOF valde neko sliktu tajā nesaredzēja. No mūsu, valdes locekļu skatu punkta, būtu vairāk ieguvumu nekā zaudējumu, taču jāatzīst, ka LOF valdes sastāvā nav neviena, kas tieši pārstāvētu jauniešu un junioru un viņu treneru intereses un varētu mūsu argumentus savlaicīgi atspēkot. Iepazīstoties un izvērtējot jauniešu un junioru treneru iesūtīto vēstuli šajā jautājumā un noklausoties Baibas Smilas argumentāciju, LOF valde atcēla savu ierosinājumu.

  lasīt vairāk ...

0.044815063476562