Ziņas - No Centrālās Eiropas orientēsimies uz Skandināviju ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.marts /
Ella, Elmīra
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • No Centrālās Eiropas orientēsimies uz Skandināviju

  12.02.2021

  Matīss Ratnieks | Nav komentāru

  7. februārī noslēdzās Centrālās Eiropas orientēšanās simulatora tiešraides sacensību nedēļa.

  Šī gada februāra mēnesis, orientieristiem no visas pasaules iesākās ar Centrālās Eiropas orientēšanās nedēļu.

  Katru dienu, septiņas dienas pēc kārtas, jebkuram bija iespēja piedalīties virtuālajās Taku-O sacensībās, TempO distances simulācijas tiešraidē, kuru norise gandrīz ap 85 - 90% līdzinās sacensībām brīvajā dabā.

  Tieši tāpēc šāda veida orientēšanās pie datora ir ideāls treniņš gan kartes lasīšanas, gan arī navigācijas iemaņu apguvei, gan arī atjautības nostiprināšanā.

  Agrāk vai vēlāk, bet reiz sitīs tā stunda, kad Covid-19 plosīšanās Latvijā un pasaulē būs beigusies, un visi orientieristi atkal draudzīgi varēs satikties sacensībās brīvajā dabā. Tad arī visiem tiem, kuri tagad pie datora ekrāna aktīvi piedalās orientēšanās simulācijas sacensībās, būs iespēja sevi pārbaudīt, vai viņiem rezultāti ir vai nav uzlabojušies, salīdzinot ar tiem rezultātiem, kādi bija sacensībās brīvajā dabā pirms Covid nākšanas pasaulē. Manas prognozes ir, kad lielākajai daļai tie jūtami uzlabosies.

  CentrālEiropas Orientēšanās nedēļas kopvērtējumam tika vērtēti sešu labāko rezultātu summa. Maksimālais punktu iespējamais skaits, kurus varēja iegūt katrā dienā atsevišķi bija 100 punkti. Kopvērtējumā katram sanāktu 600 punkti, ja visu uzdevumu atbildes būtu bijušas pareizas.

  No Latvijas, katru dienu uz CentrālEiropu orientēties devās 39 dalībnieki no 17 mūsu zemes Orientēšanās klubiem u.c. biedrībām.

  Izraksts no sacensību kopvērtējuma rezultātiem:

  Individuālais vērtējums

  Maksimāli iespējamais punktu skaits = 600 punkti

  1. vieta Severin Howald (Tampereen Pyrintö/Šveice) 592.19 punkti
  2. vieta Alessio Tenani (Polisportiva Masi/Itālija) 590.89 punkti Daudzkārtējs medaļnieks Itālijas čempionātos O’skrējiena, Velo-O un Taku-O disciplīnās.
  3. vieta Maciej Urbaniak (AKInO Kraków/Polija) 586.54 punkti

  1. vieta Laura Elīza Lapiņa (OK Ziemeļkurzeme/LV) 570.23 punkti Sudraba medaļa 2018.g. pasaules čempionātā Taku-O stafetē, bronzas medaļa 2020.gada Latvijas čempionātā TempO distancē.

  Un vēl 38 dalībnieki no Latvijas. Pavisam kopā piedalījās 972 dalībnieki. Visu dalībnieku kopvērtējuma rezultāti ar hipersaitēm uz atsevišķo dienu rezultātiem ir apskatāmi šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/cup.cgi?cup=TORUS.2021_CETW&lang=EN

  Klubu komandu vērtējums

  Maksimāli iespējamais punktu skaits = 1800 punkti

  1. vieta Polisportiva Masi (Itālija) 1763.96 punkti
  2. vieta MDOC (Lielbritānija) 1703.60 punkti
  3. vieta Turun Metsänkävijät (Somija) 1702.86 punkti

  1. vieta OK Ziemeļkurzeme (Latvija) 1637.15 punkti Ieskaites punktus klubam sarūpēja Laura Elīza Lapiņa, Ričards Zvagulis un Ilze Lapiņa.

  Un vēl 16 klubu komandas no Latvijas. Pavisam kopā piedalījās 390 klubu komandas. Visu klubu  komandu rezultāti ir apskatāmi šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/cup.cgi?cup=TORUS.2021_CETW&by=club&lang=EN

  Valstu komandu vērtējums

  Maksimāli iespējamais punktu skaits = 3000 punkti

  1. vieta Itālija 2929.74 punkti
  2. vieta Somija 2911.29 punkti
  3. vieta Vācija 2858.59 punkti

  1. vieta Latvija 2745.37 punkti 

  Ieskaites punktus mūsu valstij sarūpēja: Laura Elīza Lapiņa, Ričards Zvagulis, Ilze Lapiņa (visi trīs OK Ziemeļkurzeme), Guntars Mankus (OK Saldus) un Sanda Lapiņa (IK Auseklis).

  Pavisam kopā piedalījās 35 valstu komandas. Visu valstu  komandu rezultāti ir apskatāmi šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/cup.cgi?cup=TORUS.2021_CETW&by=country&lang=EN

  Tagad gan šo, gan arī agrāk notikušo TORUS seriālu TempO sacensību uzdevumu kartes ir atvērtas jebkuram interesentam, tajā skaitā arī tiem, kuri nav reģistrējušies, kā seriālu TORUS dalībnieki. Līdz ar to tiem, kuri līdz šim bija kautrējušies no Taku-O potenciālajiem dalībniekiem un pārējās publikas piedalīties sacensībās brīvajā dabā, tagad ir iespēja, citiem neredzot, pie sava datora pamēģināt to darīt, pēc tam savu rezultātu salīdzināt ar startējošo dalībnieku rezultātiem. Varbūt nemaz tik traki nav un tad, kad atgriezīsimies sacensībās brīvajā dabā, kautrīgums būs atkāpies.

  Skaistajos Zviedrijas mežos 9 dienas pēc kārtas …

  Sākot ar 13. februāri, 9 dienas pēc kārtas, orientieristi no visas pasaules, draudzīgi dosies uz mūsu aizjūras kaimiņzemi, lai piedalītos TempO distances simulatora sacensībās ar skanīgu nosaukumu ZVIEDRIJAS MEŽA KAUSS.

  Pēc Latvijas pulksteņu laikiem starts, reģistrētajiem dalībniekiem būs atvērts no pl 1:00 naktī līdz pl 0:30 nākamjā naktī.

  Sakarā ar to, ka šīm sacensībām visi TempO uzdevumi būs tikai mežā, nevis parkos un pilsētā, katram uzdevumam kontrollaiks tiek pagarināts līdz 60 sekundēm. Par katru pieļauto kļūdu pie uzdevuma tīrā laika tiks pieskaitītas 60 soda sekundes.

  Katru dienu būs 4 – 5 stacijas pa 5 – 6 uzdevumiem katrā stacijā. Katrā meža attēlā būs 6 KP zīmes, kur dalībniekam vajadzēs noteikt, kura no tām atbilst kartē attēlotā aplīša centram un leģendai.

  Lai iegūtu priekšstatu par mežu, kādā būs jārisina TempO uzdevumi, noskaties šo video: https://www.youtube.com/watch?v=VNyXREsQNjk

  Precīzāku informāciju par katru sacensību dienu atsevišķi varēs uzzināt un arī lai piedalītos ir jāieiet šajā vietnē: http://temposim.yq.cz/

  Latvijas orientieristiem arī šīs sacensības vienlaikus ir Tautas orientēšanās seriāla “Kurzemes-Zemgales Taku-ABC ‘2021” ieskaites sacensības.

   

  Taku-O, Pre-O un TempO – KAS TAS IR???

  Uzzināt var šajā vietnē: http://www.okzk.lv/jaunumi/data/augsuplades/files/Taku-O/2020/Taku_O_pamatprincipi_2020.pdf

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,054494142532349