Ziņas - Kaut bez medaļām, tomēr ieguvēji - atskats uz OTD čempionātu Čehijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.novembris /
Kaija, Kornēlija
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Kaut bez medaļām, tomēr ieguvēji - atskats uz OTD čempionātu Čehijā

  02.12.2008

  Šovasar Čehijā, Olomoisas pilsētas gleznainajā apkārtnē notika pasaules čempionāts orientēšanās skrējienā un arī orientēšanās taku distancē (OTD). LOF OTD darba grupas „Trīs Jāņi” vadītājs Jānis Bergs sniedz nelielu atskatu par Latvijas sportistu sniegumu.

  Pirmo reizi no Latvijas OTD izlase šajā pasākumā debitēja pilnā sastāvā gan paralimpiskajā, gan atklātajā grupā.

  Pirms oficiālā pasaules čempionāta, Olomoisas parkā notika Čehijas atklātais čempionāts, tikai tiem kuri pārvietojas ar braucamkrēsliem orientēšanās klasiskajā (pavēles) distancē. Šai pasākumā dalībnieki bija klasificēti divās grupās: „A” grupā startēja ratiņnieki bez palīgiem (stūmējiem), „B” grupā ar stūmējiem. Jēkabpilietis Valdis Strods, startēja „B” grupā un pēc sacensībām saņēma gandarījuma balvu par izcīnīto 5. vietu. Vienlaicīgi ar šo pasākumu Olomoisas parkā norisinājās arī treniņa sacensības orientēšanās skrējējiem, līdz ar to valdīja vienotības atmosfēra cilvēkiem ar dažādām fiziskajām īpašībām.

  Pasaules čempionāta OTD oficiālajās distancēs gan individuāli, gan Paralimpisko komandu vērtējumā, Latvijai medaļas netika, līdz ar to nav ar ko dižoties. Bet tas ir labi saprotams, jo Latvijā ODT ieviesās tikai 2000. gadā Jūrmalā un aktīvs OTD orientieristu stabils kodols sāka veidoties tikai mazliet vairāk, kā pirms diviem gadiem, kur savukārt citās valstīs, t.sk. mūsu kaimiņos Krievijā un Lietuvā šis orientēšanās paveids ir augstā līmenī jau 20 gadus.

  Baltijas valstis var lepoties ar to, ka Lietuvas Paralimpiskā komanda, pirmo reizi orientēšanās sporta vēsturē, aiz sevis atstāja orientēšanās sporta lielvalstis Zviedriju, Somiju, Norvēģiju un Dāniju, un kļuva par pasaules paralimpiskajiem čempioniem.

  Pēc apbalvošanas ceremonijas, svaigā pasaules čempionu komanda, pilnā sastāvā pienāca pie Latvijas komandas un pateica lielu PALDIES, jo tas esot Latvijas nopelns, kad viņiem bija iespēja savu meistarību pilnveidot gan starptautiskajā treniņa nometnē Jaunķemeros, gan Eiropas čempionātā un trīsdienu orientēšanās sacensībās „KĀPA 2008” Ventspilī.


  Kaut arī Latvija no Čehijas atgriezās bez čempionu medaļām, tomēr nav zaudētāji, bet tieši otrādi – ieguvēji: sadraudzējās ar citu valstu OTD orientieristiem. Ieguva arī jaunu pieredzi, lai pilnveidotu savu orientēšanās meistarību. Pēc sacensībām, notika arī OTD „klīnikas” diskusijas gan ar kartes autoriem, gan distanču plānotājiem un atsevišķu, sarežģītāko navigācijas punktu KP vietas tika apskatītas apvidū, kur rīkotāji izskaidroja savu iecerēto uzdevumu dalībniekam un parādīja īstās „atslēgu” vietas pareizā KP indentificēšanai.

  Ka Latvijas OTD delegācija no Čehijas atgriezās, kā ieguvēji, bija redzams tūlīt visās trijās šai sezonā atlikušajās, Latvijā notiekošajās, OTD sacensībās, jo šo dalībnieku rezultātu izaugsme bija acīm redzama.

  Jānis Bergs

  (LOF OTD darba grupas „Trīs Jāņi” vadītājs,

  2008. g. OTD Pasaules čempionāta, atklātās grupas dalībnieks)

  Bildēs: Valdis Strods saņēmis balvu par piekto vietu Čehijas atklātajā ratiņnieku čempionātā klasiskajā orientēšanās distancē; Anatolijs Aļipovs (ISK "Optimists", Rīga); Jānis Bergs (OK "Liedags, Jūrmala); Jānis Gaidelis (OK "Stiga", Daugavpils)

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,10664987564087