Ziņas - Izcīnīta ZIEMAS BALVA’2017 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.novembris /
Kaija, Kornēlija
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Izcīnīta ZIEMAS BALVA’2017

  23.03.2017

  Jānis Bergs | Nav komentāru

  19. martā kūrorta un rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” iekštelpās notika Taku orientēšanās (turpmāk tekstā „Taku-O”) divcīņas sacensības.

  Taku-O ir viena no četrām starptautiski atzītajām orientēšanās sporta galvenajām disciplīnām.

  Šajā orientēšanās sporta disciplīnā noteicošais rādītājs nav fiziskais spēks un ātrums, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība. Līdz ar to orientēšanās sacensības ir pieejamas gan lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem, kā arī līdzvērtīgi var sacensties cilvēki, kuri pārvietojoties lieto spieķi, kruķus vai riteņkrēslus.

  Sacensību centra tiešā tuvumā bija iekārtots apmācību poligons, lai būtu iespējams pavingrināties tiem, kuri līdz šim ar orientēšanās nav bijuši uz „Tu”. Un pieredzes bagātie orientieristi palīdzēja apgūt visas nepieciešamās sacensību iemaņas. Līdz ar to šajās sacensībās jebkurš iesācējs distancē varēja justies drošs.

  “Taku-O” divcīņas sacensībās dalībnieki, sēžot pie lieliem logiem veica TempO distances uzdevumus - lietojot karti, vajadzēja noteikt, kura no sešām ārā redzamajām kontrolpunktu zīmēm atbilst kartē iedrukātam KP aplīša centram un leģendai.

  Pa ceļam, ejot uz TempO uzdevumu stacijām, dalībniekiem bija jāveic arī fotoorientēšanās (turpmāk tekstā „Foto-O”) uzdevumi – jāsameklē atbildes uz jautājumiem fotogrāfijās.

  Taku-O divcīņas rezultātus noteica, summējot visus iegūtos punktus par pareizajām atbildēm TempO uzdevumu stacijās un Foto-O. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem bija vienāds punktu skaits, tad augstāku vietu izcīnīja tas, kuram TempO uzdevumu stacijās bija mazāka sekunžu summa.

  Komandu vērtējumā orientēšanās divcīņā pirmo vietu ieguva “IADC “Ausma”” komanda, otrajā biedrības “Līdzvērtība” pirmā komanda un trešajā vietā “Līdzvērtība” otrā komanda.

  Individuālie uzvarētāji:

  Atklātajā grupā - Jānis Gaidelis (OK-Stiga);

  Paralimpiskajā „Elite” grupā -  Guntis Jakubovskis (IADC „Ausma”);

  Paralimpiskajā B grupā (iesācēji) - Baiba Šuha (Līdzvērtība);

  Jauniešu grupā - Mārtiņš Anmanis (Līdzvērtība).

  Paralimpiskā „ELITE” grupas laureāti: 1. vieta vidū Guntis Jakubovskis („Ausma” IADC); 2. vieta pa kreisi Valdis Strods („Ausma” IADC); 3. vieta pa labi Margita Kanopka („Līdzvērtība - I”B-ba).

   

  Jaunatnes grupas laureāti: 1.vieta vidū Mārtiņš Anmanis; 2. vieta pa kreisi Māra Šuha; 3. vieta pa labi Marta Indrāne. Visi („Līdzvērtība” B-ba).

  Paralimpiskā „B” grupas laureāti: 1. vieta vidū Baiba Šuha; 2. vieta pa kreisi Vjačeslavs Bīvainītis; 3. vieta pa labi Agris Miklaševičs. Visi („Līdzvērtība” B-ba).

  Atklātās grupas laureāti: 1. vieta vidū Jānis Gaidelis („Stiga”OK); 2. vieta pa kreisi Alvis Reinsons („Raalto”); 3. vieta pa labi Raivis Reinsons („Raalto”).

  Individuālās balvas.

   

  Taku orientēšanās ir visspilgtākais sociālās integrācijas piemērs – citos sporta veidos lielāko tiesu invalīdi sacenšas tikai savā vidē, bet veselie savā.

  Savukārt Taku-O sacensībās jebkurš garāmgājējs ir acu liecinieks tam, kā cilvēkiem ar dažādām fiziskajām īpašībām ir vienotas intereses.

   

  Titulbildē paralimpiskās „Elite” grupas dalībniece Margita Kanopka („Līdzvērtība” B-ba) risina TempO uzdevumu.

   

  Pieejami:

  Ziemas Balva 2017 rezultāti;

  Maršruta karte;

  Foto-O uzdevumi;

  Temp-O uzdevumu kartes;

  Temp-O Foto risinājumi;

  Mācību poligona kartes;

  Mācību poligona risinājumu kartes.

Atlikušo zīmju skaits:

0,037867069244385