Ziņas - Jūrmalā atdzimusī ZIEMAS BALVA rullē! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

12.novembris /
Kaija, Kornēlija
IenāktIenāktIenākt

Taku OS ziņas

 • Jūrmalā atdzimusī ZIEMAS BALVA rullē!

  14.03.2017

  Jānis Bergs | Nav komentāru

  Š.g. 19. martā, Jaunķemeros ,KRC „Jaunķemeri” telpās, notiks Taku-O divcīņas sacensības iekštelpās, kurās dalībniekiem TempO uzdevumu stacijās, sēžot pie lieliem logiem un lietojot karti, vajadzēs noteikt, kura no ārā redzamajām 6 KP zīmēm atbilst kartē iedrukātajam KP aplīša centram un dotajai leģendai.

  Pirmās orientēšanās sacensības „ZIEMAS BALVA” Jūrmalā notika 1987. gadā Kauguros, kuras toreiz rīkoja Sporta biedrības „Daugava” Jūrmalas pilsētas padome, sadarbībā ar toreizējo Jūrmalas pilsētas tautas izglītības nodaļu, bet no 1991. gada šo sacensību vadīšanu pārņēma Jūrmalā nodibinātais Orientēšanās klubs „Liedags”. Šīs sacensības tradicionāli katru gadu februāra vai marta mēnesī norisinājās dažādās Jūrmalas pilsētas vietās. Toreiz sacensības notika apzīmētajā distancē ar slēpēm, bet bezsniega apstākļos skriešus. 

  Diemžēl 2003. gadā ieplānotās sacensības tehnisku iemeslu dēļ nācās atcelt un daudzus gadus dažādu problēmu dēļ nebija iespējams tās atjaunot.

  Pagājušajā gadā, pēc 13 gadu pārtraukuma, pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam un sadarbības partneru sniegtajai visa veida  palīdzībai, šīs sacensības atdzima. 

  Tikai šoreiz tās notiek ar citu orientēšanās sporta disciplīnu – Taku orientēšanās (turpmāk tekstā „Taku-O”), kurā fiziskais spēks un ātrums nav noteicošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība. 

  Līdz ar to tagad orientēšanās sacensības ir pieejamas gan lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem, gan arī līdzvērtīgi var sacensties pat cilvēki ar īpašajām vajadzībām, kuri pārvietojoties lieto spieķus, kruķus vai ratiņkrēslus.

  Pa ceļam ejot uz uzdevumu stacijām, dalībniekiem būs jāveic arī fotoorientēšanās (turpmāk tekstā „Foto-O”) uzdevumi, sameklējot atbildes uz fotogrāfiju jautājumiem.

  Nevajag baidīties no tā, ja agrāk nekad neesi kaut ko līdzīgi darījis, jo sacensību centrā darbosies arī apmācību poligons, kurā pieredzes bagātie orientieristi labprāt apmācīs jebkuru iesācēju. Līdz ar to, dodoties distancē, jau būs priekšstats par to, kas jādara.

   

  Vairāk informācijas par šīm sacensībām lasiet internetā šajā saitē:

  http://okzk.lv/taku-o/

   

  ATBRAUC, PAMĒĢINI UN TEV IEPATIKSIES!

Atlikušo zīmju skaits:

0,030390024185181