Ziņas - Taku-O ABC - vēl nebijis pasākums aizsāksies Rīgas svētku laikā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.novembris /
Kaija, Kornēlija
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Taku-O ABC - vēl nebijis pasākums aizsāksies Rīgas svētku laikā

  20.08.2010

  LOF preses dienests

  Rīgas svētku laikā, jaunums ne tikai Latvijā vien, bet pat pasaules orientēšanās sporta vēstures grāmatā, tiek atvērta jauna lapas puse: Pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, atbalstot Biedrības "LEONARDO" iniciatīvas projektu, rīkot regulāro tautas orientēšanās pasākumu seriālu "Taku - O - ABC" Rīgas pilsētas dažādās vietās.

  Katru reizi no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00 mīļi tiks gaidīts jebkurš rīdzinieks un pilsētas viesis. Bet īpaši mīļi tiks gaidīti iesācēji, jo šī pasākuma nosaukuma daļa "ABC" jau to liecina, ka tā ir Taku orientēšanās ābece. šī jaukā un interesantā pasākuma logo noformējums jau no pirmā acu uzmetiena īsi un kodolīgi pasaka visu par šo orientēšanās veidu: Stilizētie burti "T" un "O" ir vistiešākā veidā saistīti ar karšu topogrāfiskajiem apzīmējumiem un nozīmē šī orientēšanās sporta veida nosaukumu - Taku Orientēšanās. "T" burts ir attēlots ar takas topogrāfisko zīmi, kāda ir orientēšanās kartēs, savukārt "O" burts parāda kāds kartēs izskatās kontrolpunkta aplītis. Logo fonā tiek attēlotās trīs topogrāfisko zīmju krāsas, kādas ir visbiežāk redzamas orientēšanās kartēs - baltā - mežs, zaļā - biezoknis un dzeltenā - klajums.

  Trīs baltsarkanie kvadrātiņi ir kontrolpunkta karodziņi, kādi tie izskatās dabā. Tagad jau skatoties uz šo logo jau varam saprast to, ka pa kreisi esošais KP karodziņš ir mežā un atbilst "A" burtam, vidējais uz lauka un atbilst "B" burtam, bet pa labi ir biezoknī un atbilst "C" burtam.

  Nebaidies no tā, ja karte tev šķiet smuks krāsains papīrs ar nesaprotamiem ķeburiem un kompass ir kā smuka mantiņa ar bultiņu, kura griežas te uz vienu, te uz otru pusi. Taku - O - ABC pasākumu vietā uz stendiem būs detalizēta informācija, kā arī būs treneri-instruktori, kuri tevi apmācīs un parādīs, kā rīkoties ar karti un kompasu. Nevajag arī baidīties par nomaldīšanos, jo pasākumi notiks ierobežotā rajonā un gan treneri-instruktori, gan arī jebkurš pieredzes bagāts orientierists, ja tu vēlēsies, labprāt pavadīs distancē un palīdzēs apgūt šo "ķīniešu ābeci".

  Taku - O - ABC tautas pasākumu seriāls notiks sešās kārtās - piektdienās, 2010. gada augustā, septembrī un oktobrī. Rīgas svētku laikā, 20. augustā notiks 1. kārta Kronvalda parkā (Rīgas svētki). Nākamās kārtas notiks - 27. augustā Rīgas skolēnu pilī, 3. septembrī Purvciemā (Dzelzavas iela), 17. septembrī Purvciemā (Ieriķu iela), 24. septembrī Mežaparkā un 1. oktobrī Bērnu slimnīcā.

   

  Īpašs lūgums jebkuram, kurš lasa šo rakstu:

  Ja tavā darba vietā strādā, vai tavās vai kaimiņu mājās dzīvo vai citur tu zini, kur ir cilvēki ar īpašajām vajadzībām, lūdzu noinformē viņus par šo pasākumu seriālu. Varbūt pat palīdzi viņiem atbraukt uz šo pasākumu, lai šie cilvēki ir tuvāk dabai un ciešāk integrējas sabiedrībā.

  Vairāk informāciju par šo tautas orientēšanās pasākumu seriālu ir iespējams uzzināt:

  - rakstot uz e-pastu: TakuABC@inbox.lv

  - interneta mājas lapā: www.aktivs.org 

  Tiksimies Rīgas svētkos 20. augustā Rīgā, Kronvalda parkā un visi kopā atvērsim orientēšanās sporta vēstures grāmatas jauno lapas pusi.

   

  Avots: www.rigassvetki.lv

Atlikušo zīmju skaits:

0,02934193611145